Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
 21/94 anonim ***** válasza:
64%

18: PONTOSAN így van!

Tök fölösleges még életükben heccelni ilyesmivel a szülőket.


Lehet, a kérdező be akar húzni egy gyomrost a szüleinek....

2020. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
30%
Elmondanam neki, hogy becsulom, hogy ilyen dolgos, de ezt a penzt en neki gyujtottem, neki szanom. Ha meg mindig koti az ebet a karohoz, elkezdenek aggodni ...
2020. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 A kérdező kommentje:

#11: Hasonló a helyzet ahhoz, amit leírtál.


#12: Ezek szerint te egy tipikus mártír szülő vagy. Itt le van írva, hogy ez mit jelent: [link] Senki nem kérte, hogy dolgozz meg azért, hogy neki jó legyen. Ezt te akartad, nem a gyereked kérte tőled. Nálunk is ez a helyzet, ez az oka annak, hogy lemondanék az örökségről. Menekülnék ebből a mérgező környezetből.


#18: Nem értelmezhetetlen, ez egy létező jogi fogalom: [link] A különbség a lemondás és a visszautasítás között az, hogy az előbbi az örökhagyó életében történik, egy írásbeli nyilatkozat, amelyben rögzítve van, hogy ki örökli a vagyont. Utóbbi esetben az örökösnek ebben nincs döntési joga, az örökölt vagyon a többi örökös között kerül elosztásra az öröklés szabályai szerint.


Köszönöm a válaszokat, a hasznosakat és a kevésbé hasznosakat is. Úgy látszik, eléggé ritka, hogy családtagok között ilyen helyzet alakuljon ki és a legtöbben sajnos nem tudják (rosszabb esetben nem is akarják) megérteni ennek a lélektani hátterét.

2020. okt. 2. 13:06
 24/94 anonim ***** válasza:
64%

Off


Az előre lemondásnak annyi értelme van, hogy ott válogathatsz. Tehát egy nagyobb vagyonnál megmondhatod, hogy te nem kéred mondjuk a balatoni lóistállót, mert nem akarsz a lovakkal szarakodni. Míg visszautasításnál a hagyaték megnyílása után csak a hagyaték egészét lehet egyoldalú nyilatkozattal visszautasítani. Ez mindent vagy semmit.

2020. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
34%

Köszi kérdező a részletes választ!


Kicsit hasonló cipőben vagyok most én is (én voltam a 11-es), nemrég örököltünk egy lakást, de konkrétan mind rosszul vagyunk, ha csak perceket is kell ott eltöltenünk, szóval marad az enyészeté jóformán, mert kiadni se fogjuk meg semmi. Talán ezért is érezhettem rá, hogy nálad is valami hasonló szitu lehet a háttérben. Azon pedig sajnos már meg sem lepődöm, hogy a gyk mindentudó közössége látatlanban idiótáz és meg sem próbál a dolgok mögé látni és megérteni más nézőpontokat is...

2020. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
42%
A szüleiddel nem írhatsz ilyen szerződést. Értelme sem lenne semmi. Ha majd odakerülsz, akkor simán lemondasz. nem lehet az ilyent előre szerződésbe foglalni. És miért is kéne ezt a szüleidnek aláírni? Nem értem.
2020. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
91%

"Én pl lemondtam:)26vagyok az ocsém 24.."


Nem tudsz lemondani arról, ami nincs. Örökség csak akkor lesz, ha lesz, ha meghalnak a szüleid.

2020. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
64%

Akkor is hülye vagy, semmi értelme ennek.

Elleve nem tudod mi lesz évtizedek múlva, másrészt akkor is ráérsz jótékonykodni vele. Szimplán hülye vagy.

2020. okt. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
83%

25: és miért nem adod el, ha utálsz ott lenni???

Annyira jól éltek, hogy nem kell a pénz?

2020. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, ha több örökös is van, akkor a szüleid halála után, az örökség megnyíltakor bármelyik vagyontárgyról, vagy bármilyen összegről (egészben v. részben) lemondhatsz a többi örökös javára.

Tényleg nem értem, miért akarod ebbe belekeverni a még élő szülőket....

Hacsak nem akarsz nekik rosszat....

2020. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!