Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ha kommunikációt tanul, akkor ideje lenne kamatoztatnia a tudását a szülein, nem? Ha nem tetszik neki a rendszer, akkor le kellene ülnie velük beszelni.
2020. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:
94%
21-es, megelőztél :-D
2020. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
77%
amúgy kérdező, te kije vagy a fiúnak, hogy úgy gondolod, ezt neked kell megoldani?
2020. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
24%

23: szerintem ő maga az unokatestvér... :-D


Soha nem értettem, hogy egy abszolút anoním módon kiírható kérdésben miért nem lehet felvállalni valakinek a saját problémáját....

2020. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 anonim ***** válasza:
17%

Én 30-at adtam bele anno, és teljesen megértem, hogy elkérték tőlem a pénzt.

20 évesen már felnőtt ember vagy. Ha a szüleid nem robbantottak bankot, igenis bele kell adnod valamennyit, ha már ott élsz és dolgozol mellette. Meg lehet csinálni, hogy eltartod a gyereked, de ebből csak az lenne hogy hosszútávon rajtad marad és nem lesz önálló. Nem véletlen van ennyi elkényeszetett gyerek, akiknek eszükbe sincs elköltözni othonról. Ha nem is fizet bele a csekkekbe, legalább a nagy bevásárlásokat fizesse.

Én így látom korrektnek.

2020. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
93%
A férjed unokatestvére! Neked mi közöd van hozzá? Beleszólsz egy olyan gyerek életébe aki előtt az egész élet. Most nem rólad van szó. Neked már úgyis mindegy! Rajtad már nem lehet segíteni! Te már megkeseredtél. Te egy veszett ügy vagy. DE az a gyerek még csak most kezdi el! Erre te jössz és megkeserítenéd az ő életét is? Előre sajnálom a te gyerekeidet meg a férjedet. Egy ilyen felfogású ember mellet, élni... gyerekek.
2020. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
97%

A legjobb barátnőm szülei voltak ilyen szemét prolik... Elvették az ösztöndíját és a kis fizetését amit egyetem mellett összekapart. Szerencsétlen hozzánk járt enni, mert azért is veszekedtek vele, hogy mennyit eszik (egy 50 kilós lány) és az milyen sokba van nekik. Anya egyszer csomagolt is neki, akkor meg megtépte az anyja, hogy pénzt rejteget előlük, biztos abból telik "flancos kajára".

Számomra ez felfoghatatlan, engem mindig támogattak a szüleim nem visszahúztak.

2020. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom megoldani. Meghallgattam a szülőket, meghallgattam a férjemet és elgondolkodtam. Leírtam korábban is, csak írás előtt olvasni is meg kellene tanulni.
2020. jún. 23. 10:59
 29/107 A kérdező kommentje:
Szerintem ha elégedetlen ezzel a helyzettel - amihez joga van! -, akkor nyugodtan elmehet albérletbe, társbérletbe. Nem értem miért panaszkodott a férjemnek, miért szájalt vissza a szüleinek, hiszen nem ez a megoldás, hanem az, hogy nemet mond az ajánlatra és a legnagyobb békében elköltözik otthonról. Ezzel a gordiuszi csomó el van vágva.
2020. jún. 23. 11:02
 30/107 anonim ***** válasza:
98%
Az egy dolog, hogy a te életed nem volt és nagy valószínűséggel nem is lessz jobb. Erre a te ésszerű magyarázatod, hogy másé se legyen? A férjednek van 100%-ban igaza.
2020. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!