Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj szerintetek, hogy...

Tényleg baj szerintetek, hogy 26 évesen nem akarok se csaladot, se saját lakást, se gyereket, se autót?

Figyelt kérdés

Csak nyűg van mindegyikkel. Ezek nélkül akarom leélni az életemet, de a szüleim meg a rokonaim állandóan beszólogatnak, hogy ez így nem normális. Örülök,hogy független vagyok,magamra költhetem a pénzem,de már azt várnák,hogy a munkám gyümölcsét másokra költsem és éljek proli szinten. Szerintem irigykednek,ez az igazság.


Amióta külön élek és dolgozok, azóta rengeteket utazgatok. Csak hogy pár példát említsek: jártam Bangkokban, Ibizán meg Balin 5 csillagos hotelekben. Igaz most a járvány miatt sajnos Magyarországon rohadok, de szerencsére már nyáron megint tudok menni valami egzotikus helyre. Ezerszer is inkább utazgatásra költöm a pénzem, minthogy gyűjtögessek önerőre egy lakáshitelhez vagy családalapításra. A szüleim meg a rokonságom huszonévesen alapítottak családot, és azt hiszik, hogy ez a normális, meg az "élet rendje". És aki nem így tesz, azzal valami baj van és nem normális. Igen alapítottak családot, de max a Balatonra maradt pénzük elutazni.


Kössem magam 1 helyre gyakorlatilag egész életemben? Még a gondolatától is irtózom, hogy feleségem vagy gyerekeim legyenek. Manapság már inkább elválnak az emberek, minthogy összeházasodjanak. Ráadásul akkor viszi a vagyonom felét és még ha gyerek van gyerektartást is fizetni kell. Autó se kell, mert folyamatosan költeni kell rá, csak a pénzt viszi, drága és vezetni se szeretek/merek. Albérletben is le lehet élni az életet, és akkor az ember szabad, bármikor dönthet úgy, hogy mondjuk másnap elköltözik a világ másik végére.


Úgy érzem ez az egész társadalmi elvárás egy múltszázadi, szocializmusból visszamaradt beidegződés, hogy az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?


2020. jún. 11. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez kamu kérdés ,mert akinek annyi pénze van hogy az albérlet kifizetése után még balin ,bankokba ,stb nyaral ,az nem itt gyakori kérdéseken fog kérdést írogatni hogy anyuci,apuci,meg rokonság azért szekál hogy nincs semmim.
2020. jún. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
100%
Egyet nem értek, honnan tudod, hogy másnak mi a boldogság? Egyszer vonaton utaztam és amikor megállt az állomáson, az úton megláttam egy párt, lakókocsival felszerelt gépjárműben, nagyon vidámnak tűntek, csak úgy ragyogtak, akkor elhatároztam, hogy ha lessz valaki akit szeretek utazgatni fogok vele. De láttam családokat is boldognak, anyát akinek végre összejött a gyerek. Te sem vagy külömb a szüleidnél, mivel azt hiszed mindenkinek az a boldogság amit te tartassz annak. Inkább örülj, hogy tudod mit akarsz az élettől, a szüleid pedíg gondolom nem vernek vagy ilysemi, hogy alapíts családot! :)))))
2020. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
66%

A "bérelj mindent" felfogás az pont nem a szabadságról szól. Könnyű elhinni egy darabig, de ez a fogyasztói társadalom agymosása. Ha bérelsz nem szabad vagy, hanem rabszolga.

Ha az összes vagyonod képzeletbeli, bankszámla, virtuális befektetés, azzal az a baj, hogy egy csapásra elvehetik tőled.

Ez a gazdasági helyzet nem fog kitartani életed végéig, egyre inkább közeleg valami, amit mi még nem éltünk meg, klímakatasztrófa, faji vagy polgárháború, gazdasági összeomlás valamiféle kombinációja.

Nyilván fiatalon utazz amennyit akarsz, de ne szállj fel a rabszolga rollerre, mert csapágyasra fogod hajtani.

Minimum egy kézzel fogható ingatlanod legyen. ITsként külföldre dolgozva lazán megkeresed a nettó 1-2 millát alkalmazottként is. Szóval az utazgatás mellett minden gond nélkül vehetsz magadnak saját ingatlant, a hitel törlesztője legfrljebb annyi, mint az albérlet.

26 évesen eszembe sem jutott hogy gyereket akarnék. Most 36 évesen már akarok, ezek a dolgok változnak.

2020. jún. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
74%

#27: a "deák téri iszogatást" mindenki csinálja fiatalon, legfeljebb nem a deák téren:) Ezek az ivós társaságok szét szoktak széledni ahogy jönnek a házasságok, gyerekek a baráti körben. És amikor már csak kéthavonta 1x össze bírod hívni a haverok felét már kurv boldog leszel. Azt meg felejtsd el hogy velük fogsz külföldre utazgatni 10 év múlva is.

Egyébként én azt látom hogy a kifele mutatott nagy szabadság álcája mögött inkább döntésképtelenség és bizonytalanság van sok fiatalnál.

2020. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
74%
Az hogy nem akarsz családot nem gáz. Az hogy minimális igényed sincs harminc felé a saját biztonságodra, az szánalmas. Csak azt mutatja hogy nem vagy hajlandó felnőni.
2020. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
60%

Nem baj. Én 35 évesen vagyok így. Nekem szerencsére nem szólogatnak be.

1. A családi ház tetőtere az enyém, ezért mindenki egyetért azzal, hogy minek költöznék el másik lakásba, ha itt van egy saját lakásom, amit ráadásul, ha elmennék és üresen állna, fenn se tudnának tartani, idegennek meg nem akarnák kiadni, mert annyira nem különül el (pl. a hozzátartozó kert) tőlük.

2. Autóm nincs, pedig vehetnék, de úgy gondolom, hogy mivel a belvárosban járkálok leginkább, úgyis csak parkolási problémákat okozna, illetőleg a dugóban pöfögnék egész nap. Nekem tökéletesen megfelel a tömegközlekedés, illetve a (nem elektromos) rollerem.

3. Férj és gyerek sosem érdekelt, szeretek szingli lenni, utazgatni, olvasni, színházba menni, pihenni... illetve rengeteget dolgozom, és azt is imádom.

2020. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj.
2020. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
86%

"az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?"

Nem baj hogy ezeket nem akarod, de ne nézz le másokat érte.

Pl van akinek kell autó a munkához. Ha nem lenne autó nem lenne munka. Vagy lehet hogy egyszerűen utálja a tömegközlekedést hogy nyomorog a buszon a sokszor megizzadt emberek között, és 1 óra helyett 20 perc alatt bejut a munkahelyére. Ha dolga van otthon az a 1,5 óra oda-vissza sokat számít.

Raksz félre pénzt házra vagy öreg korodra. De ha most albérlet helyett saját házra költenél öregkorodra nem 1 hanem 2 házad lehetne. Az egyiket kiadnád például vagy eladnád és éldegélnél belőle, a másikban pedig laknál.

De veled ellentétben én nem ítélem el az olyan embert aki úgy akar élni mint te, és nem beszélek róluk lekezelően. Csak egyszerűen ebben a formában butaságnak tartom hosszú távon.

2020. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem kérdés hanem önfényezés. Nevetséges.
2020. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
74%
Ha 26 éves milliomos pasi lennék én se akarnám lekötni magam😄 Egyébként meg előbb utóbb meg fogod ám unni ezt is és vágyni fogsz egy kis nyugalomra, ez saját tapasztalat. Én csajként ennyi idősen ugyanígy gondolkodtam.
2020. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!