Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
 81/107 batta80 ***** válasza:
87%

Hihetetlen, hogy 8 oldalon keresztül szinte senki nem ért veled egyet, kérdező. Ez itt a gyakorin ritkaságszámba megy.

Már mindent elmondtak előttem.

Csak egy megjegyzés: óriási badarság összehasonlítani a két korszakot, közel 20 éve voltál 20 éves, az a szerencsétlen unoköcsi most annyi. Nem csodálnám, ha ugyanannyit keresne most, mint te 20 éve.

Külön nevettem az átlagfizetéses kommenteden.... Tudod, mi az átlag? X keres 50 ezret, y keres 550 ezret. Akkor kijelenthetjük, az átlagfizetésük 300 ezer ft, de jó nekik!

2020. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
93%

Bocsi, de en ezzel csak akkor ertek egyet, ha azt a szulei felre teszik neki es egyosszegben odaadjak ha lakasvasarlasra kerul a sor vagy akarmire. Nem vagyunk egyformak, siman lehet, hogy neki nehezen megy az egyetem, nem tud mellette annyit dolgozni, vagy esetleg inkabb megtakaritana a keresetet.


Nagyon csunyan beszelsz az embertarsaidrol, tehat szerinted aki nem real szakon vegzett, ugy hogy mellette nem keresett havi 80 ezret osztondijjal egyutt mar fapadkat sem er, es nem egyetemre valo.


Megsugom, hogy a ferjem diszkalkulias es dislexias is, human szakot vegzett, torit, nem volt ideje suli mellett 20 orat dolgozni, mivel nehezebben ment neki a tanulas. 15 evre ra, ma, felsovezeto. Ja bocs, igen a te logikad szerint maximum asztalosnak jo...


Ezzel egyebkent azokat is degradalod akik szakmat vegeztek..

2020. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
85%

Ha már ilyen büszkén kijelented, hogy nem tudod pontosan, mit csinál egy bölcsész, de szégyellje magát: 2020-ban végeztem anglisztika meszerszakon, 2018-ban alapszakon. Ha már a 20 éves kornál tartunk, nekem olyankor volt olyan félévem, hogy hetente alsó hangon 5-6 ZH-t írtunk, és még 1-2 könyvet is el kellett olvasni. Emellé egy hagyományos diákmelót sehogy sem tudtam volna bevállalni.


A hagyományos diákmunka mostanában úgy működik (diákszövetkezeten keresztül), hogy minimum 3 hétköznap, minimum 20 óra egy héten (de ha többet tudsz, akkor nagyobb az esélye, hogy fölvesznek). Ez a legtöbb olyan diáknak, akik olyan szakon vannak, ahol ténylegesen tanulni is kell, ez szinte kivitelezhetetlen. Kaptam ösztöndíjat, voltak nyári melóim, suli mellett tanítottam/korrepetáltam, de ebből sosem kerestem annyit, hogy el is tudjam magam tartani. A szaktrásaim nagy részének egyébként otthonról besegítettek, aki meg dolgozott, az általában csúszott is, és nem tudott mellette jól tanulni. Sőt, az órarend annyira képlékeny volt, hogy volt, akinek másik melót kellett keresnie, amikor új órarendet kapott.


Engem a szüleim tudtak támogatni a havi kiadásaim költségeivel. Nem szeretek másokra utalva lenni, alapvetően önálló személyiség vagyok, de tudtam, hogy ők ezt meg tudják engedni maguknak, és úgy voltam vele, hogy ha valaki segítséget ajánl, nekem pedig szükségem van rá, akkor hülye lennék nem elfogadni. És utólag hálás vagyok azért, hogy a szakot, ami a szenvedélyem, illetve a tanáraimat, akiket emberileg és szakmailag is nagyon tisztelek, nemcsak annyival tudtam megtisztelni, hogy kimerülten beesek a munkából, és oda se tudok rá figyelni, mert csak azon kattogok, hogy kerül-e valami az asztalra.


