Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereked kijelentené,...

Ha a gyereked kijelentené, hogy ő soha semmiképp nem vállal majd gyereket, hogy reagálnál?

Figyelt kérdés

2020. aug. 8. 10:10
 51/105 anonim ***** válasza:
95%

"Európai embernek sokkal nagyobb az ökológiai lábnyoma, mint egy afrikainak. De a felelősségvállalás az OAN NEHÉÉÉÉZ."


Ez most még igaz, viszont jönnek föl nagyon. Kezdik ők is használni, megvenni, elérni azokat a dolgokat, amiket eddig nem lehetett. És nem csökkent a születésszám, csak nő. Nézd meg pl. Indiát. Szarrá van szennyezve az egész, nincs ivóvíz, a levegő olyan szennyezett, hogy látni nem lehet, szemét hegyek omlanak városokra stb. Nézd meg ázsiát, hogy zsákmányolják ki a természetet, milyen szemetes az egész. És akkor képzeld el, mikor ennek az ember tömegnek lesz csak mondjuk saját autója. Most azért csak azt mondom, mert az egy látványos dolog. Na öcsém, azon nem segít, hogy neked nem lett egy darab gyereked anno.

2020. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
71%
Én még bíztatnám is a gyerekemet (lányom van amúgy). De nem is akar gyereket, maradjon is így. Totál önszopatás.
2020. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
100%

Azt tesz amit akar.

A minap pont az 5 éves lányom kérdezte, hogy anya nekem is lesz gyerekem?

Én válaszoltam neki, hogy ha szeretnél akkor persze,de ha nem szeretnél akkor sincs semmi gond.

2020. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
11%
51-es, tehát továbbra se vállaljunk felelősséget, mert mások "jönnek fel".
2020. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
15%

"nem Magyarorszagnak van nepesedesi problemaja, hanem a harmadik világbeli országoknak, ott kellene megoldani a születésszabályozást. "


A fejlett országoknak sokkal nagyobb az ökológiai lábnyoma.

Afrikában nincs minden családban 2-3 autó.Nem fogyasztanak annyit.

Nem csak a népesség számít,hanem hogy milyen szinten élnek.

A fejlett országok sokkal jobban szennyezik a környezetet.

2020. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
88%

"Anyám: hát majd változik azért ez még


Apám: hát gyerek az kell


Apósom: ha ebben a világban lennék fiatal én se állnék neki


Anyósom: feje a homokban, szerinte gyerek az kell is és lesz is"


Ezen jót nevettem:)

Érdekes lehet,ha após és anyós mennyire másként gondolkodik.


Én azt látom a környezetemben,akinek gyereke lett annak sokkal nehezebb.

Sok unokatestvérem van,mindkét szülőm nagycsaládos családból származik,és talán pont ezért is többségüknek nincs is gyereke,vagy max 1.


És többnyire ők idősebbek mind tőlem,30-asok,40-esek.

Szóval ők már aligha változnak.


Volt olyan is,akit az anyja folyton azzal cseszegetett,hogy "mikor jön már az unoka",még 40 felett is.De már 20 évesen megmondta a lányuk,hogy neki soha nem lesz gyereke,sőt ő férfi nélkül is elvan.A karriere fontosabb neki,és egyedül is boldog.

2020. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
74%
Elfogadnám. De én nem akarok gyereket, szóval velem ez nem fog előfordulni 🙂
2020. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
82%
Nagy kő esne le a szívemről!
2020. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
89%

"A fejlett országoknak sokkal nagyobb az ökológiai lábnyoma.


Afrikában nincs minden családban 2-3 autó.Nem fogyasztanak annyit.


Nem csak a népesség számít,hanem hogy milyen szinten élnek.


A fejlett országok sokkal jobban szennyezik a környezetet."



Épp ez a baj bakker, hogy MOST nincs, de egyre többnek van. Menetelnek a családonként tíz gyerekkel afelé, hogy megengedhetik ezeket a dolgokat maguknak, SŐT igényük van rá. Eddig nem volt. Mostmár van. És rohadt sokan vannak. És náluk most tartanak még ott, hogy kell és kész. Nem ott, hogy hmmm legyen környezetkímélő meg stb.

2020. aug. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
41%

Régen is azért vállaltak gyereket, mert "a gyerek az kell" meg "a család a minden". Amúgy rengeteg embert ismerek, akiknek már felnőtt gyereke van, szeretik is, de azt mondja, ha most dönthetne, biztosan nem vállalna.


Szabad világban élünk, mindenkinek joga van szabad döntést hozni a saját életével kapcsolatban.

2020. aug. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!