Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz anya lennék...

Tényleg rossz anya lennék azért, mert nem veszek telefont a 7 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Sulis táborba mondta nekem egy anyuka, hogy sajnálja a lányomat, hogy ilyen kegyetlen vagyok, hogy nem kap telefont.

Én arra gondoltam, hogy majd ha megy 5.-be kap egyet. Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon.


2020. aug. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a kettő itt épp üti egymast:

"1 gyereket nem láttam még okosan használni az "okos telefont"


1 gyereket nem láttam gondolkozni bármin, vagy egy megoldáson mert majd a telefon megoldja."


Okosan használja az okos telefont, ha képes rajta megoldást keresni

2020. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
16%

🤦‍♀️ Látom nem tudsz értelmezni szöveget..

Mellesleg csak a miheztartás végett írtam, hogy 3 gyerekes anyuka vagyok.


De itt le is zárom, hülyékkel nem szokásom vitatkozni.


Tudod attól vagyunk mások, hogy mindenkienk más a véleménye. Neked az ami. Legyen. Nyomd a gyermeked kezébe a telefont. 👍 Aztán ne sírj majd, hogy nem tudja az arcát felemelni a képernyőből, hogy nem tudsz 2 mondatot vele beszélni.


Én nem erre nevelem a gyermekeimet.

Sőt azt is elmagyarázom nekik, hogy akik nem önmagukért szeretik, nem fogadják el őket azzal nem kell barátkozni.

2020. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
10%

21#


Attól mert ki keres egy megoldást a telefonon még nem okos.

A gondolkozni meg tudod.. Saját maga oldja meg, nem a telefon helyette.

2020. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
77%

Én telefonpárti vagyok, nagyon.


Amilyen hamar tudja kezelni a gyerek, onnantól van neki, tanulja csak, úgyis ez lesz a jövő.


Ettől még ő ugyanúgy játszik másokkal, kimegy az udvarra.


Ráadásul engem megnyugtat a családkereső applikáció is.



Tisztelem mindenki véleményét,megértem, ha valaki nem akar egy kisgyereknek telefont, de nem mindenki rossz szülő, aki vesz.


Én megtehetem, meg is teszem. Ettől még ugyanannyit foglalkozok a gyerekkel.

2020. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
65%
A gyerekeim ennyi idősen tabletet kaptak. Igenis hasznos volt. Sokat tanultak rajta. Nyelvet is. Nemcsak játszani lehet ezeken. És aki tud nevelni, annak a gyereke nem fog egész nap gépen lógni. Minden gyerekemnek van gyerekkora tablet, telefon mellett is. Már ne is haragudj, te is ugyanolyan korlátolt vagy, mint az az anyuka, aki beszólt, csak te a másik írányba.
2020. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
48%
Külföldön élek, itt a harmadikosok, vagyis a 6 éves korosztály az iskolaban tableten dolgozik.
2020. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
71%

Nem leszel ettől se jó, se rossz anya, ahogy attól se lennél egyik sem, ha vennél neki telefont.

Az viszont valahol nagyon nagyon nincs rendbeny hogy egy névtelen fórum közönségétől vársz megerősítést a nevelésedről, mert annyira nem vagy biztos magadban. Ha valamitől, akkor ettől viszont sérül a gyerek, nem attól, hogy van-e vagy nincs-e telefonja.

2020. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
16%

Hm. Az en szemszögemből.. Egyszerűbb telefont tablettet a gyerek kezébe nyomni mint egy könyvet, vagy leülni vele foglalkozni.

Na innen is lehet nézni a dolgot. 🤷‍♀️

2020. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
66%

Na ezt mondom én is. Egyszerűen muszáj, ha nem akarod, hogy lemaradjon.


Semmi rossz nincs ebben.


Meg kell tanulni értelmesen használni.

2020. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
63%

"Attól mert ki keres egy megoldást a telefonon még nem okos."


De, okos. Ugyanis 1, tudja hol keresse a megoldást 2, tudja hogy keresse a megoldást



"A gondolkozni meg tudod.. Saját maga oldja meg, nem a telefon helyette."


A feladat megoldása és a gondolkodás meg nem ugyanaz. Amúgy te pl soha életedben nem használtál számológépet, vagy a négyjegyű függvény táblázatot?

2020. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!