Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg baj szerintetek, hogy...

Tényleg baj szerintetek, hogy 26 évesen nem akarok se csaladot, se saját lakást, se gyereket, se autót?

Figyelt kérdés

Csak nyűg van mindegyikkel. Ezek nélkül akarom leélni az életemet, de a szüleim meg a rokonaim állandóan beszólogatnak, hogy ez így nem normális. Örülök,hogy független vagyok,magamra költhetem a pénzem,de már azt várnák,hogy a munkám gyümölcsét másokra költsem és éljek proli szinten. Szerintem irigykednek,ez az igazság.


Amióta külön élek és dolgozok, azóta rengeteket utazgatok. Csak hogy pár példát említsek: jártam Bangkokban, Ibizán meg Balin 5 csillagos hotelekben. Igaz most a járvány miatt sajnos Magyarországon rohadok, de szerencsére már nyáron megint tudok menni valami egzotikus helyre. Ezerszer is inkább utazgatásra költöm a pénzem, minthogy gyűjtögessek önerőre egy lakáshitelhez vagy családalapításra. A szüleim meg a rokonságom huszonévesen alapítottak családot, és azt hiszik, hogy ez a normális, meg az "élet rendje". És aki nem így tesz, azzal valami baj van és nem normális. Igen alapítottak családot, de max a Balatonra maradt pénzük elutazni.


Kössem magam 1 helyre gyakorlatilag egész életemben? Még a gondolatától is irtózom, hogy feleségem vagy gyerekeim legyenek. Manapság már inkább elválnak az emberek, minthogy összeházasodjanak. Ráadásul akkor viszi a vagyonom felét és még ha gyerek van gyerektartást is fizetni kell. Autó se kell, mert folyamatosan költeni kell rá, csak a pénzt viszi, drága és vezetni se szeretek/merek. Albérletben is le lehet élni az életet, és akkor az ember szabad, bármikor dönthet úgy, hogy mondjuk másnap elköltözik a világ másik végére.


Úgy érzem ez az egész társadalmi elvárás egy múltszázadi, szocializmusból visszamaradt beidegződés, hogy az ember maradjon a seggén és éljen proli módon. Ki kéne nőnie egyeseknek ezt a maradi gondolkodást, nemigaz?


2020. jún. 11. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
55%

Vegyük azért észre, hogy amit ti lenézésnek vesztek, az már egy reakció arra, hogy folyamatosan basztatják az élete miatt. Sokadjára én se szólnék udvariasan vissza. Ha nem is értek mindenben egyet a kérdezővel, azért a szokásos sztereotípiákat itt is sikerült felsorolni.

"ezt a felfogást nagyjából 35 éves korig lehet eljátszani. Persze utána is lehet utazgatni a világban, csak akkor már nem olyan jó egyedül." Neked lehet, hogy nem, én akkor lendültem igazán bele :D Ezt kell kikapcsolni az agyban, hogy a fiataloké a világ és 40 fölött már csak otthon üldögélni érdemes.

" akik nagy hangon mondogatják, hogy ő ettől vagy attól boldog, ő elvan egyedül, nem kell senkije, nem kell semmi neki. Az valójában nem boldog." Általában ha a huszadik "biztos boldogtalan vagy egyedül" kérdésre már kicsit erősebben szól vissza az ember, az nektek már "hangoztatás". Akik ott verik magukat az összes esküvős kérdésnél, hogy csak a házasság az igazi kapcsolat, ott miért nem merül fel senkiben, hogy biztos csak a szar házasságuk miatt kompenzálnak?

"az albérlet kidobott pénz,csak a tulajt gazdagítod." Ha igénybe veszel egy szolgáltatást és fizetsz, az kidobott pénz? Akkor a kajára költött pénz is kidobott, mert csak az élelmiszerboltost gazdagítod, a mozijegyre is kidobott pénz, mert csak a mozi tulajdonosát gazdagítod.

"Pl van akinek kell autó a munkához. Ha nem lenne autó nem lenne munka." Ilyenkor mindig előrángatjátok a kivételeket, akinek muszáj autó, mert a húszkilós festékesvödröket cipeli melóba, de kérdező szerintem nem rájuk gondolt. Normális közlekedésű városban az emberek 90%-ának azért van autója, mert különben nem látná a szomszéd, hogy telik rá.

2020. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
53%

52. A kérdező már a kérdésében is lekezelő volt. Nem később lett ilyen hogy visszavágjon. Attól hogy a család nyaggatja az nem a mi hibának.

Plusz elég gyér indokot hozott fel egy-két dologra. Nem kell gyerek mert gyerektartást kell fizetni? Ha nem kell akkor nem kell gyerek. Mit kell ezen magyarázni? Nem akar házasodni mert úgyis elválnak? Ha nem akarja leköti magát akkor ne tegye. Nem akar házat mert nem akarja egy helyre kötni magát, ok.

Mi csak azt hoztuk fel hogyha már így a véleményünket kérdezte higy azt a pénzt amit az albérletbe fizet ezzel az erővel saját házra is fizethet é. Teljesen logikus, okos döntés lenne. Ezenkívül az ember még mindig annyit utazhat amennyit akar. Mégegyszer. Ő kérdezte a véleményünket.

2020. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
40%
51-et akartam írni.
2020. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
45%

Ha meg tudod oldani az életed kényelmesen autó nélkül, akkor jobb is, hogy egyel kevesebb ember fojtogatja a bolygót. Vagyunk elegen sajnos, ha nem akarsz szaporodni, ne tedd. Ha nem akarsz kapcsolatot, ne legyen, mert a te dolgod.

Az egyetlen, amivel nem értek egyet, az a lakás. Ha elutazgatod a pénzedet, akkor mi lesz öregkorodra? Albérletet fizetsz? Az szerintem veszélyes, hiszen a nyugdíjakkal alapjában véve szarban vagyunk. A saját lakást is ki lehet adni, nem kell odakötni magad. De legalább biztosíték. Neked így nem lesz senkid, aki segítsen, gondolnod kell arra is, hogy mi lesz veled ha már nem leszel 26 éves.

2020. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
76%

"egyel kevesebb ember fojtogatja a bolygót"

Mondjuk aki havonta repül arra ezt nem mondanám jó szívvel :))

2020. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
18%
Nélküle is felszáll a gép, nem?
2020. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
32%

Szép dolog amúgy a nyaralás,de őszintén,én egy percet nem dolgoznék érte.

Ha nyernék,ingyen egy nyaralást,elmennék.


Amikor látom,hogy valaki folyton nyaral,én arra gondolok,hogy lehet abból már egy lakás kijött volna.

Vagy még egy,befektetésnek.

2020. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
48%

"A kérdező már a kérdésében is lekezelő volt. Nem később lett ilyen hogy visszavágjon."

Arra céloztam, hogy alighanem évek óta ezt hallgatja, tehát de, később lett ilyen.

2020. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
70%
#56: nem. a repülés piaci szolgáltatás, mint a taxi. Ha nincs utas, nem megy a járat.
2020. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
#59: Nem egészen: [link]
2020. jún. 12. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!