Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
 71/107 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan már 70-es, gondolod hogy egy ilyen megsavanyodott, rosszindulatú nember, aki hírből sem ismeri mi az a szeretet, képes lesz felfogni és értékelni, amit a szüleid tettek érted? Dehogyis, sajnos nincs meg a szükséges érzelmi intelligencia szintje ahhoz, hogy képes legyen felfogni, amit itt már vagy 50en leírtunk. Egyszerűen nem lát ki a saját sérelmei mögül és azt élvezi, ha másnak is olyan szar, mint amilyen neki volt.

De le a kalappal a szüleid előtt!!!:)

2020. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 A kérdező kommentje:
Az a lakás örökség, miért kérnék pénzt érte? Mi a férjemmel kivesszük belőle, amit ki lehet, aztán majd megkapja a gyerek. És ezzel le van tudva az anyagi gondoskodás. Szerintem egy felnőttnek a maga körülményei szerint a saját lábára kell állnia. Kinek könnyebben, kinek nehezebben megy. Saját döntés!
2020. jún. 23. 13:04
 73/107 anonim ***** válasza:
91%
71-es. Csak leírtam, hogy vannak még jófej, rendes szülők is, akiknek a gyerek az első ha már megcsinálták :) Tudom, hogy nem fog eljutni a kérdező tudatáig, mert az ilyen csak a saját igazát hajtja. Csak azt remélem a gyerek érzelmi intelligánciája magasabb lesz az anyjáénál, és nem őt fogja jó példának venni.
2020. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
97%

#73 Persze tudom, nem rosszból írtam, tök jó hogy vannak még ilyen szülők :)

De sajnos olyanok is vannak, mint a kérdező, aki ha tehetné minden Ft-t kisajtolna a gyerekéből, csak mert anno 20 évesen ő is így meg úgy csinált...🤦🏻‍♀️

2020. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
96%

"Az a lakás örökség, miért kérnék pénzt érte?"


Áhhh, csak a rezsit meg az élelmiszert kell fizetnie,meg havi 50E-t haza kell fizetni,amiért felnevelted,bérleti díjról szó nincs.

Még mindig undorító vagy.

2020. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
100%

50000 ft + telefon és internetszámla, az legalabb 60000 ft. Ennyiből inkább beköltöznék kollégiumba negyedannyiból és csak nagyon ritkán mennék anyámék háza tájékára.

Kérdező, nekem egy kicsit hasonló helyzetem volt. Én 19 évesen költöztem el otthonról koleszba, de mivel nem vettek fel az egyetem kollégiumába, ezért egy független koleszba költöztem, ahol 10 éve volt 25000 Ft a havi díj. Anyámék anyagi helyzete is olyan volt, hogy gazdagok ugyan nem voltak, de azért volt mit a tejbe aprítani (2 ingatlan, 3 autó, földek). Nem kaptam egy forint támogatást sem, mert hát miből? - kérdezték anyámék. Meg különben is, őket még annyira sem támogatták anno, hogy egyetemre mehessenek, mert a papa állítólag megtiltotta nekik és megfenyegette őket. Szóval örülnöm kellett annak, hogy engem nem tartottak vissza.

Anyagilag ugye nem támogattak, ezért két helyen dolgoztam egyetem mellett, 5 évig nem volt egyetlen szabad hétvégém és dec. 24-ém. Megcsináltam az egyetemet, most már van jó állásom. Anyámék fennhangon hirdetik, hogy engem kitaníttattak. Közben nem értik, miért csak évente háromszor látogatom meg őket fél napra...

2020. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
100%

Fuu de utálatos a rokonság. Már bocsi, de nálunk is abból van a vita, hogy jogot éreznek ahhoz, hogy beleszóljanak az életünkbe. Oké, én külön élek, senki sem tart el. De tényleg... hogy lehet hogy mások erről beszélnek, meg vitatkoznak? Sokkot is kapnék a srác helyében🙄


Mivel még tanul és nem a szülők létfentartása múlik rajta, nem kérnék pénzt, ha én lennék a szülő, hanem kérném hogy a saját dolgait intézze.


De ez teljesen mindegy, mivel a szülőknek és a srácnak kéne erről dönteni, megbeszélni!!

2020. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 A kérdező kommentje:
Megbeszélték. A szülők megmondták mennyit kérnek, természetesen joga van nemet mondani, elköltözni, amit szeretne.
2020. jún. 23. 14:23
 79/107 anonim ***** válasza:
98%

"Joga van elköltözni"

Te jó ég, tényleg menthetetlen vagy.

Egy nagykorú, de tanuló gyerenél ez a mondat normális fejben fel sem merül.

2020. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
98%
79: egyetértek! Szörnyű, milyen mérgező szülők vannak. ☹
2020. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!