Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz anya lennék...

Tényleg rossz anya lennék azért, mert nem veszek telefont a 7 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Sulis táborba mondta nekem egy anyuka, hogy sajnálja a lányomat, hogy ilyen kegyetlen vagyok, hogy nem kap telefont.

Én arra gondoltam, hogy majd ha megy 5.-be kap egyet. Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon.


2020. aug. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
86%

" Egyszerűbb telefont tablettet a gyerek kezébe nyomni mint egy könyvet, vagy leülni vele foglalkozni.


Na innen is lehet nézni a dolgot. 🤷‍♀️"

Meg onnan is lehet nézni,hogy a telefont értelmes dolgokra (pl.tanulásra) is lehet használni.

2020. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
89%

28!


Igen egyszerű gondolkodásra vall azt képzelni, hogy a foglalkozás és a tablet kizárja egymást.

2020. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
95%
Miért gondolja bárki, hogy ha van a gyerekemnek telefonja akkor nem mesélünk naponta?
2020. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
78%

33!

Mert nem gondolkodnak és valamivel kénytelenek megindokolni a nézetüket. Ez pont olyan, mint a gazdag családban nem törődnek a gyerekkel, de ahol szegénység van ott szeretet van logika.

2020. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
87%

34

Hát,elég primitív gondolkodás.

2020. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
84%

"Azt szeretném, hog, legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon."

Kislányom osztályában van egy ilyen elszánt telefon-ellenes család. A gyereknek tilos barmiféle képernyőt nézni, ha a napköziben mesét néznek, kap külön feladatot.

Most, a karantén idején ő volt az egyetlen, aki nem vehetett részt az osztály közös chateléseiben, ő maradt így ki rengeteg közös élményből, és bizony így ő volt az is, akit az enyhítéskor a jatszótérre se hívott le senki...

Biztos szuper gyerekkora van.

2020. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%
Az hát. De ha nincsenek észérvek, nehez mast felhozni
2020. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
19%
Nekem erről az a véleményem, hogy leginkább azok a szülők prédikálnak erről, akik lusták foglalkozni a gyerekükkel, és inkább minden szutyokkal ellátják, csak hagyják őket békén. Nincs gyerekem, de én sem vennék neki telefont 12-13 éves koráig, ha annyira ez lenne a vágya, kapna itthonra egy tabletet, amit nyomkodhat, de telefonra szerintem semmi szüksége ennyi idősen. Úgysem tud vigyázni rá, esetleg gonoszabb gyerekek elvennék tőle, hasonló dolgok.
2020. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem vagy kegyetlen, ez is végletes, de egyes válaszolóknak meg nem tudom miert osellenseg a telefon. A 33 eves anyukanak uzenem en 31 eves vagyok es nálunk is menoztek a suliba kinek milyen teloja van. Es? En orultem amikor kaptam, tudtam vegre en is uzenetet kuldeni, snake- en jatszani😂. Anyam el tudott érni ha volt valami, vagy ocsemert el kell menni,stb. Sokaig sz.r volt hogy en kimaradtam. Egyébként ha nem a teloval akkor a cipővel ruhaval, ki hova megy nyaralni, milyen kutyaja van stb- vel menőznek, versenyeznek akik akarnak. A teló csak egy újabb eszköz. A könyvbe is bele lehet kockulni, es őszintén ha a szülő le akarja passzolni a gyereket mindegy h könyvet, tabletet ad a kezebe, vagy kiereszti az udvarra focizni. A lényeg azon van hogy nem o foglalkozik vele. Minden eszközt meg kell tanítani használni. Ezt is. Ezeken mar lehet fenykepezni, hú de örültem volna , de nekem fényképezőm se volt. Sulis tabor eseteben jobban ereznem magam, ha fel tudom hivni a gyereket, tud uzenetet küldeni stb.
2020. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
90%

Pont errol beszéltem, amit a 38 ír.


A gyerekem 8 évesen kapott okostelefont. Külföldre költöztünk, egyedül, taxival járt másik városba iskolába, nem beszelte a nyelvet. Az úton le tudta foglalni magát, tudott hívni ha valami gondja volt. Nagyon nem érdekelte ezen túl a szerkezet. Most 17 éves, továbbra is van okostelefonja, továbbra se igen érdekli a szabadidejében, max a barátaival vált pár üzenetét. Ezen kívül pl ezen van egy appon az órarendje, a házifeladatai, ezen keresztül kommunikál a tanáraival, stb. A szabadideje nagy részét kint tölti a barataival, ma is mennek úszni.

2020. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!