Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz anya lennék...

Tényleg rossz anya lennék azért, mert nem veszek telefont a 7 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Sulis táborba mondta nekem egy anyuka, hogy sajnálja a lányomat, hogy ilyen kegyetlen vagyok, hogy nem kap telefont.

Én arra gondoltam, hogy majd ha megy 5.-be kap egyet. Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon.


2020. aug. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
65%
Amikor én gyerek voltam, a Monchichi volt menő. Kb mindenkinek volt az osztályban. Nekem nem. Nagyon, nagyon xar érzés volt. Így aztán korán megfogadtam, ha lesz gyerekem és lesz majd valami olyasmi, ami kb mindenkinek van -es ő is szeretne- meg fogok tenni mindent, hogy még tudjam adni neki
2020. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
85%
A telefont tényleg lehet jól használni és ezt valóban el kell magyarázni a gyereknek, de 7 évesen valószínűleg felesleges. Az enyém nemrég kapott egy “buta” telefont (10 éves), mert most tartunk ott, hogy elengedtem egyedül például játszótérre.
2020. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
42%

Számomra akkor van értelme egy butafonnak a gyerek számára, ha már egyedül jár iskolába. Addig nincs.

Baj esetén a tanár hívni fog, nyilván pl vendégségben is a házigazda.

Kapcsolattartás? Milyen? A családdal érdekes módon addig is tudott telefon nélkül. Az osztálytársaival meg mindennap találkozik.

2020. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy rossz anya, egy gyerek kezébe nem való telefon, majd ha érettebb lesz, na majd akkor. Anno én is 5/6. osztályos koromban kaptam telefont, nem a legújabbat, legmenőbbet, még csak nem is volt okostelefon (ezek akkor jöttek be, ha jól emlékszem), egy sima kinyithatós telefon volt, amit csak azért kaptam, mert akkor már teljesen egyedül jártam haza és, ha bármi van, akkor anyumat fel tudjam hívni. 7 évesen szerintem szükségtelen telefon, szükségtelen még a közösségi oldalak használata a kapcsolattartásra, tanulásra meg végképp, hiszen akkor még nagyon alapokat tanulnak, esélytelen, hogy telefonra lenne hozzá szükség. Üljön a gyerek biciklire, vagy sétáljon át a barátaihoz, ha akar, az sokkal egészségesebb. Videót nézni meg amúgy is korlátozásokkal, felügyelettel érdemes hagyni nézni.

Persze szíved joga a döntés, tégy belátásod szerint és ne befolyásoljon az, hogy mások hogyan nevelik a gyermeküket, mit engednek meg neki.

20/L

2020. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
29%

Hihetetlen, hogy feltudtunk nölni telefon nélkül. A mai gyerekek meg lassan fingani se tudnak nélküle.

Mi tudtunk értékes barátságokat kötni ahol nem azt néztük kinek mije van.

A mai gyerekek felszínesek buták - tisztelet a kivételnek - mert ezt látják, tanulják.


1 gyereket nem láttam még okosan használni az "okos telefont"

1 gyereket nem láttam gondolkozni bármin, vagy egy megoldáson mert majd a telefon megoldja.



Mellesleg nem vagyok öreg.. 33 vagyok. De még is jobb volt anno.

2020. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
41%

15!


Hihetetlen, hogy mennyire buta, általánosító egy jelenség vagy.

33 éves...Gondolom mamahoteles,ugye... Mint mindenki ebből a korosztályból. Ja, vagy nem? Ugye milyen jó az általánosítás?

2020. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
23%
🤣 3 gyerekes anyuka vagyok kedves saját portával.
2020. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
78%

17!


Értő olvasás? Vagy nem tudod mi az általánosítás szó jelentése?

2020. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
12%
Bocs de aki még szarni se tud telefon nélkül és mindent azon végez mert nehéz gondolkodni.. No ki a buta akkor?
2020. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
75%
????? Te mit szedtél be? Honnan szeded a baromságaidat?
2020. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!