Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
 11/94 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy én sem értem meg, miért idiótáznak itt az emberek ismeretlenül. Nem mindenki anyagias, és igen, van, aki semmilyen segítséget nem szeretne kapni, hanem szigorúan mindent magának előteremteni. Aztán olyan is van, hogy valaki azért nem akar örökölni pl. házat vagy lakást, mert ahhoz rossz emlékek fűzik. El lehet adni akkor oké, de van, aki nem akar ezzel bajlódni. Most csak ez egy példa, de hatezer más ok is létezhet, ami miatt valaki nem akar örökölni.
2020. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
81%

10-11: mert tudunk szöveget értelmezni veletek ellentétben. Itt szó sincs tesóról meg egyéb ideköltött sztoriról, hanem arról, hogy az adott hipotetikus gyerek valami fennköltnek vélt elv mentén nem kéri az örökséget. Mint szülő, számomra ez egyenlőe azzal, hogy az én munkám gyümölcsét kidobja az ablakon. Mert én nem azért dolgozom az életemben, hogy utána az államra vagy ki tudja kire szálljon a vagyonom... nem tudom világos-e.


Nyilván költhetünk mögé sztorikat, de nem ez volt a kérdés.

2020. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
6%

De, köszi, tudunk szöveget értelmezni, és semmi konkrétumot nem írt a kérdező, azon kívül, hogy örökség, ami vagyon és nem tartozás. Ergo állhat tesó is a dolog mögött, mert kizárva sincs. Semmit nem tudunk, a kérdező megadhatna több infót is, hogy tisztábban lássunk.

Milyen a kapcsolat a gyerek és a szülők közt? Van-e tesó a képben? Történt-e valami változás, ami miatt a gyerek most így viselkedik? Stb...

2020. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
93%

" Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott."


Itt a válasz...

2020. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
89%

12-esnek adok igazat.

Ha valaki a testvérének adja a saját örökségét, mert akkora jövedelmi különbség van köztük, az egészen más. A nyitókérdés nem erről szólt.


Habár abból is lehet később rossz viszony. Mert esetleg az ajándékozó testvér házastársa ezen megorrol, és családi összejöveteleken megjegyzéseket tesz az "élhetetlen sógorra". Vagy a megajándékozottól egy életen át hálát és érzelmi leköteleződést várnak, ami őt érthető módon zavarja.

2020. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:
93%
15: na, egyetértek. Nálunk volt tesó javára lemondás, most pedig nembeszélés. Nem, nem a tesók miatt, hanem a kedves házastárs rakta utána a tüzet folyamatosan. Mindezt úgy, hogy az illető házastársnak több minden volt a nevén önmagának, mint a három testvérnek együttvéve. Nem véletlenül, így utólag visszanézve :) De ez nem a témához tartozik, a kérdés tényleg nem erről szólt.
2020. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
82%

10-es, de miért kellene összeveszni?


Fele tied, fele az övè. Ha neked nem is kell, lehet,hogy a gyerekeidnek jól jönne.


Fura család vagytok. Azt mondod, szeretitek egymást, de kinézed tesódból, hogy olyan primitív bunkó, hogy összevesszen az örökségen veled. Én nem vagyok jóban a tesóimmal, de még így sem nézem ki belőlük.

2020. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
89%

"Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond..."

Jogilag értelmezhetetlen, hogy mit akar a gyerek. Ha le akar mondani, megteheti a hagyatéki tárgyaláson, de ezzel kapcsolatban a szülőnek nem szükséges semmit aláírnia.


Ez nagyon hasonlít erre a kérdésre: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1069..

2020. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez a lemondás előre nagyon fura. Annyi minden történhet az ember életében, amit nem lát előre... ki tudja mi lesz veled x év múlva, lehet leég a házad, bedől a hiteled, meghal a házastársad és akkor igenis neked is szükséged lehet arra az örökségre. Az meg milyen érv, hogy sokan veszekednek emiatt... ennyi erővel ne házasodj, mert sokan elválnak. Elég sok hagyatékit láttam már és valóban nagyon undorító tud lenni, de szerintem az a normális, ha mindenki elfogadja a saját részét. Én szülőként furán érezném magam, ha az egyik gyerekemre totál nem hagynék semmit, a másikra meg mindent. Ha oda jutunk, hogy megnyílt a hagyaték és még mindig nincs rá szükség, akkor még mindig visszautasíthatod a testvér javára. Én előre semmiképp nem mondanék le semmilyen jogomról.


A főkèrdéshez: szülőként eléggé elcsodálkoznék, és megkérdezném a gyerekem, hogy mégis akkor kire hagyjam? Mondanám neki, hogy fogadja csak el, aztán adja a gyerekeinek. Szerintem nettó hülyeség a neked járó jogaidról lemondani, de hát nem vagyunk egyformák.

2020. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
11%

A #8-hoz csatlakoznék!


A szülőben keresendő a hiba...

2020. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!