Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj szerintetek, hogy...

Tényleg baj szerintetek, hogy 26 évesen nem akarok se csaladot, se saját lakást, se gyereket, se autót?

Figyelt kérdés

Csak nyűg van mindegyikkel. Ezek nélkül akarom leélni az életemet, de a szüleim meg a rokonaim állandóan beszólogatnak, hogy ez így nem normális. Örülök,hogy független vagyok,magamra költhetem a pénzem,de már azt várnák,hogy a munkám gyümölcsét másokra költsem és éljek proli szinten. Szerintem irigykednek,ez az igazság.


Amióta külön élek és dolgozok, azóta rengeteket utazgatok. Csak hogy pár példát említsek: jártam Bangkokban, Ibizán meg Balin 5 csillagos hotelekben. Igaz most a járvány miatt sajnos Magyarországon rohadok, de szerencsére már nyáron megint tudok menni valami egzotikus helyre. Ezerszer is inkább utazgatásra költöm a pénzem, minthogy gyűjtögessek önerőre egy lakáshitelhez vagy családalapításra. A szüleim meg a rokonságom huszonévesen alapítottak családot, és azt hiszik, hogy ez a normális, meg az "élet rendje". És aki nem így tesz, azzal valami baj van és nem normális. Igen alapítottak családot, de max a Balatonra maradt pénzük elutazni.


Kössem magam 1 helyre gyakorlatilag egész életemben? Még a gondolatától is irtózom, hogy feleségem vagy gyerekeim legyenek. Manapság már inkább elválnak az emberek, minthogy összeházasodjanak. Ráadásul akkor viszi a vagyonom felét és még ha gyerek van gyerektartást is fizetni kell. Autó se kell, mert folyamatosan költeni kell rá, csak a pénzt viszi, drága és vezetni se szeretek/merek. Albérletben is le lehet élni az életet, és akkor az ember szabad, bármikor dönthet úgy, hogy mondjuk másnap elköltözik a világ másik végére.


Úgy érzem ez az egész társadalmi elvárás egy múltszázadi, szocializmusból visszamaradt beidegződés, hogy az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?


2020. jún. 11. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
89%

Aki nem akar családot, annak nem is való.

Ez a természetes szelekció, semmi baj nincs vele.

2020. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
55%
ez van, a felelősséghez, előre tervezéshez fel kell nőni. Majd 35 éves korodban térjünk vissza a témára.
2020. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
96%

amúgy meg jól teszed utazz amíg lehet, később nem lesz rá ennyi lehetőséged.

De akkor sem kell elverni az összes pénzedet, legyen megtakarításod

2020. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell magyarázkodni hogy miért nem akarsz családot. Hülyeség ha valaki azt az indokot hozzá fel hogy nem akarja mert majd úgyis elválnak vagy majd gyerektartást kell fizetni. Aki akarja az megcsinálja. Aki nem akarja ne csinálja.

Egyetértek azzal aki azt mondta hogy bármikor közbejöhet valami, idősebb korodban pedig nehezebb lesz állást találnod. Ha van házad bármi történik van hova menned. Az mindig a tiéd marad. Nyugdíjas korban pedig albérletet fizetni az nagyon kemény lehet. Szerintem hülye aki megtehetné de mégse vesz lakást/házat.

