Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz anya lennék...

Tényleg rossz anya lennék azért, mert nem veszek telefont a 7 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Sulis táborba mondta nekem egy anyuka, hogy sajnálja a lányomat, hogy ilyen kegyetlen vagyok, hogy nem kap telefont.

Én arra gondoltam, hogy majd ha megy 5.-be kap egyet. Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon.


2020. aug. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
68%

50!


Honnan veszed hohy eg3sz szünetben nyomkodná? Általánosítasz megint

2020. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
86%

A gyerek nyugodtan használhatja felénk a számítógépet ennyi idősen, ha kell neki, játszhat is rajta meghatározott időt.

Ettől még marhára nem látom értelmét, hogy elsős-másodikos korában neki márpedig telefon kell, pláne okos. Lehet lepontozni.

Az anyukának meg megjegyeztem volna a helyedben, hogy senki nem kérdezte a véleményét, bizonyára én is találnék kivetnivalót az ő nevelésében (mondjuk, hogy ő maga kéretlenül beleszól a dolgaimba, a gyerekét is erre tanítja?).

2020. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
54%

#49 ez egy elég erős történet, a vírus miatt oké, rendben kellett az internetes kapcsolat, így elég szomorú, hogy a kisgyerek meg lett fosztva a tanulás lehetőségétől, bár azt, hogy emiatt nem hívták le a játszótérre elég kegyetlennek tartom...

de jelen esetben arról beszélünk, hogy úgy általánosságban, vírusidőn kívüli alapéletünkben a gyereknek kell-e ennyi idősen telefon, vagy nem

2020. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
37%
51-es, testvérem tanítónő. A telefonnal rendelkező gyerekek (alsósokról van szó) nagy része nyomkodja, hiába pattogsz meg kötekedsz. Bocs, de én azt a kis részt tartom az egészségesnek, akik játszanak (maguktól is, nem csak akkor, ha a tanár azt mondja).
2020. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
44%

54!


Én meg épp az ellenkezőjét tapasztalom. Amúgy ez valamimkotelezo dolog, bunkónak lenni, ha valaki nem ért egyet veled?

2020. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
47%
6 évesnek még nem adnék telefont. Ha már megtanult írni ( kézzel), olvasni, számolni ( az alapvető műveleteket, mint összeadás, kivonás, szorzás, osztás...papíron!), ha megtanulta az órát pl. ( nem a digitálist, a rendes számlapost)stb., esetleg akkor, leghamarabb 8 évesen. Akkor viszont már szerintem is fontos, hiszen az ugynevezett " digitális benszülöttek" világát éljük, a gyereknek elég korán fel kell venni a tempót, ha később boldogulni akar. Bárhogy is tiltakoznak sokan ellene, ezt a fajta fejlődést sem visszafordítani, sem megállítani nem lehet.
2020. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kezdetben egy tablet is bőven elég amit otthon használhat és nem viszi magával iskolába. Nem kell hogy méregdrága legyen, 20 ezer körül már lehet kapni olyant ami gyerekeknek jó. Megtanul a tabletre vigyázni és még tud játszani és filmezni is rajta, sőt már digitális oktatáskor is tud rajta dolgozgatni. Szóval az igényeit biztosan kielégíti. Ha pedig nem akarod hogy még facebookozzon és hasonlók akkor azt letilthatod a tableten.


Amennyiben tud vigyázni és nem használja ész nélkül a tabletet, akkor már rábízhatsz egy középkategóriás telefont is.


Ha pedig gond van akkor a tanárok, rokonok, de még az utca emberei is telefonálhatnak a szülőnek.

2020. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
20%
Kérlek ne vegyél neki ilyen kütyüket, mert teljesen tönkretennéd őt. Elég ha kap egy buta, nyomogombos telefont amivel csak hívni és smszni tud. Bőven elég. Tabletet és okostelot egyáltalán ne vegyél neki, mert 1 felesleges, 2 meg nagyon beszippantaná és megint digitális zombi gyerek lenne mint sok millió más gyerekből. Unokatestvérem meg testvérem gyerekei is ilyen korban vannak, hogy 6-15 évesek és teljesen rabokká váltak ezeknek. Csak egész nap ezekkel játszanak, meg nyomkodnak, gondolkodni nem tudnak. A gyerek 14 éves és nem tud helyesen írni, mert csak ezeket a vívmányokkal foglalkozik, meg mindent javít a beépített helyesírás ellenőrző. Ha normális felnőttet akarsz belőle és nem digitális zombit, akkor ne vegyél neki ilyeneket. Bőven elég az nyomogombos telo.
2020. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
61%

Én is ennyi idős voltam mikor megkaptam apám ezeréves nyomógombos Samsung C100-ját. Ami akkor pont jó is volt mert a telefonáláson kívül nem is lehetett mást csinálni vele. 5.-ben kaptam egy komolyabb Sony Ericsson-t.


Én sem adnák ilyen kicsi gyereknek okos telefont. Ugyanakkor ebben a korban kezdődik a versengés egymással, és azt azért valljuk be, hogy a gyerekek elég kegyetlenek és gonoszak tudnak lenni egymással. Szóval az hogy nincs telefonja még talán jobb mintha lenne neki, de valami gagyi, mert azért jobban szekálni fogják.


