Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
 51/107 anonim ***** válasza:
91%
Én is MÁR most sajnálom a gyerekeidet. Kár,hogy ilyen anyagias/pénzéhes anyjuk van.
2020. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:
94%

Egyet kell értenem az előttem válaszolóval.

Te meg tedd félre ezt a 'ha nekem nem volt jó másnak se legyen' mentalitást hosszú távon nem tenne jót a kapcsolatainak

2020. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
94%
És neked mi a büdös franc közöd van a férjed unokatestvéréhez??! Csak azért, mert neked szar volt, mert mindent magadnak kellett megteremtened, legyen másnak is szar? Komolyan létezik ilyen bosszúálló, rosszindulatú, zéró szeretettel rendelkező ember? Elszomorító!
2020. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:
91%
Na ezért kötném különféle tesztekhez a gyerekvállalást, hogy az ilyen rosszindulatú, megkeseredett, bosszúskodó, pénzéhes "nők" ne tudjanak szaporodni, hisz itt az élő példa, aki pusztán azért szült, hogy jól bevasalja a saját gyerekkori sérelmeit a tulajdon gyerekein és számonkérjen rajtuk olyan dolgokat, amikre szegényeknek nem volt ráhatásuk, mint pl a megszületésük...
2020. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudok túllépni ezen, hogy milyen undorít ó gyakorlat is ez...

Azt hittem a kérdést olvasva, hogy már pár éve dolgozik a gyerek, jól keres és jelképesen elkérnek tőle egy huszast.

De nem, egy EGYETEMISTÁTÓL kérnek pénzt, aki otthon lakik...

De nem vagyok benne biztos, hogy nem provokáció a kérdés.

Szeretném hinni, hogy az, és nincsenek ilyen szülők.

2020. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:
91%

Ha a szülők ezt csinálják, úgy, hogy nem szorulnak rá, azt azért teszik, mert nem akarják, hogy a gyerek elköltözzön onnan. Tekintve, hogy így nem fog tudni félretenni, így esélye se lesz elköltözni.

Az én szüleimnél 25 éves koráig ott lakott a húgom, egy fillért sem kértek tőle, viszont volt határidő, hogy meddig lakhat ott, addigra össze kell spórolnia a lakhatásra magának, bármit választ (egyetem + munka mellett). Egy hónap múlva költözik, sikerült, megoldotta, de ehhez az kellett, hogy a szülei ne vegyék el tőle a pénzét. Telefont, szórakozást így is fizette magának azért, nem úgy kell elképzelni, hogy még zsebpénzt is kapott. Ha ennek a srácnak a szülei is azon lennének, hogy a gyerek önállósodjon, ezt csinálnák. Így viszont világos, mi a cél: hogy magukhoz láncolják, és még ők jöjjenek ki jól a dologból, anyagilag és a rokonság előtt is.

2020. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 anonim ***** válasza:
94%
Na visszajött a kérdező egy másik, 73%-os regről, hogy jól lepontozzon mindenkit, aki nem azonosul a beteges, rosszindulatú, "ha nekem szar volt, neked is legyen az" mentalitásával vagy az elkeserítőbb B változat, hogy sajnos vannak még hozzá hasonló elmeroggyantak.... :(
2020. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:
94%
Az elvárható, hogy a századik pár nájki cipőt, meg a 20ezres szempillaspirált magának finanszírozza a gyerek, hiszen azért a ló_asznak is van vége, de hogy lakbért kérni a saját gyerekedtől, meg felróni neki, hogy eszik... Örülök, hogy az én szüleim normálisak. Érdekes így is önálló lettem.
2020. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 A kérdező kommentje:
Nem jöttem vissza semmivel, nincs is több regisztrációm. Nyugi, én tudom vállalni a véleményemet így is :D El vagyok hűlve, hogy itt mindenki milyen nagylábon él, havi 50 ezer meg sem kottyan. Na akkor nincs baj ebben az országban, megnyugodtam :)
2020. jún. 23. 12:20
 60/107 anonim ***** válasza:
8%
Amúgy én sem értem teljesen, az én szüleim nem tehették meg hogy eltartsanak 20 éves korom felett. Egyszerűen nem volt pénz! Így is alig bírtam befejezni a szakmám. Így bele kellett adnom, hogy ne menjünk a híd alá. Meg engem zavart volna, ha 25 éves koromig pénzelnek, nem bírta volna el a büszkeségem hogy ezt a terhet rájuk hagyjam. 50 ezer tényleg sok, de amennyit azért össze tud dobni azt beleadhatná a csekkekre. Az neki sem lenne megterhelő.
2020. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!