És zárójelben megjegyzem, mielőtt "nem a munkámmal van baj, hanem az agyammal": most, 23 évesen a szakmámban dolgozok, voltam egyetemi gyakornok, konferenciaelőadásokat tartok, és éppen most fordítok egy 400 oldalas tankönyvet, éppen egy kvantumfizikai résznél tartok. Szóval azért csak nem vagyok annyira hülye.

2020. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
88%

Engem csak az nyűgöz le hogy reálszakosként végeztél és ennek ellenére fogalmad nincs mit jelent az átlagfizetés. Tessék, olvasgass:

[link]

És ezek bruttó számok, tehát adózni még nem adóztunk belőle.

Diákmunkán az a 80 nettó a teteje ha heti 20 órát dolgozik 1200-as órabérért, ha ennél kevesebbet melózik vagy rosszabb bérért akkor nagyon gyorsan 50-60 lesz az. Ennél többet reálian akkor tud keresni ha van valami specializált tudása, mondjuk tud programozni, valakinek a valakijének a cégénél van szívességből, vagy éjszakai műszakban dolgozik ami nappali egyetem mellett elég lehetetlen. Tessék, kalkulátor

[link]


Magyarul esélyesen a gyerek közel teljes fizetését elveszik, ismét felmerül a kérdés miért is? Rászorulnak?

2020. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó, velem ellentétben te biztosan nem reál szakon végeztél. Annyit illene tudni, hogy "csak tiszta forrásból" és hogy a libsi fake news oldalakat már a faluvégi öreg néni is ismeri.


Leírom újra, ha kell, olvasd el szótagolva: a nettó átlagkereset a KSH szerint Budapesten NETTÓ - te ostoba majom - 316 968 forint. Nagyvonalúan számoltam a negyedével, mivel kvázi félállása van, hogy ne lehessen azzal vádolni, hogy túlszámolok.


Itt lehet ámulni és bámulni:


[link]

2020. jún. 23. 20:34
 86/107 anonim ***** válasza:
86%

Állj már le!

Ez szánalmas amit csinálsz,kérdező!

2020. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
96%
Szóval megtanultuk ma hogy a Magyar Szakszervezeti Szövetség "libsi fake news", reálosként nem ismered az átlag fogalmát, meg se nyitottad a linket amit küldtem mert akkor rájöttél volna hogy abban vannak bruttó számok, nem pedig a te számaidról állítottam hogy bruttók, és én vagyok az ostoba majom. További szép napot.
2020. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
74%

En kernek, ha szukseget latnam valamilyen okbol (akar mint a kerdes utan irtak hogy az internet csak miatta van, de akkor is ha felnek vagy tudnam nem tud maganak felretenni stb.).

Es amelletthogy kernek (mert erezze nem i gyen lakik, de jobban jar mint ha alberletbe menne), szepen a penzt ha tehetem (azaz nem kell belole muszajbol rezsit fizetnem), akkor bizony felretennem neki, de ugy hogy ne tudjon rola es mondjuk amikor vegleg es vegre kirepulhet teljesen az osszegyujtott osszeggel megdobnam hogy tessek amit elkertem es abbol amit lehetett felretettuk remelem nem banod tessek.

Kulfoldon sok ilyen van..csk itthon vagyunk ennyire csorok sajn.

2020. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
97%

Sok szülő látástól vakulásig,8-12 órás műszakokban,hogy valahogy eltarthassa az egyetemista gyereket,aki egyetem mellett nem tud diákmunkázni.


Te pedig az utolsó fillérig mindent kipréselnél a gyerekedből.


Te nem is anyuka hanem egy megkeseredett nénmber vagy!

2020. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
96%

9 oldal nem elég,hogy felfogd,hogy nem neked van igazad?

Remélem,vagy a srácnak vagy más rokonnak elege lesz és úgy kioszt,hogy sírva fogsz elfutni :)

2020. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!