Én ebben a korban lehet inkább egy okosórát vennék neki, amin tud hívni, ugyanakkor van rajta nyomkövető így lehetne látni a saját telefonomról hogy épp merre jár, illetve jelez nekem ha leveszi. Mellesleg ilyen nem mindegyik gyereknek van, és nem fogják halálra szekálni miatta. 5.-es kortól kaphatna egy komolyabb telefont, de azt is csak kemény korlátozásokkal.


13 év alatt alap tilos beregisztrálni közösségi oldalakra, így ezek alap tiltva lennének a telefonján, max a Messengert engedném, hogy ne a telefonszámlát csinálja, ha már tud ingyen is beszélni.


Az internet hozzáférését is lekorlátoznám, mert azt sem akarom hogy rá legyen cuppanva állandóan, viszont digitális analfabétát sem akarok belőle csinálni.


Mikor majd kicsit komolyodik persze ezek a korlátozások feloldódnának, de azt sem akarom hogy egy 10 éves gyerek csak úgy felszabaduljon a netre, hogy közben azt sem tudja milyen hülyeségeket csinál.


Tudok 2 nagyon jó példát hozni. Párom öccse most 12, kb. 10 éves kora óta van neki okos telefonja. Facebookja, Messengere nincs neki, most az otthon tanulás alatt csinált egy hónapra 70 ezres telefon számlát. Pedig könnyen lehetne csinálni egy helyettes Facebook profilt amibe belépni nem tud egykönnyen, mert mondjuk az anyja email címére van beregisztrálva és a kódot sem tudja. A Facebookot is le lehet zárni különböző appokkal. Plusz be sem tud lépni mert nem tudja a jelszavát sem. A Messengert tudná használni mert oda be lenne jelentkezve, így tud beszélgetni karantén alatt is.


A másik példa a főnököm lánya. 11 éves kora óta könyörgött telefonért, de mikor kapott egy mamafont, annyira szégyelte, hogy azt sem hagyta hogy felhívják az iskolában, nehogy kirekesszék a többiek. Rá egy félevre kapott egy rendeset. Persze azóta össze van nőve az internettel. Főnök meg ezen sír hogy a gyerek bele van bolondulva a telefonba. Mondom, nem digitális analfabétákat kell csinálni a gyerekekből, de a ló túlsó oldalára sem kell esni. Épp elég gyerek szégyeníti meg magát az interneten. Az internetezést meg be lehet korlátozni neki könnyen. Pl. a Wifi hálózatra nincs elmentve a telefonja, ő meg nem tudja a kódot. Így ha netezni akar, nekem kell megadnom a kódot. Mikor meg elég volt a netből neki, lecsatlakozom a Wifiről. Vagy ha ellenkezik és nem lép le, kikapcsolom a routert.


Ennyi. Az irányítás mindig a te kezedben van. A mai digitális világ hasznos, ha fejlődni és nem lemaradni akarunk. Ugyanakkor kell egy bizonyos érettség az online világhoz, mert könnyen átverhetik az embert ha nem elég óvatos. Nem szabad naivnak lenni, és ezt most nem csak a kicsikre értem, hanem mindenkire aki csak ismerkedik vele. Mondom, nem ördögtől való dolog, nem lesz a gyerek tőle tápos vagy saláta, ha tudja ésszel használni. De elötte meg kell tanítani ésszel használni, és ez már a szülő dolga. Meg kell találni az arany középutat ebben is. Nem dobjuk oda a gyereknek a telefont csak azért hogy végre elhallgasson, aztán meg csinálhat amit akar. De az sem jobb mikor az újtól elzárjuk, mintha az valami szörnyű dolog lenne.


Az ember számára a fejlődés, újítás és az ezekhez való alkalmazkodás mindig is fontos volt, ezek nélkül már rég a neander völgyiek sorsára jutottunk volna. "Mert mi az hogy ezek kereket használnak, milyen lusta népség, bezzeg mi akik a kezünkkel cipeljuk a terheket, mi bezzeg erősek maradunk, nem mint ezek a tunyák! Mert mi az hogy ezek eszközökkel vadásznak, bezzeg mi lefutjuk az állatot és a két kezünkkel fojtjuk meg, így mi gyorsak maradunk, azokat meg majd megeszik a kardfogú tigrisek! Ezek a gyenge gyomrúak sütőgetik a húst ezzel a tűzzel, bezzeg mi nyersen és véresen szeretjük!" :D Ez ugyanez a dolog csak eltelt egy 10 ezer év. :D


Nem szabad az újtól félni, csak ésszel hozzáálni.


Sorry for the long post :D

2020. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 Metionin ***** válasza:
88%
Ha tényleg nincs szüksége a gyereknek telefonra mert pl. nem jár egyedül sehova, akkor felesleges. Felénk azért van a kicsiknek is, mert ők már elsőtől más falvakból járnak be busszal és jó ha haza tudnak szólni ha pl. leskésik a buszt (órák múlva megy csak másik). Szóval amikor egyedül jár-kel a gyerek, onanntól szerintem normális hogy van neki egy egyszerű, telefonálásra alkalmas olcsó nyomógombos. Ilyet pl. táborba is vihet. De nyilván nem minden gyerek él így, van akit 10 évesen sem engednek egyedül sehova vagy nem hagyják otthon, nekik értelemszerűen telefon sem szükséges. Szóval ez gyerektől, szülőtől, körülményektől függ.
2020. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!