Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereked kijelentené,...

Ha a gyereked kijelentené, hogy ő soha semmiképp nem vállal majd gyereket, hogy reagálnál?

Figyelt kérdés

2020. aug. 8. 10:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
19%
Majd idővel neki is meg fog változni ez a gondolata. Annó fiatalabb koromban nekem is egy csajom azt kijelentette, hogy nem szeretne gyereket, se házasságot. 2 évvel a szakítás után, újra összefutottunk és egy kávé mellet beszélgettünk, akkor már ugy beszélt, szeretné, hogy egyszer majd ha férje lessz, meg gyereke akkor ... ... ...
2020. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
96%

A lanyom 18 most eppen nem akar gyereket

Mondtam h oke majd kiderul.

Nem foglalkozom ezzel jelenleg mert felesleges. Meg hat majd o tudja mit akar.


Van meg egy occse es egy huga szal siman lehet meg unokam a 3 gyerek valamelyiketol. Bar ha nem lesz akkor sem dol ossze a vilag...

2020. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
81%

"És igen, amíg nem volt CSOK és babaváró addig kevesebb gyerek született. Mióta van, azóta több. De CSOK-ra nem lehet majd nagyobb bolygót venni."

Bocs az offért, de lopom a szöveget. Nagyon tetszik, és nagyon igaz.

2020. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
60%

"A szomorkodóknak! : Nézzetek utána hová vezet a túlnépesedés. Merthogy a világban jócskán túlnépesedés van, attól, hogy a kormány az ország pusztulásával riogat és fizet a gyerekszülésért. Globálisan nézve a bolygó pusztulásához járulsz hozzá a gyerekszüléssel. Globális felemelegedés az emberi tevékenység, az egyre több embert kiszolgáló ipar miatt, erdőírtások és fajok kihalása termőterületek szerzése miatt, ivóvíz készlet rohamos fogyása. Ezek itt Magyarországon még nem érződnek annyira, de a szegényebb régiókban, Afrikában, Ázsiában már igen. De néhány évtized és ide megérkezik a túlnépesedés miatti pisztulás. Akiben van egy kis feleősségérzet a bolygó jővője miatt az pont hogy nem vállal gyereket. De hát könnyebb megszülni 3 gyereket a CSOK meg a babaváró miatt, azt meg már úgyse éritek meg hogy az unokáitoknak nem lesz ivóvízük, nem jut elég élelem, orrszarvút, elefántot, jegesmedvét csak képekről fog látni, újabb zoonótikus járványok idején fog élni, az erdőírtások miatt oxigénmaszkkal fog flangálni, amiről meg nem rudtok az nem fáj nektek."



Részben igaz, de a világ csak szarabb hely lesz, ha a civilizált országokban nincs gyerek és szépen lassan elsorvad minden, viszont ugyanekkor a harmadik világban az analfabéta primitív lakosság meg szaporodik, mint a nyulak. Nem a mi nyugati életünk, 2-3 gyerekünk tenné majd tönkre a bolygót, hanem Indiát meg Ázsiát kell nézni. Na ott aztán van baj, nem kevés, de iszonyatos mértékben nő a népesség továbbra is. És nem a tudatos része.

2020. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
67%
Azért vannak lepontozva, mert a szomorkodás oka az, hogy amikor gyereket vállaltál - ami saját döntés -, akkor ezek szerint nagyikának is elképzelted magad, tehát a gyereked felé volt egy kimondatlan elvárásod, hogy nagymama szeretnél lenni. Erre van egy szó, amivel a gyerekmenteseket szokták jellemezni... megvan, önző.
2020. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
34%

35-ös uhhh, van baj... Nem, azért lennék szomorú, mert gyereket vállalni az egyik legszebb kihívás és feladat az életben, és sajnálnám, ha a gyerekem kihagyná. De ez sem azt nem jelenti, hogy ez azért van, mert én eredetileg is már unokát akartam (lol, huszonévesen biztos mindenkinek ez jár az eszében gyerekvállalás előtt), se nem azt, hogy ettől függetlenül ne fogadnám el a gyerekem döntését, hiszen emellett rengeteg más szép kihívás és feladat van az életben.


Na most a fenti gondolatból jutottunk el oda, hogy a gyerekesek hülyék, elpusztítják a bolygót és ne legyenek szomorúak,mit képzelnek. A gyerekellenesek pedig a megtestesült mértéktartás és kifinomult, magasröptű kommunikáció éllovasai. Kb ez jön le a szavaitokbol, ami nagyon vicces, tekintve, hogy tényleg ti kezdtétek el megint vegzálni azokat, akik még mertek fogalmazni egy érzést, ami elvileg szuverén joga mindenkinek. Neked is szuverén jogod nem akarni gyereket, és elvarod, hogy ebbe senki ne szóljon bele. Akkor te miért érzed feljogosítva magad arra, hogy beleszólj abba, ha másnak más érzései vannak?