2020. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
93%

48 éves vagyok. Egész életemben szabad embernek éreztem, hittem magam. Dolgoztam mindig, de csak addig dolgoztam 1 helyen amíg jól éreztem magam, majd mentem egy másik helyre. Elmondhatom, hogy beutaztam a fél világot. Nem mentem fiatalon férjhez, pedig lett volna rá lehetőségem. Igen, voltam szerelmes, voltam menyasszony, de az esküvő előtt pár nappal lemondtam/ lemondtuk. Ő gyerekeket akart, én nem. ( bár végig az volt a megállapodás, hogy nem lesz gyerek, de a vőlegényem végül kibökte, hogy ő mégiscsak vágyik rá. Nincs ezzel gond, de akkor nem együtt kéne lenni) Nővérem is dolgozott, akárcsak a húgom. Mindkettem családot alapítottak, házat vettek. Mindig tárt karokkal vártak, mindig aludhattam náluk, ha épp nem volt albérletem. De ezt a felfogást nagyjából 35 éves korig lehet eljátszani. Persze utána is lehet utazgatni a világban, csak akkor már nem olyan jó egyedül. Persze lehet albérletben élni, de már nincs meg az a szabadság érzés mint 20 évesen. 35-40 évesen már érzed a korodat, és tudod, hogy kell egy nyugodt hely ahol nem kell félned attól, hogy holnapra eladják a fejed fölött az albérletet. Akkor már vágyik az ember egy saját házra ahová nem csak 1 bőröndnyi cuccal él ott. Én 41 évesen vettem meg az első házamat. Ma már sajnálom, hogy nem vettem huszonévesen mint a testvéreim. Én még csak most kezdem belakni, de legalább van saját otthonom. Ma már kicsit bánom a fene nagy szabadságomat. 48 évesen én aki sosem ivott, dohányzott, mindig egészségesen élek, érzem a koromat. Itt is fáj ott is fáj (azt mondják ez is jó, mert legalább élek) De ilyenkor eszembe jut, hogy mi van ha 2-3-5 év múlva olyan betegséget kapok ami miatt nem fogok tudni dolgozni. Vagy le kell százalékoljanak. Akkor miből élek? A fényképekből, emlékekből, hogy bejártam a világot? Nos kell a biztonságérzet. 20 évesen még véletelnül sem gondolja senki, hogy vele bármi is történhet. El se hinnéd, hogy lesz idő amikor úgy fognak fájni a lábaid, hogy menni alig fogsz tudni.

Ha eljutsz ebbe a korba, akkor ki fog segíteni? Hol fogsz élni? Mi lesz ha nem lesz munkád?? Én későn de szerencsére időben kapcsoltam. 48 évesen van egy imádott férjem, van félretett pénzünk, és utazgatunk. De nem úgy mint 20 évesen. Nincs baj az életfelfogásoddal, csak azzal van baj, hogy lenézed azokat akik a biztonságot keresik. Egyszer neked is jól fog jönni a biztonság. Híd alatt 60 évesen senkit nem fog éredekelni, hogy te Bangkokban, vagy Balin nyaraltál.

2020. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
94%

Sajnállak. Az egzotikus utazások és szállodák nem zárják ki a szép, saját házat és komoly autót.

Ha a bevételed csak az utazást fedezi, akkor joggal lát a rokonság vesztesnek, céltalannak. Általában azok az emberek, akiket 5 csillagos hotelekben látsz, nem nincstelenek és úgy utazgatnak, hanem vállalkozók, vagy jól fizetett alkalmazottak.

2020. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen egyetértek veled.

Majdnem minden mondattal,és igen,jó eséllyel irigykednek.


Én saját lakást szeretnék csak,mert én szeretem az állandóságot,de a többi nekem sem hiányzik.


Amit te utazásra költesz,mondjuk én más hobbira költeném,de az elv hasonló.

2020. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 A kérdező kommentje:
#14: Teszek félre pénzt nyugdíj célra is valamennyit minden hónapban. Szerencsére nagyon jó a fizetésem home officeban dolgozok külföldi cégeknek programozóként már 4 éve. Közben meg utazgatni is tudok. Mire nyugdíjba megyek lesz annyi pénzem, hogy hitel nélkül vegyek valahol vidéken egy kissebb ingatlant, ahol amúgy is olcsóbbak. De az, hogy hitelt 20 meg 30 évekre vegyek fel, nekem nem hiányzik.
2020. jún. 11. 23:09
 19/83 anonim ***** válasza:
48%

Azért megsúgnám,hogy akik takarékosságra intenek(nincs vele baj),de eleve egy vagy több gyerek felnevelése,több tízmillió Ft.

Szóval már ennyivel több lesz neki.

Akik pedig gyereket vállaltak nem biztos,hogy fognak is visszakapni a gyerekeiktől bármit is idős korban,nem pénzt,de még csak törődést sem biztos.

2020. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim válasza:
86%
Szerintem normális, a saját lakáson kívül én sem szeretnék egyiket sem
2020. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!