Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem jó az életem? Mert fizetek az igénybe vett dolgokért? Mert akkor a világ lakosságának 99 százaléka rosszul él :D Miért lenne attól rossz az élete, ha a saját lábára áll? Van két út: az egyik, hogy van egy közel teljesértékű lakása étkezéssel, tiszta ruhával stb. havi 50 ezerért, a másik, hogy egy ennél valószínűleg nagyobb összegért elmegy albérletbe/társbérletbe és moshat magára, főzhet magának. Ha nem tud dönteni, ne másokat okoljon.
2020. jún. 23. 11:09
 32/107 anonim ***** válasza:
84%
20 éves gyerekről beszélünk. Mit vársz? A végén már neked is fizetnie kell? Ráadásul 50 ezer forintot a saját családi házban való maradásér. Ez már vicc kategória
2020. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/107 anonim ***** válasza:
84%
Oké, csak tegyék jól el azt pénzt a "kedves" szülők. Szükségük lesz rá majd később, hogy vén trottyoskén teljen ápolóra aki kitörli a sejhajukat, mert a gyerek biztos nem fogja segíteni őket. Ugye felnőttek, oldják meg. Vagy akkor a gyerek majd hirtelen megint gyerek lesz, akinek kötelessége gondoskodni a szüleiről? Attól függ hogy felnőtt vagy gyerek státuszban van, hogy a szülőknek épp hogy kényelmes? Aha...
2020. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/107 anonim ***** válasza:
96%
20 éves diák Magyarországon! Tudod te mit jelent ez? Mond már meg nekem, hogy menyit keres egy átlag felnőtt havonta? Most ne magadból indulj ki te biztos milliókat mert te nagyon ügyes vagy. Na most képzeld el, hogy egy diák az egyetem mellet nem tudja egy átlag teljes értékű dolgozó fizetését megkeresni. Hiszen te magad írtad le, hogy nem tudod menyit keres és hogy irodai kisegítő. Szerinted?
2020. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:
87%

Atya ég... Pénzt kérnek azért (teljesen mindegy, mennyit...), hogy a saját házukban ott maradjon? Ami - ha nem is jogilag - az övé is? Te jó ég!


Úgy költöztem külön, hogy az elhunyt mamám lakása lett az enyém.

Bérleti díjat tekintve olyan havi 150 000-et, eladási árat tekintve 40 milliót "buktak" ezzel a szüleim, mégsem merült fel mégcsak kérdés sem ezzel kapcsolatosan.

Anyukám igazgató általános iskolában, apám szakács, szóval igen, lett volna relevanciája számukra egy negyvenesnek.


Ha lesz egyszer gyerekem, biztos, hogy egy fillért nem kérek tőle el...

30 évesen otthon lakva elgondolkodnék, hogy valamit rosszul csináltam, nade egy egyetemistánál?!?!?!

2020. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 A kérdező kommentje:

Nem az övé a ház, hanem a szüleié. Ő egy szalmaszálat nem tett keresztbe érte.


34-es: a KSH szerint a nettó átlag (!) fizetés Budapesten 316 ezer forint. Ha diákként ennek negyedét (szerintem többet, de mindegy) keresi meg, az is 80 ezer havonta. Erre jön a 38 ezres ösztöndíja. Ebből azért kijön a havi 50 még a telefonnal, internettel együtt is.

2020. jún. 23. 11:35
 37/107 anonim ***** válasza:
95%
Eszembe nem jutna pénzt kérni a gyerekemtől, hogy a saját otthonában lakhasson, amíg egyetemre jár. Főleg nem 50 ezret!! Attól, hogy elmúlt 18, még ugyanúgy a gyerekem. Továbbá pontosan tisztában vagyok azzal, hogy milyenek a mai fizetések, hogy milyen nehéz még diplomával is elhelyezkedni egy normális helyen, ahol nem éhbért kapsz, fel nem foghatom miért kéne a 20 éves gyerekemtől, aki egyszerre jár egyetemre, tanul és a maradék szabadidejében még dolgozik is, elvárni hogy vagy fizessen havi 50 ezret, úgy hogy nem is különösebben szorulunk rá vagy ha ez nem megfelelő, akkor fogja magát és húzzon albérletbe, amit egy szál önmagában lehetetlen hogy fent tudjon tartani. Hát no komment. Nem azért szültem, hogy 18 éves kora után a pénzt sajtoljam ki belőle. Normális szülő minél jobbat akar a saját gyerekének, de láthatóan sokaknak csak addig a gyerekük, amíg be nem tölti a 18at, onnantól vagy perkál vagy takarodhat. Bravó! Ráadásul sokak tanulnak olyan nehéz szakon vagy épp olyan órarendjük van, ami mellett lehetetlen dolgozni (esetleg a tanulás rovására valamicskét össze tud kaparni, de nem túl sokat), olyankor mi van?? Ha nem tud havi X tízezret leadni, kirakod talán az utcára?!
2020. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/107 anonim ***** válasza:
95%
Ha 30 éves lenne a gyerek, még megérteném... De egy 20évest így lehúzni.... milyen szülő már... :-(
2020. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/107 anonim ***** válasza:
95%

Normális esetben a család értékei közösek, nem azt nézzük, hogy ki mit tett érte.

Mit is tett volna 20 éves egyetemistaként?!

Ez a "vendég vagy" gusztustalan mentalitás. Az övüké méginkább, ez a "fizető vendég vagy" még magasabb (alacsonyabb...) morális szint.


Valószínűleg, ha a gyerek összehozna egy nyaralót, ő sem kérne a szüleitől pénzt, ha használni akarnák.

2020. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 A kérdező kommentje:
Leírtam, kommunikáció szakos bölcsész. A nehézségét nem tudom, én reál szakon végeztem. Bizony, társbérletben, munka mellett. És tessék, itt vagyok, házzal, férjjel, gyerekkel, két lábbal, két kézzel, túléltem! Ha nem megy a tanulás a minimális munka mellett, akkor nem a munkával van baj, hanem az agyával. Akkor el lehet menni kétkezi munkásnak, sokszor többet keresnek mint egy diplomás "értelmiségi".
2020. jún. 23. 11:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!