Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
 71/94 anonim ***** válasza:
30%

"Ha csak úgy szó nélkül otthagynám őket, akkor a létező összes platformon keresnének, könyörögnének az ő pici fiuknak, akiért mindent megtesznek, hogy menjen vissza. Egyszerűen nem vennének komolyan, mint ahogy eddig se vettek soha."


ÉS???? Ki nem kakkantja le?

2020. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus magyar felfogás, ha valaki nem úgy cselekszik, ahogy ők akarják, akkor már idióta meg minden. Én azt mondanám, hogy abszolút az ő döntése, ő irányítja a saját életét, és a megbánás is az övé lesz, ha egyszer meggondolná magát.
2020. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
70%

72!


Köze nincs ennek semmiféle magyar mentalitáshoz. Ahhoz van köze, hogy a kérdezőnek xar a kapcsolata a szüleivel, el akar szakadni tőlük és azt hiszi, ezzel majd sikerül. Teljesen felesleges amit csinálni akar. Eleve ilyen csak olyan szülővel lehetséges, aki nyitott rá. Ha az ő szülei nem veszik őt komolyan, úgysem írjak alá.

Tudod ha én meg akarom szakítani a kapcsolatot valakivel, akkor megteszem. Nem írok hozza szerződést, nem teszem ki ország világ elé, egyszeruen csak ott hagyom es kesz. Megoldom, hogy ha keres se találjon meg. Megtettem apámmal 20 evvel ezelőtt. Azt se tudom él e még, de nem is érdekel. Nem kell ehhez semmi szerződés. Ha egyszercsak kiderülne, hogy meghalt és örököltem valamit, menne jótékony célra, ahogy már korábban írtam. Nem ezt akarta? Ki nem xarja le?

2020. okt. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
100%

52: Ahá. Tehát amikor az örökös fél, hogy cserébe követel még életében valamit az örökhagyó.

Ezt én azzal ütném el, hogy lehet végrendelkezni más javára (ma már 70%-ban!), tehát akkor ha nem állok rá az üzletre, nem teljesítek, ő meg végrendelkezik, ennyi.

2020. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
98%

Nem nagyon izgatna. Amíg élek addig nincs örökség. Az életemben akár el is adhatom az össze s ingóságomat és felélhetném a pénzt. Ha véletlenül meghalnék akkor a hagyatéki tárgyaláson le lehet mondani az örökségről. Amit te akarsz csinálni az nagyon teátrális. Persze a te döntésed ha részt veszel ebben a rossz színdarabban .


Szerencsére nem olyan rossz a kapcsolatom a gyerekeimmel, mint neked a szüleiddel.

2020. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
65%

Nem irnek ala semmit sem

Ellenben elmagyaraznam h nem jo moka az Allamra hagyni azt a vagyont amit en es a ferjem osszehoztunk az evek alatt.

Majd ha meghalunk akkor kiderul h kell e neki vagy sem. Es h mit kezd vele.

Inkabb adja egy segito szervezetnek vagy az unokara irassa.

2020. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem értem, miért jutna az államnak az az örökség, amiröl elöre lemond a törvényes örökös (ebben az esetben a kérdezö)????


Ha a szülö tudja, hogy a gyereke nem tart rá igényt, akkor

egyrészt nem kell tovább kuporgatnia, hanem nyugodtan felhasználhatja a saját életének jobbá tételére, utazgathat, megvehet sok mindent, amire eddig nem adott ki pénzt, vagy egyszerüen elszórakozza a fölösleget,

másrészt köthet valakivel eltartási szerzödést, és akkor biztosítva van az öregkori ellátása, az eltartónak meg megoldódik pár dolog az életéban,

harmadszor az is lehetöség, hogy beköltöznek egy megbízható, jó otthonba öregkorukra, ahol rendes elláltásban részesülnek a vagyonukért,

negyedszer, ha ezek közül egyik sem felel meg nekik, még mindig rá tudják hagyni más valakire a vagyont.

De ha nem rendelkeznek semmit, akkor is elsösorban a törvényes öröklési rendben más örökösök jönnek sorra, az állam csak nagyon ritka esetben.

2020. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
41%

Arra lennék kiváncsi, hogy a gyerek hogyan mond le olyasmiről, ami nincs a birtokában?

Egy helyen mondhat le, az pedig a hagyatéki tárgyalás.

2020. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
81%

Ha az elhunytnak nincs olyan orokosa aki az oroklesi rendbe illik vagy az orokos/ok lemond/anak rola akkor kenyszerisegbol az Allam orokol.


Amugy nem martir szulo az aki segiteni akar a gyereknek azzal h meg eleteben vagyont gyujt.

Ha azt akarja h majd a gyereke/i egy kis vagyont lassanak a halala utan. Manapsag nagyon nehez lakast venni. Horribilis arak vannak. Ha a szulo azert dolgozik hogy a gyerekeknek majd konnyebb legyen az nem az.

Akkor lesz az aki ezt nem szivbol szeretetbol teszi hanem a gyereket zsarolja vele vissza el ezzel.

Az a valaszolo aki errol irt nem martir szulo szimplan csak konnyiteni akar a gyereke eleten majd.

2020. okt. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:

Amugy hulyeseg a szerzodes

Nem fogjak alairni

2020. okt. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!