Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
 61/107 anonim ***** válasza:
94%

Légy büszke nagyon a véleményedre, a baj csak hogy a csöpp kis agyadig teljesen nyilvánvalóan nem jut el a lényeg, hisz akkor nem írnál ekkora bődületes baromságokat, mint amit most az 59es kommentedben. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Tényleg elkeserítő, hogy neked csak ennyi jött le az egészből, szegény gyermekeid, milyen "anyjuk" van. 50 ezer forintot elkérni az EGYETEMISTA gyerekedtől azért, hogy továbbra is lakhasson ott, ahol eddig is és legyen mit ennie, úgy hogy te magad nem is feltétlen szorult rá, na az csak az igazán gyomorforgató!! És igen is aki gyereket vállal, az ne sajnálna már az eltartására, etetésére és iskolatatására a pénzt, főleg ne kérje ki magának, hogy "nem tett semmit ezért a házért"! 🤮

Érdekelne akkor is ekkora lenne a pofád, ha a gyereked nem tud egyetem mellett dolgozni és nem tud nem hogy 50 ezret, 20 ezret sem "hazaadni"?? Vagy akkor fogod és kivagod az utcára? Az ilyenekből, mint te ez is simán kitelik. Egy 14 éves is eszik, kell neki suliba könyv, tolltartó stb, tusfürdő, ruha, sampon, ő tőle is pénzt vársz el cserébe?? Vagy csak 18 éves koráig tartod gyerekednek a gyereked...??

2020. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:
98%
#60 Csak épp azt nem veszed észre, hogy itt a szülők NEM szorulnak rá! Leírta, hogy egy átlagos család, nem szegények, ergo ha eddig képesek voltak megélni gond nélkül, akkor vélhetően most sem szorulnak rá, pusztán úgy gondolják, hogy 18 év felett elvárható a gyerektől, hogy vagy fizessen vagy kotródjon otthonról.
2020. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:
94%

Álítsad le magadat,met különben az egyik rokon fog kiosztani,hozzáteszem,teljesen jogosan.

Ne te mondd már meg a férjed unokatestvérének,hogy hogyan éljen, légyszíves. Kb.semmi közöd nincs ahhoz,hogy ő hogy éljen.


A gyerekeidet pedig őszintén szólva nagyon sajnálom,hogy ilyen anyjuk van.


UNDORÍTÓ NŐSZEMÉLY VAGY!

2020. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 anonim ***** válasza:
98%

#64

"Hogy lehetsz ilyen funkcionális analfabéta?"

Te pedig hogy lehetsz ennyire undorító?


20 éves egyetemista baz+!


A gyerekeidet pedig őszintén sajnálom,kár hogy ilyen anyjuk van.

Ők lesznek a családból a következők akik itt fogják kisírni magukat,hozzáteszem teljesen jogosan.

2020. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 A kérdező kommentje:
Egyrészt egy gyerekem van. Másrészt már most van "saját lakása", amiben amíg ő nem lesz 18, albérlő él. Kicsit más szituáció. 20 évesen én is dolgoztam és ezen soraim is bizonyítják, hogy nem haltam bele.
2020. jún. 23. 12:49
 66/107 anonim ***** válasza:
98%

"20 évesen én is dolgoztam és ezen soraim is bizonyítják, hogy nem haltam bele."

Tipikus,megdöglött a tehenem,dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Állj le,mert már hányingerem van tőled.

2020. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 anonim ***** válasza:
98%
Jól van, akkor majd nyilván tőle kértek bérleti díjat, miután 18 éves lesz, és beleköltözik a "saját lakásába". Ha jól értem akkor, ez a helyes eljárás szerinted.
2020. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:
100%

#67

Igen,hihetetlen hogy milyen emberek vannak.

2020. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
98%

De magyarázd már el ki a rosebbet érdekel, hogy TE mit csináltál 20 évesen??? De tényleg, csak mert kb harmadjára írod le. A lőtéri döglött kutyát sem érdekli, hogy neked milyen szar sorod volt anno, képes vagy felfogni, hogy ez most nem rólad szól és nincs hozzád köze??! Azért mert neked anno dolgoznod kellett 20 évesen, akkor már másnak is kelljen. Tipikus, "ha nekem szar, legyen másnak is", ez még talán egy 7 évesnél elmegy (bár már abban a korban is elég gáz ez a hozzáállás), na de hogy elviekben felnőtt nő így viselkedjen, az nonszensz.

Persze van """saját""" haza már most a gyerekednek, ahova majd ilyen beteg és undorító hozzáállással elpaterolod 18 évesen és közlöd, hogy ennyit és ennyit kell érte fizessen, hiába hogy ti nem szorultok rá és örüljön hogy egyáltalán van hol lakni, hisz ő azért a házért ugyebár semmit nem tett...🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2020. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak olyanok, akik egyetem mellett nem tudnak diákmunkázni, vagy részállást vállalni, mert az egyetem minden idejüket elveszi. Pl, mint én, orvostanhallgató vagyok, ki sem látszom a tanulásból, látástól vakulásig a könyveket bújom. Kiszúrják 20ezer forinttal a szememet ösztöndíj néven. Örülök neki, hogy ilyen rendes szüleim vannak, akik minden anyagi támogatást megadnak, mégha nekik nem is marad. Minden pénzüket belém ölik, hogy megvalósíthassam a céljaimat. Apám 160ezret keres, anyám kb 150ezret, egyszerű munkásemberek. Ami nagyon nem sok. Ők fizetik Szegeden az albérletet amibe lakok+rezsi, az összesen 50ezer egy picike szobáért. Ezen felül kapok még tőlük pénzt kajára, hazautazásra, szórakozásra. De ha hétvégente hazalátogatok anyám mindig elkényeztet, mert örül hogy legalább ennyi időre otthon vagyok, mindig kedveskedik, megveszi a kedvenc dolgaimat, mégha nem is a legolcsóbb.

Szerintem ilyen egy igazi szülő! Ő inkább száraz kenyéren és vizen él, mintsem a gyerekének kelljen bármit is nélkülöznie. Remélem egyszer én is ilyen odaadó leszek, mint a szüleim! Nagyon sokat köszönhetek nekik. Nem tudom ha 20 évesen elszedik a kis összekuporgatott pénzemet itt tartanék-e?

2020. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!