Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz anya lennék...

Tényleg rossz anya lennék azért, mert nem veszek telefont a 7 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Sulis táborba mondta nekem egy anyuka, hogy sajnálja a lányomat, hogy ilyen kegyetlen vagyok, hogy nem kap telefont.

Én arra gondoltam, hogy majd ha megy 5.-be kap egyet. Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon.


2020. aug. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
68%

25 vagyok

szerintem teljesen rendben van, hogy nem kap telefont

én 10 évesen adnék neki

12 évesen már nagyban benne vannak, így ezt a kort látom jónak

2020. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
97%
Ja azt kifelejtettem hogy attól hogy valakinek teloja, tablete van még nem jelenti azt hogy le...jak a szülei, ez megint valami okos általánosítás.
2020. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
50%
Én 9 évesen kaptam. Szerintem pont jó korban kaptam.
2020. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
100%
8 èvesem van, telefonja mèg nincs, tablet van. Telefonra mèg semmi szüksège, nincs olyan élethelyzet amiben neki kellene telefonálnia, minden màsra pedig ott a tablet.
2020. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
ennyire kell az önigazolás? vagy csak ki akartad írni magadból? :D
2020. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim válasza:
48%

EGYALTALAN NEM VAGY KEGYETLEN!

A mai gyerekek mar nagyon hamar kapnak telefont, es az nem tesz jot nekik! Ismerek egy olyan anyukat, aki adott egy telefont a 6 eves gyereknek, es az olyan sokat telefonozott, hogy meg szemuvegre is szuksege lett azutan. A mai gyerekeket mar nemsokara arra is meg kell tanitani, hogyan jatszanak annyira kockul az uj generacio

2020. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
62%

Problémás helyzet...

A szocializálódását segíti a gyereknek a közös elfoglaltság, és ha kimarad kirekesztetnek is érezheti magát, ugyanakkor nem tesz jót a gyerek fejlődésének a telefon. A logika, adatok feldolgozása fejben, probléma megoldás, fantázia, ezek mind olyan kézségek amiknek árt a folyamatos telefonozás, és pluszt nagyon nem ad.


Nem vagy rossz szülő, nehéz helyzetben vagy.

Bárhogy is döntessz jószándék vezérel.

2020. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
61%

46!


Aha. 45 éves vagyok, az én gyerekkoromban nem volt még mobil, sőt, vezetékes se nagyon, mégis szemüveges voltam világ életemben. Érdekes, ugye?

2020. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
58%

"Ismerek egy olyan anyukat, aki adott egy telefont a 6 eves gyereknek, es az olyan sokat telefonozott, hogy meg szemuvegre is szuksege lett azutan."

Akkor olvasd el a 36os válaszoló történetét.

2020. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
52%
Hát lehet, én vagyok hülye, de a telefon szerintem éppen hogy káros a gyerekek szocializálódására. Nem tartom jónak, ha azt nyomkodja egész szünetben ahelyett, hogy ÉLŐBEN beszélgetne, játszana valamelyik társával (mert minden egyes gyerek szerencsére nincs rákattanva ennyi idősen).
2020. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!