Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 anonim ***** válasza:
39%

Az értelmemmel miért? Nem én gyűlölködök eszemet vesztve egy vadidegen emberre pusztán azért, mert ő úgy vélekedik, hogy ő bizonyos ok vagy okok miatt nem akar a szüleitől örökölni semmit. Ő így érzi, joga van hozzá. Az lenne a nagy értelem, ha beállnék a sorba szapulni őt egy olyan dolog miatt, amivel nekem se több, se kevesebb nem lesz?


Megdöbbentőek az emberek. Igaz már nem lep meg, korábban én voltam az a kommentelő akit ész nélkül habzó szájjal pontoztak le azért, mert nem akarják anyámék kiadni a nagyanyáméktól örökölt lakást... Mintha ettől az ő életük hiányt szenvedne.

2020. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
40%
A kerdezo hozzaallasaval van a baj...
2020. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvastam vissza...


Mi történhetett egy ilyen családban, hogy a huszonéves saját jólfelfogott érdekei ellenében ilyesmit kér...?


Soha nem tudhatja, mit hoz a jövő, mikor veszíti el állását, vagy egész vagyonát.... Bármi megtörténhet, amikor szüksége lehet az örökségre.

2020. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 Savlekotő ***** válasza:
77%
Tipikus leszel aki a gyerekein fogja elverni a múltat,és ugyan úgy rideg tartásban nőnek fel és le se köpnek.. Nem futni kell leverni másokon hanem feldolgozni.
2020. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!