Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelentett a saját fiam,...

Feljelentett a saját fiam, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
A 20 éves fiam pénteken feljelentett a családsegítőnél. Szétver az ideg. Fogta magát és azért mert nem tetszik neki az itthoni élet, ahelyett hogy eltakarodott volna, elment volna dolgozni és saját lábra állt volna, ha nem tetszik valami, tönkre akarja tenni az életem. Rettegek. Félek hogy elveszik a 10 éves lányom. Félek, hogy elvesztem a munkám. Nem tudom elhinni, hogy ezt érdemlem. Most mondta el, hogy tényleg elment és nem csak kamuzott. Azt hittem pedig, hogy csak bolondozik. Erre tényleg megtette. Most így mihez kezdjek? Igen, vaj van a fülünk mögött családon belül, ami miatt feljelentett és megüthetem vele a bokámat. De most még a volt férjem is rám hárított 1,5 milliós tartozást bosszúból. Minden rossz most jön össze. Azzal már elmentem ügyvédhez pereskedni, de most mi legyen a fiammal. Szeretem de túl sokáig ment. Elegem van, összedől az életem. Elfogják venni a gyereket, és biztosan elvesztem a munkám is, éhen halunk, hajléktalanná válunk, plusz soha életben nem fog a hatóság minket békén hagyni innentől. Mit tennétek helyemben?

2020. máj. 24. 19:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/246 anonim ***** válasza:
96%
Martin végre lépett.
2020. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/246 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ötéves a fiam, és a világ legcukibb gyereke. Mégis konzultáltam már gyerekpszichológussal legalább 4szer, különböző kérdésekben. Nem ciki, nem tudhatunk mindent, néha kell a szakértők iránymutatása. Még hasonló függőségi problémája is volt, csak neki tablettel. És az első agresszív reakciónál egész egyszerűen elvettük.


És ne gyere azzal, hogy dolgozol, a többség munka mellett nevel gyereket.

2020. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/246 A kérdező kommentje:

Biztos nincs sok esély rá, de amikor kerestem egy aktív fórumot, ami nem 2010 körül halt ki és lehet segítséget kérni, ez az oldal volt a legkiemelkedőbb, ezért jöttem ide (és ő is gondolom). Ha nem lenne valós a kérdés, törölnék, már írtam ide ki nem egy kérdést, a "kérdéstörténeteimből" látható minden. De nem bizonygatok.


A lényeg, Miért ne segíthetne a fiam? Kell apuka helyére valaki, ha nincs akkor jó lesz a nagytesó is. Ideiglenesen mindenféleképpen. Simán meg lehetne oldani, ha asszisztálna, legalább is kipróbálhatnánk már végre. Értem én hogy jót akar egyem a kis szívét, de ezzel csak rosszat tett. Mindenkinek. Már voltunk családsegítőnél előző városban 1 évig és történt valami? Nagy büdös semmi.

2020. máj. 24. 20:24
 54/246 anonim ***** válasza:
100%

Így gyorsan utána nézve...

Komolyan beteg családod,a 10 éves kislány 70 kg és ver,0-24-ben megy a visítás... Te szerinted ez normális?!

2020. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/246 anonim ***** válasza:
99%
Nem a nagytesó kell az apuka helyére. Különben sem értem, hogy minek kéne asszisztálnia a húga mentális gondjaihoz.
2020. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/246 anonim ***** válasza:
5%

20 éves... Ki fogják röhögni. Ha nem tetszik, ami otthon van, akkor el lehet költözni, és kész.

A kutya nem fog vele foglalkozni.

2020. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/246 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként meg, elolvasva a válaszaidat, te sem vagy normális. Nem csoda, hogy a fiad sem ép. Szép család.
2020. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/246 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg! Nem a testvér dolga nevelni a te gyerekedet, akkor sem ha ő az egyetlen férfi a háznál! És erre nem mentség, hogy te dolgozol, a szülők többsége szintén dolgozik, mégis tudnak normálisan gyereket nevelni.
2020. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/246 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ide. Az mar nagyon tulhaladott gondolat (gyakorlatilag a bantalmazas egyik formaja is), amikor a nagyobb testvertol varjak el, hogy mint szulo, mukodjon kozre a kisebbik gondozasanal, nevelesenel. (Itt nem azt kell erteni, hogy a nagyobb "segit" pelenkazni.) Nem helyettesitheti a fiad az apukat! Nem az a dolga! Vegezze el az egyetemet, tanuljon, szorakozzon! Mit mondtak a csaladsegitonel?
2020. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/246 anonim ***** válasza:
100%
56-os, nem, nem fogják kiröhögni, mert a sztoriban ott a kiskorú testvére is, aki máris idegbeteg és elhízott.
2020. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!