Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj szerintetek, hogy...

Tényleg baj szerintetek, hogy 26 évesen nem akarok se csaladot, se saját lakást, se gyereket, se autót?

Figyelt kérdés

Csak nyűg van mindegyikkel. Ezek nélkül akarom leélni az életemet, de a szüleim meg a rokonaim állandóan beszólogatnak, hogy ez így nem normális. Örülök,hogy független vagyok,magamra költhetem a pénzem,de már azt várnák,hogy a munkám gyümölcsét másokra költsem és éljek proli szinten. Szerintem irigykednek,ez az igazság.


Amióta külön élek és dolgozok, azóta rengeteket utazgatok. Csak hogy pár példát említsek: jártam Bangkokban, Ibizán meg Balin 5 csillagos hotelekben. Igaz most a járvány miatt sajnos Magyarországon rohadok, de szerencsére már nyáron megint tudok menni valami egzotikus helyre. Ezerszer is inkább utazgatásra költöm a pénzem, minthogy gyűjtögessek önerőre egy lakáshitelhez vagy családalapításra. A szüleim meg a rokonságom huszonévesen alapítottak családot, és azt hiszik, hogy ez a normális, meg az "élet rendje". És aki nem így tesz, azzal valami baj van és nem normális. Igen alapítottak családot, de max a Balatonra maradt pénzük elutazni.


Kössem magam 1 helyre gyakorlatilag egész életemben? Még a gondolatától is irtózom, hogy feleségem vagy gyerekeim legyenek. Manapság már inkább elválnak az emberek, minthogy összeházasodjanak. Ráadásul akkor viszi a vagyonom felét és még ha gyerek van gyerektartást is fizetni kell. Autó se kell, mert folyamatosan költeni kell rá, csak a pénzt viszi, drága és vezetni se szeretek/merek. Albérletben is le lehet élni az életet, és akkor az ember szabad, bármikor dönthet úgy, hogy mondjuk másnap elköltözik a világ másik végére.


Úgy érzem ez az egész társadalmi elvárás egy múltszázadi, szocializmusból visszamaradt beidegződés, hogy az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?


2020. jún. 11. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim válasza:
36%
Igen baj!
2020. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
59%
Aki tényleg így él annak eszébe sem jut ezt itt hirdetni, pláne nem kíváncsi vadidegenek véleményére az életével kapcsolatban. Te max. egy frusztrál kiskamasz vagy, aki egy csajt sem tud összeszedni, és jó eséllyel 30 évesen is a szüleivel fog lakni. Nem hogy Balin nem jártál, de egy balatoni hétvégét sem engedhetsz meg magadnak.
2020. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
73%
Van 1-2 ilyen ismerősöm, mint te, csak idősebbek. 30-35 éves korukra férfi létükre semmit nem tudnak felmutatni, csak azt hogy hány országban jártak. Hóvégén már nincs pénzük egy nagyobb kiadásra, pl elromlott mosógép, mert minden pénzüket elutazzák. Ők is úgy vannak vele, hogy minek saját lakás, jó az albérlet is. Most 30-35 évesen nem tudnak kivel menni a nagy nyaralásaikra, mert minden ismerősüknek más céljaik vannak, ezért egyedül járnak nyaralni. Szinte kötelező nekik 2 havonta nyaralni meg facebookra pakolni a nyaralós képeket, közben meg 0 félretett pénz, hóvégén meg 150 forintos zacskós levest esznek, mint a kollégisták. Én ezt inkább szánalmasnak tartom, mint egy 'boldog életnek' mert egyáltalán nem boldogok. Csak a külvilág felé akarnak annak látszani a rengeteg utazással. Persze, utazgassanak, csak mellette azért legyenek emberi célok is. Család nekem sem kell, az oké, de azért 40 évesen nem más zsebét akarom tömni az albérlettel meg azon izgulni, hogy mikor adják el a fejem felől a házat. Meg más szabja meg, hogy tarthatok-e háziállatot. Én is elég sokat utazgatok,de mértékkel és mellette rakok félre saját lakásra, mert egy esetleges munkanélküliség vagy betegség miatt nem akarok majd 30-40 évesen az anyám szoknyája alá visszafutni. Szerintem ezt akarják megakadályozni a szüleid, ezért szólogatnak be.
2020. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
73%

Miért kiáltanak egyesek kamut?

Úgy csinálnak, mintha akkora eredmény lenne 1 főre bármilyen utat finanszírozni úgy, hogy se kocsi(k), se ingatlan, se gyerek...

Teljesen reális az ábrázolt kép: van egy átlagosnál vastagon jobb, de nem kiugró fizetése (5k- 1m között valahol), amit el is utazgat, ahogy van.

Utazni elég, de ahhoz, hogy mellette egzisztenciát is teremtsen, kevés.

2020. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
100%

"Utazni elég, de ahhoz, hogy mellette egzisztenciát is teremtsen, kevés."

Azért havi 500 000 - 1 milla már bőven elég egzisztencia teremtésre.

2020. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
50%

Ennyit keres Sopronban/Kőszegen egy átlagos festő, kőműves, stb., aki Ausztriában dolgozik, mégsem mutatnak fel nagy eguisztenciát.


Ha tisztában vagy az 5 csillagos hotelek árfekvésével, akkor láthatod, hogy nem sokra elég ez az összeg, ha havi rendszerességgel heteket utazol.

2020. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
71%

43. Nem értek egyet a kérdezővel de te se olvastad végig amiket írt. Albérletben él nem a szüleivel, plusz rak félre pénzt mert jól keres.

Én is ismerek utazgatós harmincasokat de raknak félre pénzt és nem néznek le másokat. Ezzel nics baj.

2020. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 babyboom567 ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Semmi baj nincs azzal, hogy 26 évesen nem akarsz gyereket.

Azzal sem, ha egyáltalán nem akarsz, hiszen a bolygó így is túl van népesedve.

Az is rendben van, hogy szeretsz utazni,ez normális.

Azzal van baj, hogy ész nélkül csinálod ezt,és közben lenézed aki másképp csinálja.

Az hogy legyen lakásod, meg utazhass is, a kettő nem zárja ki egymást, csak megfelelő módon kell kihasználni a lehetőségeidet, beosztani/befektetni a pénzed,és az időd.


Az meg ,hogy mindenhova taxival menni olcsóbb mint kocsit tartani, egyenesen röhejes,mert mikor beszállsz a taxiba a tarifa már kb 1500-on áll és még sehova sem mentél.

2020. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
57%
Engem nem zavar. Azt csinalsz amit akarsz.
2020. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
75%

Díjazom az őszinteséged!


Nekem teljesen jó ha neked jó! Kinek mi a vágya!

Mondjuk én azért tennék félre pénzt, hogy bármi baj beüt legyen mihez nyúlni. A többi meg költő.


Biztos jó dolog világot látni!

Én földhöz ragadtabb vagyok ennél, illetve félek repülni pl. még gondolatban is. Irigylem a bátorságod!

Mondjuk nekem ad biztonságot, hogy van lakásom (igaz nagyrésze a banké még...). De az albérlet sem lenne az enyém. Jó hogy tudom mondani hogy haza megyek. Nekem ez volt az egyik álmom.


Majd elfogadják, hogy te úgy élsz. Lehet egyszer ezt is megunod és megállapodsz, de lehet hogy nem. Majd az idő eldönti.

2020. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!