2020. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén, én leszarom a földet, egy szóval nem említettem meg. Engem az zavar, hogy neked van egy kis érzésed, hogy mi a legjobb a világon, és ezt elvárod a tulajdon gyerekedtől is, hogy ugyanígy érezzen. Sokkal többre tartanám a gyerekszülést, ha az emberek nem akarnák másra is rákényszeríteni "legjobb dolog"-ként.


"Neked is szuverén jogod nem akarni gyereket, és elvarod, hogy ebbe senki ne szóljon bele. Akkor te miért érzed feljogosítva magad arra, hogy beleszólj abba, ha másnak más érzései vannak?"


Mert más gyerekvállalását az én adómból is finanszírozzák.

2020. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
32%

Te amúgy képes vagy az értő olvasásra? Hol írtam olyat, vagy bárki aki szomorúságot fogalmazott meg, hogy elvárná a gyerekétől, hogy ő is gyereket vállaljon? Ez tényszerűen hazugság, ilyet senki nem állított, olvasd vissza a hozzászólásokat. Az, hogy szerintem mi a legjobb dolog a világon nem feltétlenül kell, hogy egyenlő legyen azzal, hogy a gyerekem mit gondol erről, de ugyanezt írtam le a 36-osban is, próbáld meg újra elolvasni csak lassabban és szóról szóra értelmezni.


Mindig kibújik a szög a zsákból, hát szorri, de ez van, társadalomban élünk, jelenleg még a gyerekvállalás egy társadalmilag hasznos tevékenység, amelyet támogatnak, függetlenül attól, hogy a gyerekelleneseknek mi errol a velemenye. Ha te kerülsz bajba, az én adómból és a gyerekem későbbi adójából segítenek ki téged is, illetve az én gyerekem fizeti majd a te adódat is. Sokféleképpen lehet itt a másikra gyűlölködni, nekem nem ez a célom, csupán az, hogy aki nem akar gyereket, az ne erőltesse rá másokra, hogy nekik bűntudatot kellene erezniük bármi miatt is. Szabad életünk van, te úgy döntöttel, hogy nem lesz gyereked, ezzel nincs a világon semmi baj, te viszont fogadd el, hogy sokan pedig másképp gondolkodnak és ne pocskondiázd őket a véleményük miatt. Nekem ez volt az utolsó hszem, mert folyton ebbe torkollik minden ilyen kérdés, hogy megjelentek és osztjátok az észt, uncsi már nagyon.

2020. aug. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
30%
Adódat helyett nyugdíjadat akartam írni, az érthetőség kedvéért. Akkor is fizeti a nyugdíjad, ha te magánvagyont gyűjtesz, meg mielőtt ezzel jönnél.
2020. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
69%

Mert van egy nagyon jó összefogalálása a ti gondolkodásotok következményeinek:


Ha majd leöltük az utolsó állatot,

Kivágtuk az utolsó fát és

megmérgeztük az utolsó folyót,

Akkor fogunk rájönni, hogy a pénz nem ehető.


Tény, még soha az emberi törtenelem folyamán nem élt egyidőben ennyi ember a földön, mint most. Lehet próbálni cáfolni, de ez tény.


Tény, hogy a bolygó erőforrásai végek. Szintén lehet cáfolgatni, de tény.


Tény hogy soha nem volt ekkora méretű a környezetszennyezés.


Persze lehet félrenézni és Afrika meg Ázsia problémájaként kezelni. De ha nemsokára kimerülnek a föld erőforrásai, az a fejlett országokat is érinteni fogja.


Mert az élethez a természet egyensúlya szükséges. A modern társadalmak meg pénzre épülnek.


De ha néhány évtized múlva elfogy az ivóvíz, hiába mész a bankkártyáddal a Tescoba, mert ott sem lesz víz, mert a fejlett országokba is a természetből szállítják az élelmet.


Aki felelősségtudatos az igen, belátja, hogy most nem a szaporodásnak van itt az ideje. Persze nem mindenki látja be és nem mindenki tesz a környezetért és a jövőért. Szóval jogod az van gyereket vállani, de senki nem tudja garantálni hogy 40-50 év múlva lesz mit enni , hol élnie vagy egyáltalán csak friss levegője a gyerekednek. Ha ki akarod tenni ennek a gyerekedet, csak rajta.


Ez nem a sárdobálásról szól, hogy akarok nem akarok gyereket, én is elfogadom, te is fogadd el. Nincs egy súly csoportban hogy a környezet megóvásához vagy tovább pusztításához járulok hozzá.Nem olyan hogy én sárga pólót veszek, te pirosat, ízlés kérdése. Nézz utána milyen állapotban vannak a tengerek pl.

2020. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!