Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
 41/94 anonim ***** válasza:
68%

39: Mert le kell jelenteni az óraállások és fizetni az alapdíjat, és évente leolvassák - kb. 2 éve évi 2 leolvasás is van -, és a közös költséget is kell fizetni, kéményellenőrzés is évente kötelezően van, beázás miatt is be kellhet engedni a szomszédokat, stb.

Nekünk kb. 5-6 hét munka egy lakás évente ezek miatt - ha nincs káresemény. Mert ha van, akkor több. Jön biztosítós, szomszéd, szaki, stb. Tavaly 96-szor voltak előre egeztetett időpontban a lakásban, mire megjavítottak 2 dolgot, és még az esztétikai javítás azon is hátravan.

Kéményesek is szinte évente új dolgokat csináltatnak.

Volt a szomszédban építkezés, amiatt károk, a kárfelmérés miatt is sokan jöttek, sokat kellett ügyintézni, jogászhoz menni, stb.

2020. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
29%
Nálam a következő volt, örököltem nem csekély vagyont. Még a hagytékira sem mentem el. Lemondtam levélben az örökségről. Nem kellett olyan ember pénze aki életében nem becsült meg és nem szeretett. Lehet mások szemében idióta vagyok, nem érdekel. Szeretek tükörbe nézni.
2020. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, örülök hogy megszakértetted hogy milyen szülő vagyok. Szerintem az én részletes pszichológiai elemzésem után esetleg kezdj el kutakodni, hogy a huszonéves magabiztos nagypofájúsága pontosan hogyan alakul 10-20-30 év múlva a tapasztalat függvényében.


Amúgy magamnak és a családomnak dolgozom, benne a gyerekeimnek. És igenis elvárom, hogy majd ha aktuális lesz, akkor felelősséget vállaljanak, ne pedig tinédzserkorban megragadt huszonévesként kezdjenek vagdalkozni meg ostobaságokat csinálni 40 évvel későbbre. Ilyen szar mérgező szülő vagyok.

2020. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
19%
Nyilván ami kötelező, azt befizetik, de amit csak tudtak, azt visszamondtak és visszaadtak a szolgáltatóknak. De kiadásról hallani sem akarnak.
2020. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim válasza:
51%

Te Kérdező, te ugyanaz vagy, aki ezt a kérdést feltette:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1069..

Picit fejlődtél jogilag, de agyilag még mindig csak ott tartasz, hogy ilyen oldalaktól várod a lelki békéd helyreállítását. Hát, sok sikert az életben :p

2020. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
92%
40: de lakatlan (fűtetlen) állapotban iszonyatosan leromlik egy lakás állaga. Ergo veszít az értékéből...
2020. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként hadd kérdezzem már meg a kedves gyk közösségét, mit kell azon ész nélkül bőszen lepontozni, hogy a szüleim nem tartanak igényt arra a lakásra? Hatezer egy más bajuk is van jelenleg, ők úgy döntöttek, hogy nem akarnak albérlőket oda. Mivel kicsi a család is, ezért nem használjuk, plusz jól sem érezzük ott magunkat, percek után menekülnénk. Nem vet minket fel a pénz, de annyira rosszul sem állunk, hogy feltétlenül pénzt akarjunk facsarni abból a lakásból. Ennyire nehéz ezt elképzelni?
2020. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
90%

47-es:

De hát akkor miért nem adják el???????

2020. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
14%
Benne tartják a pénzüket, mondván később még másnak jól jöhet a családból.
2020. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
90%
Sztem lehet olyan helyzet, amikor teljesen valid ilyen döntést meghozni. Pl amikor a szülők feltételhez kötik a szeretetüket, ezzel együtt pedig az örökséget is, ami a gyerek elveivel teljesen szembemegy. Pl szüljön gyereket, éljen ott ahol a szülők akarják, stbstb. Ennek egy nagyon egyértelmű és erőteljes visszautasítása lehet az, hogy szimbolikusan, jogszerűen lemond a gyerek az örökségéről, hogy minden elvárástól elszakítsa magát.
2020. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!