Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereked kijelentené,...

Ha a gyereked kijelentené, hogy ő soha semmiképp nem vállal majd gyereket, hogy reagálnál?

Figyelt kérdés

2020. aug. 8. 10:10
 61/105 anonim ***** válasza:
36%

"És igen, amíg nem volt CSOK és babaváró addig kevesebb gyerek született. Mióta van, azóta több."


Mi lenne ha néznèl egy statisztikát? KSH. Soha ilyen kevés gyerek nem született az országban mint az elmúlt években. 2010 előtt sokkal de sokkal több gyerek született.

Nincs 3 gyerekem nem is lesz, fideszes se vagyok nem is leszek, de a butaságot és az ész nélküli fröcsögést utálom.

2020. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
45%
2020. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
65%

Még csak olyan nagy támogatásnak se mondható se a csok, se a babavaro, mert mindkettő elég kontraproduktív (felverte az ingatlanarakat pl), ráadásul hitelek. Aki ma Magyarországon gyereket vállal, az igazából szívatja magát, mert mindé szinten hatraltatva vannak, kezdve mar onnan, hogy ultrahang keppel kell bölcsibe is jelentkezni.


Erre sajnálják tőlük ezeket a támogatásokat...:) Nem baj, innen látszik, hogy a magát mértékletesnek tartó másik oldal sem képes sokkal tudatosabb gondolkodásra, mint az általuk oly nagyon lenézett csok igénylők :)

2020. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:
24%

Tök mindegy mekkora a csok, a magyarok le se...

Mint a mellékelt ábra mutatja. Az vállal sok gyereket, aki erre vágyik, aki meg nem akar, vagy csak 1-et az nem fog a Viktátor kedvéért sem hármat szülni. De ezeknek lehet magyarázni, fennakadt a lemezük a csokon, meg magyar túlnépesedést vizionálnak, mert még egy ksh mutató értelmezése is meghaladja a képességüket. Aztán az ilyen osztogat észt.

2020. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
35%

...tudnám hogy értelmes emberré sikerült nevelnem.

(tudatosan gyermektelen vagyok)

2020. aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
13%
Akkor mondjatok le minden támogatásról, pénzecskéről, és hiszek nektek. Addig csak duma.
2020. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
86%
És miért is kellene a gyerekmenteseknek bármit is bizonyítani? Amíg ilyen stílusban diskuráltok, normális ember szemében le vagytok ejtve.
2020. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
45%
Nem is, visszaszívom, az igazi az lenne, ha a gyerekvállalóknak kéne fizetniük gyerekadót. Egy ilyen környezetszennyező átalányadót, plusz egyéb finomságokat, mondjuk jegyet venni BKV-ra a böhöm nagy babakocsiknak, ilyesmik. Ezek az adók meg mehetnének bölcsikre meg minden gyerekdologra, de milyen szép lenne, ha magukat húznák le, nem a többieket.
2020. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
37%

Persze, sztem vessünk ki adót azokra is, akik nem vállalnak gyereket, plusz duplázzuk a nyugdijjarulekukat :) ja és ne feledkezzünk meg a házikedvencek adóztatásáról sem, sztem kezdhetnénk 100%-ös különadóval.


Ne haragudj, de ez agyrém, komolyan azt a havi 10 ezernyi családi pótlékot sajnálod egy gyerekes családtól? Nyilván én vicceltem a fentiekkel, de az az ijesztő bennetek, hogy ti ezeket full komolyan gondoljatok.

2020. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
44%

Végig olvasgattam a válaszokat, de inkább csak az utolsóra reagálnék!


69-es fölösleges plusz adót kivetni, mert már így is van, pl szakképzési hozzájárulás illetve még a szociális hozzájárulási adó egy része is erre van ellőve!

És igen az állatokat is ha jól tudom akarták valamilyen módon adóztatni, talán ebadó volt a neve vagy mi? Ezt nem tudom hol áll, de miért is van a házőrző kutyámnak köze a témához?Mellesleg inkább fizetnék pl ebadót mint szakképzési hozzájárulást, mondjuk ha pl lenne ilyen TB szerű állatorvosi rendelés!


Én sajnálom a gyerekes családoktól a pénzt, ha hülyék hát szenvedjenek, nehogymár az én pénzemből tartsák el, a kölkeiket!

Mért is lenne ijesztő?

2020. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!