Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj szerintetek, hogy...

Tényleg baj szerintetek, hogy 26 évesen nem akarok se csaladot, se saját lakást, se gyereket, se autót?

Figyelt kérdés

Csak nyűg van mindegyikkel. Ezek nélkül akarom leélni az életemet, de a szüleim meg a rokonaim állandóan beszólogatnak, hogy ez így nem normális. Örülök,hogy független vagyok,magamra költhetem a pénzem,de már azt várnák,hogy a munkám gyümölcsét másokra költsem és éljek proli szinten. Szerintem irigykednek,ez az igazság.


Amióta külön élek és dolgozok, azóta rengeteket utazgatok. Csak hogy pár példát említsek: jártam Bangkokban, Ibizán meg Balin 5 csillagos hotelekben. Igaz most a járvány miatt sajnos Magyarországon rohadok, de szerencsére már nyáron megint tudok menni valami egzotikus helyre. Ezerszer is inkább utazgatásra költöm a pénzem, minthogy gyűjtögessek önerőre egy lakáshitelhez vagy családalapításra. A szüleim meg a rokonságom huszonévesen alapítottak családot, és azt hiszik, hogy ez a normális, meg az "élet rendje". És aki nem így tesz, azzal valami baj van és nem normális. Igen alapítottak családot, de max a Balatonra maradt pénzük elutazni.


Kössem magam 1 helyre gyakorlatilag egész életemben? Még a gondolatától is irtózom, hogy feleségem vagy gyerekeim legyenek. Manapság már inkább elválnak az emberek, minthogy összeházasodjanak. Ráadásul akkor viszi a vagyonom felét és még ha gyerek van gyerektartást is fizetni kell. Autó se kell, mert folyamatosan költeni kell rá, csak a pénzt viszi, drága és vezetni se szeretek/merek. Albérletben is le lehet élni az életet, és akkor az ember szabad, bármikor dönthet úgy, hogy mondjuk másnap elköltözik a világ másik végére.


Úgy érzem ez az egész társadalmi elvárás egy múltszázadi, szocializmusból visszamaradt beidegződés, hogy az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?


2020. jún. 11. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:
0%
Senkit* bocsi elírtam! Ja és ha nem tetszik hogy írok akkor pusztulj el öcsém
2020. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi
2020. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
Nem baj. Jól teszed.
2020. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!