Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelt lányom a saját...

A nevelt lányom a saját tulajdonu házamba van bejelentve. Nagykorú lett fél éve. Nem akarom hogy továbbra is itt lakhasson. Ha kizárom és ő rendőrt hív mi történik velem? Bevisznek megbirságolnak?

Figyelt kérdés
Nem kérek lelki fröccsöt. Majd ha azon átmentek egy ilyen gyerek miatt amin én akkor "belémrughattok."
2020. febr. 17. 17:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 anonim ***** válasza:
16%
NEM mondtuk hogy szó nélkül kell tűrni. Azt mondtam kell neki egy ULTIMÁTUM hogy vagy repül a házból, VAGY pszichológus + munka/tanulás kombó felajánlható neki, hogy jó irányba terelődjön az élete, és akkor maradhat. De uygebár a kedves kérdező semmi ilyenről nem tett említést, csak a lánytól való megszabadulás feltételeit firtatta. Nehogy már őt sajnáljam. Ha pedig előbbiek közül egyik sem működik és problémásan is viselkedik továbbra is (tehát nem húzza meg magát) akkor szülőket értesíteni kell róla legalább hogy ki van téve a gyerek, gondoskodjanak róla. Ennyi elvárható, ha már mint említette 6 (vagy 8?) éve ő neveli a gyereket. Ez nem kis idő. :) De ugyebár nem írt semmit a "kedves" kérdező, csak azt hogy úúú, ő amúgy szereti, de a lány egy hü**e pi**a, szóval takarodjonan a háztól. Kicsit vegyes érzelmek. Én azonban nem látom sehol, hogy a kedves nevelőanya próbált volna tenni a lányért akivel együtt élnek a lány 12 éves kora óta. Nem kell ahhoz Teréz anyának lenni, hogy azt mondja kölyöknek "vagy elmész dolgozni, tanulni, vagy pedig mehetsz az utcára". Lehet hogy a lány inkább az utóbbit választaná, de hidd el, néhány hét múlva vissza kéredzkődne (legalábbis nagy esély van rá). De hogy a kérdező vissza fogadná e? Nem hinném. Mivel utálja a kiscsajt, és csak az apja faxát és pénzét szerette.
2020. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 anonim ***** válasza:
77%
Hogy itt mennyi szent ember van. Tartsatok már el engem is, nincs kedvem dolgozni.
2020. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/134 anonim ***** válasza:
75%
Kényszerkijelentes, 2 tanuval bemesz az okmanyirodaba, alairod, hogy nem lakik ott eletvitelszeruem, hazamedz, zarcsere, cuccai ajtó elé, írsz neki ehy SMS-t, hogy vigye a cuccaut es csókolom
2020. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/134 anonim ***** válasza:
13%
Én egy drótvékony,marha éles huzalt raknék fel az ajtó elé nyak magasságba.És ez a legenyhébb amit erről gondolok.
2020. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/134 anonim ***** válasza:
93%
Sajnállak kérdező! A szüleivel nem tudsz beszélni esetleg, hogy adsz nekik 1 hetet, különben kiteszed a lányt? Mond el nekik, hogy már konzultáltál ügyvéddel, a türelmi időt maximum 1 hét, vigyék a gyereket ahova akarják..
2020. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 anonim ***** válasza:
86%
A fanyalgóknak: Ők igazi szent emberek lehetnek, hogy eltartanák két majdnem idegen ember gyerekét mikor az se tanulni, se dolgozni nem hajlandó nagykorú létére.
2020. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nevelőanyám volt, és be vagyok sérülve a témától, de itt teljes mértékben a kérdezőnek adok igazat. Nem tudom, miért kellene eltartania egy felnőtt embert, akinek ráadásul apja-anyja van. Én annyit tennék azért, hogy értesíteném az apát, hogy gondoskodjon a lánya lakhatásáról, mert eddig és eddig meg kell oldaniuk a helyzetet, mert onnantól nem lakhat nálad. De ezt nagyon határozottan, ne higgye, hogy ha nem cselekszenek (apa, lánya, anya), akkor úgyse történik semmi.
2020. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/134 anonim ***** válasza:
85%

En megertelek. Fel eve koltozott el innen is a mostohalanyom. Az is alja. Es ha te tenyleg evekig kuzdottel, akkor hatalmas nagy oleles. Nagyon kesz lehetsz.

Sajnos vannak "ilyen" gyerekek. Itt tobb is.

Ne higyj neki, ne dolj be a fenyegetozesenek.

A 42-es jol irta. Azert szolj mindket szulonek, hogy kesobb ne erhesse szo a haz elejet. (De ne ird, hogyan jelented ki stb. csak, hogy koltoznie kell.)


(Nalunk a sajat edesanyja kijelentette a gyereket, mielott azt hinnetek az "ilyenek"-nek a mostohajuk/nevelt anyjuk a rosszakarojuk...nem. De semmi nem mentseg arra, hogy mert valakinek az edesszulei abnor.alisak, akkor mindenki massal is h...e p...a-k legyenek.)

2020. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván nem vagy köteles eltartani más gyerekét. Pláne ha már felnőtt korú.

Szólj az apjának, hogy ez van. Csináljon a gyerekével amit akar. Te meg jelentsd ki, és kész.

A ház tulajdonjoga a tiéd, neki semmi joga ott lenni.

2020. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/134 anonim ***** válasza:
77%

Ha meglopott, miért nem jelentetted fel?

Mondjuk 18 éves kora előtt kellett volna beadnod intézetbe, most hogy kinyílt a csipája, rögtön visszaél vele. Nem irigyellek, de ne hagyd magad. Ne eteds, ne fűts nála, köttesd ki a villanyt a szobájában stb. Ha bármi olyat tesz, azonnal hívj rá rendőrt.

2020. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!