Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/163 anonim ***** válasza:
70%

Én is gyerek szemmel írom, 19 éves lányként.

Én az elvégzett házimunkával arányosan kapok heti 1000 és 5000 közötti összeget. (Ez általában csaj ezer, de volt már példa az ötezerre is, amikor nagyon odatettem magam.)

Emellett mindig van lehetőség plusz takarítással, fűnyírással, stb-vel is kis extrát keresni, illetve a diákmunka sem ördögtől való dolog szerintem. Bébiszitterkedek, meg van egy állandó diákmelóhelyem, ezekből heti pár órával együtt (plusz amit otthon kapok) lesz egy havi 30-40, ha sokat melózok akkor 50-70 ezer bevételem.


Alanyi jogon sose kaptam pénzt, de nem is bánom. Ellenszenves nekem az, amikor ismerőseim, ha találkozunk, anyuci-apuci pénzén ajánlgatja, hogy hova menjünk kávézni, pizzázni, és én érzem magam gázul, ha egy ilyen programra nem szeretnék félnapi bért kifizetni.

2020. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/163 anonim ***** válasza:
85%
Ha koliba megyek vissza akkor minden héten 5000 forintot kapok, nagy ritkán kicsit többet. Ami abból megmarad azt félre teszem.. Amíg általánosba jártam 2000 forintot kaptam
2020. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/163 anonim ***** válasza:
86%
19 Akkor végleg kint maradtok, mert alsó hangon is több év lesz mire egyáltalán megoldódni fog a dolog.
2020. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/163 anonim ***** válasza:
90%
#21es vagyok, otthon lakom, kaját, bkk bérletet, alapruhadarabokat, meg általában amire szükségem van, azt kapok.
2020. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/163 anonim ***** válasza:
87%

Nem Magyarorszagon élek, úgyhogy nem tudom mennyire lesz releváns a válasz, de talán segít.

Az én gyerekem 16 éves, havi 20 eurót kap. Ez egy zsebpenzkalkulator ajánlata erre az életkorra. Ezt arra költi, amire akarja. A ruháit maga vásárolja, erre negyedévenként kap pénzt. Ha menne valahova, akkor az útiköltsége, a belépője és egy kis költőpénz pluszban van. Diakmunkazik, tehát nem csak a zsebpénze van.

2020. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/163 anonim ***** válasza:
80%
Én és a testvéreim mindig havi 2 ezret kaptunk. Viszont már viszonylag korábban elkezdték nekünk adni a szüleink, szóval nem akkor, mikor pl. 16 évesek lettünk, és tényleg akartunk is menni ide-oda. Mert akkor a 2 ezer valóban kevés lett volna havi szinten. De mi mire pl. 16 évesek lettünk, addigra már összegyűlt azért egy bizonyos összeg a zsebpénzből, és akkor továbbra is kaptunk havi 2 ezret, és az úgy oké volt. Ebből tellett magáncikkekre, saját magunknak telefon, stb. Mondjuk a ruhák vásárlása nálunk mindig úgy volt, hogy évi 2x a szüleink fizettek egy suli előtti/téli bevásárlást, de ha azon felül vettünk valamit, akkor azt magunknak kellett. Illetve ez a havi 2 mellé ugye volt, amikor még lett nagyszülőtől pénz, stb. De nem tudom, mi a testvéreimmel megvoltunk havi 2-ből, viszont a szüleink viszonylag elég korán kezdték már nekünk adni a zsebpénzt, elég korán elkezdtek már "gyűjtögetni" nekünk.
2020. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/163 anonim ***** válasza:
84%

26-os válaszoló vagyok.


Viszont ha pl. a szülő a gyereknek 15 éves korában kezd el adni havi 2 ezret, és semmi más pénze nincs a gyereknek, akkor azért azt nyilván keveslem. Szóval ez nagyon attól függ.

2020. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/163 anonim ***** válasza:
51%

Megmondom őszintén, nem értem azokat, akik ilyen havi 2000 forintokról írnak.

Közel ennyibe kerül manapság egy pizza (úgy, hogy igyon mellé 2 Colát, már be sem tudna ülni), egy kebab normális helyen (nem, nem a 600 forintos pesti moslék), vagy egy mozijegy (enni, inni már nem jutna).


Én kollégista voltam középiskolásként, havi 80 000 forintot kaptam.

Soknak tűnik, de MINDENT (üzemanyag iskolába jövet/menet, telefonvásárlás (ha 2 évente veszel egy csúcsmobilt, az leosztva maga havi 12 000), ruhavásárlás (Bécsben szoktunk vásárolni, mert olcsóbb, de azért egy normális, minőségi kabát 100€-nál kezdődik, egy Airmax cipő, ami akkor divat volt, 150€), piperevásárlás, osztálykirándulás, stb.) ebből álltam.

2020. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/163 anonim ***** válasza:
74%
28: átlagos a címszó...
2020. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/163 anonim ***** válasza:
24%

28-as vagyok.

Érdekes kérdés egyébként ez a zsebpénz, amíg nem lettem kollégista (10. osztály), fel sem merült.

Ha kellett, kértem és kaptam.

Nagyobb dolgokat (1. autó /felesben diákmunkából/, fesztiváljegy- és költőpénz, telefon) előtte alkalmakra (születésnap, Karácsony) kaptam.


Ha lesz egyszer gyerekem, biztos, hogy nem zsebpénzezünk, amíg itthon lakik.

Ha moziba, vagy pizzázni akar menni, kap egy ötöst.

Ha nem megy és nem kér, akkor nem.

2020. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!