Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
 51/94 anonim ***** válasza:
70%
Én is aláíratnék ilyen papírt anyámmal, csak már hosszú évek óta nem kommunikálok vele. És hogy miért tenném? Mert el van adósodva, és nem akarom, hogyha megidősödik bármit is követeljen rokontartás stb. Nekem nem kell "vagyonja" és emberi mivolta sem, semmilyen formában.
2020. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
30%
Én nekem sincs jó kapcsolatom anyámmal, néha még beszélünk, viszont én se fogadnám el tőle a fenti leirtakat, utálom anyámat, a gondolat is rossz hogy tőle kelljen tőle bármi is, ez olyan hogy mint akit gyülölsz, ad ajándékot neked, te meg elfogadod? gondolom te se fogadnád el tőle
2020. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
95%
Ha ezt szeretné, akkor így lesz.
2020. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
75%
Örökségről nem lehet lemondani amíg nincs hagyatéki tárgyalás, és élnek a szülők. Így értelme sincs a kérdésednek. Ha hagyatékii tárgyalás eljön akkor nyugodt szívvel lemondhatsz róla akkor, hiszen akkor már beszélhetünk örökségről.
2020. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
78%
Én gondoltam rá, hogy lemondok, mert utálom az apámat, nem kérek tőle semmit, meg a háza se ér sokat.
2020. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben felvázolt dolgot egy esetben tudnám elképzelni: Ha a felnőtt gyerek nem akar semmi gondot, problémát nyakába venni a szüleivel kapcsolatban. De tényleg semmit. És ezt meg is beszélnék persze.
2020. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 A kérdező kommentje:

#43: Nem én szakértettem meg. A linkelt cikket egy pszichológus írta, az alapján állítottam azt, amit. A hozzászólásodból („Mert én nem azért dolgozom az életemben, hogy utána az államra vagy ki tudja kire szálljon a vagyonom...”) pedig ezek alapján egyértelmű, hogy mártír szülő vagy. Csak remélni tudom, hogy amikor a gyermekeiddel beszélsz, nem ilyen gúnyolódó, passzív-agresszív stílust használsz, mint amilyet itt megengedsz magadnak. Ha mégis, akkor őszintén sajnálom a gyermekeid és kívánom nekik, hogy minél előbb lépjék meg azt, amit én is.


#45: Tévedsz, én nem annak a kérdésnek a kiírója vagyok.


#26, #27, #54: A 23-as hozzászólásomban leírtam, hogy ez egy létező lehetőség és azt is, mi a különbség az örökségről való lemondás és az örökség visszautasítása között. Légyszi olvassatok vissza, mielőtt valamit leírtok. A PTK-ban van benne, 7:7. §, itt olvasható: [link]

2020. okt. 2. 16:10
 58/94 anonim ***** válasza:
100%
De egyébiránt a szülőnek ehhez ninxs köze, abban az értelemben hogy neki nincs mit aláírnia, részéről nincs szerződés. Az örökségről lemondani avagy azt visszautasítani csak az örökös tud, az örökhagyó max kitagadhat, de annak azért komoly feltételei vannak
2020. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 A kérdező kommentje:

#58: „7:7. § [Lemondás az öröklésről]


(1) Aki törvényes öröklésre jogosult, az örökhagyóval kötött írásbeli szerződésben - egészben vagy részben - lemondhat az öröklésről.”

2020. okt. 2. 16:22
 60/94 anonim ***** válasza:
81%
Ok. De mi ertelme ennek amugy? A szüleid megdolgoztak x dologért, ami ha meghalnak majd rad szállna. Ehelyett lesz az államé.
2020. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!