Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj szerintetek, hogy...

Tényleg baj szerintetek, hogy 26 évesen nem akarok se csaladot, se saját lakást, se gyereket, se autót?

Figyelt kérdés

Csak nyűg van mindegyikkel. Ezek nélkül akarom leélni az életemet, de a szüleim meg a rokonaim állandóan beszólogatnak, hogy ez így nem normális. Örülök,hogy független vagyok,magamra költhetem a pénzem,de már azt várnák,hogy a munkám gyümölcsét másokra költsem és éljek proli szinten. Szerintem irigykednek,ez az igazság.


Amióta külön élek és dolgozok, azóta rengeteket utazgatok. Csak hogy pár példát említsek: jártam Bangkokban, Ibizán meg Balin 5 csillagos hotelekben. Igaz most a járvány miatt sajnos Magyarországon rohadok, de szerencsére már nyáron megint tudok menni valami egzotikus helyre. Ezerszer is inkább utazgatásra költöm a pénzem, minthogy gyűjtögessek önerőre egy lakáshitelhez vagy családalapításra. A szüleim meg a rokonságom huszonévesen alapítottak családot, és azt hiszik, hogy ez a normális, meg az "élet rendje". És aki nem így tesz, azzal valami baj van és nem normális. Igen alapítottak családot, de max a Balatonra maradt pénzük elutazni.


Kössem magam 1 helyre gyakorlatilag egész életemben? Még a gondolatától is irtózom, hogy feleségem vagy gyerekeim legyenek. Manapság már inkább elválnak az emberek, minthogy összeházasodjanak. Ráadásul akkor viszi a vagyonom felét és még ha gyerek van gyerektartást is fizetni kell. Autó se kell, mert folyamatosan költeni kell rá, csak a pénzt viszi, drága és vezetni se szeretek/merek. Albérletben is le lehet élni az életet, és akkor az ember szabad, bármikor dönthet úgy, hogy mondjuk másnap elköltözik a világ másik végére.


Úgy érzem ez az egész társadalmi elvárás egy múltszázadi, szocializmusból visszamaradt beidegződés, hogy az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?


2020. jún. 11. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
73%

Bérelj csak, lehet egyszer még tőlem is fogsz :))

Én is ITs vagyok, mérnök, szeretek utazni, szoktam is, utóbbi időben évi 3 hetet külföldön, de gondolok a jövőre, és tudok számolni.

Van lakásom. Hitelre vettem, 6M önerő, 8 év alatt kifizetve, közben felújítva.

Ilyen lakást havi 200-250-ért tudnék bérelni most. A törlesztőm havi 60 volt. Na ebből mostantól évente meg is van évi 2 milla nyaralásra, ahhoz képest mintha bérelnék.

2020. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
69%

[link]

Te komolyan elhiszed amiket írsz? Egyre korábban halnak meg az emberek? Mesélj még... Csinálj amit akarsz, élj ahogy akarsz, de azért hülyeségeket nem kell terjeszteni (az emberek egyre fiatalabban halnak meg, albi és taxi jobban megér mint a saját).

2020. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 A kérdező kommentje:
73: Te hogy vagy életben ennyi IQ-val?
2020. jún. 13. 20:31
 74/83 A kérdező kommentje:

72: Másnak add be a meséidet, ne neken :) nagyon átlátszó. 8 év alatt havi 60 ezer 5.760.000+6.000.000=11.760.000

Ennyiért max a hős utcában kapsz lakást. 200-250 ezerért adsz ki egy 11 milliós lakást (ami valószínűleg a képzeletedben létezik) .. wow legközelebb hihetőbb mesét találj ki :))

2020. jún. 13. 20:47
 75/83 babyboom567 ***** válasza:
59%

Képzeld el Kérdező!

8 éve még lehetett ennyiért venni lakást,és igen most a dupláját éri.

2000-ben 3,6 millióért vettünk egy 2 szobás lakást Nyíregyházán,2003-ban már 6 milliót ért,most kb 14-17 milliót ér.

2020. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
55%

Azért 20 éve 3,6 millió Ft nem annyit ért,mint ma.

Ráadásul a CSOK torzítja a mai árakat.

2020. jún. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
55%

#75: dede pedig annyi. Xi kerület, közel 4x árak vannak most.

Anno 60-ért béreltünk lakást külsőbb részen. A hitel törlesző az elején 85 volt, kb félidőtől csak 38. szóval csak átlagra írtam a 60-at, meg lehet nem 8 év volt, hanem 8.5, de a lényegen nem változtat.

Nyomott áron vettünk egy tágas lakást, a már épülő a 4-es metró mellett. Most ezeket 45-50-ért hirdetik, 40 felett mennek el. 30-ért csak a kis kétszobások vannak a környéken.

Tudom, most fog lejjebb menni de nem érdekel, mert saját lakásom van, nem vagyok kitéve a bérbeadó rigolyáinak, és nem lebeg a fejem felett hogy bármikor azonnal költözni kell mert eladja a lakást a fejem fölül.

2020. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
50%

2000-ota már eltelt 20 ÉV!


Ja hogy akkor is ugyan ennyit ért a pénz? oké 😂

Régen többet ért!!

2020. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, téged azért csesztet mindenki, mert idióta vagy, nem azért mert nem akarsz családot. A kommentjeidből látszik, hogy annyi realitásérzéked és gazdasági tudásod van, mint egy fapapucsnak. Levezetik neked számokkal, hogy baromságokat beszélsz, aztán még mindig mondod.
2020. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
0%

80/80

Nem kell senik sértegetni te modortalan f*aszkalap

2020. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!