Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan fogadnátok, ha...

Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond minden örökségéről (vagyonról beszélünk, nem tartozásról). Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott. Felnőtt, huszonéves emberről beszélünk, nem 14-15 éves gyerekről.

2020. okt. 2. 11:44
 61/94 anonim ***** válasza:
75%

De mèg mindig nem tudjuk, mi ertelme ennek.


Ha egy olyan utolsó gerinctelen suttyónak tartod a testvéred, hogy szerinted összeveszne veled az örökségen, akkor hogy szeretheted? Mit lehet egy ilyen emberben szeretni? Hogy lenne jó kapcsolatotok, miközben ez a véleményed róla?


Ha nem ez a véleményed, szerinted nem ilyen, akkor mrg mit akarsz megelőzni?


Hülyesèg az egész, amit írsz.

2020. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
47%

Erről beszéltem, fogalmad nincs a világról meg úgy en bloc az életről, nulla élettapasztalatod van, se kutyád, se macskád, csak egy elcseszett életed valószínűleg a szüleid miatt, és ezt vetíted ki mindenkire. Sajnálni csak téged lehet, mert nem is tudod elképzelni, hogy egy szülő-gyerek kapcsolat lehet jó és kiegyensúlyozott úgy is, hogy jogok és kötelezettségek is szerepelnek benne. Sőt csak így lehet jó.


Legközelebb pedig írd ki normálisan a kérdésed, az összes részlettel, és ne utólag kerekedjen a sztori valami tökéletesen mássá.

2020. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 A kérdező kommentje:
#60: Nem az államé lesz, hanem az öröklési sorrendben következő örökösöké, vagy azoké, akiket a szerződésben megjelölünk. Ez is benne van a fentebb linkelt írásban.
2020. okt. 2. 16:36
 64/94 anonim ***** válasza:
65%
Aha. Konkretan mi ertelme igy?
2020. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 A kérdező kommentje:
#64: Értelmet keresni ebben olyan, mintha mondjuk a gyerekvállalásban keresnél. Hiszen sír, éjszaka felébreszt, gondoskodni kell róla, pelenkát cserélni, aztán amikor jön a dackorszak, visszabeszél és később, kamaszkorban is rengeteg probléma van vele. Mégis sokan vállalnak gyereket. Az örökségemről való lemondásnak is elsősorban érzelmi okai vannak. El akarok szakadni a családomtól, mivel számomra ez egy mérgező környezet, mint ahogy ezt már korábban is írtam. Ennek a folyamatnak ez egy lépése. Érzékeltetem velük, hogy nem zsarolhatnak érzelmileg azzal, hogy ők megtettek értem mindent (lásd fent, mártír szülő). A lemondás pedig azért jobb a visszautasításnál, mert megjelölhetnek más örökösöket, ha akarnak. Azért ezt a lehetőséget szeretném megadni nekik.
2020. okt. 2. 16:59
 66/94 anonim ***** válasza:
15%
Minden elismerésem a Tiéd kérdező. Nincs több hozzá fűzni valóm.🙂
2020. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb szülő azért dolgozza magát betegre, hogy a gyerekének mindent megadjon, majd halála után a gyerek örökölje a megmaradt vagyonát. Ha erre a gyerek azt mondja, hogy nem kell, akkor az kifejezetten sértő és megalázó a szülő részére. Nekem nagyon rosszul esne, ha egész életemet arra áldoznám, hogy majd a gyerekemnek jobb jövője legyen, ő meg nemhogy hálás nem lenne érte, de még csak el sem fogadná! Szerintem még életemben megszakítanám vele a kapcsolatot, ha tudnám róla, hogy ilyen!
2020. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó is egy gyönyörű mártír szülő. :D Ha a gyereked nem akar tőled semmit, annak bizony oka van!
2020. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
82%

". El akarok szakadni a családomtól, mivel számomra ez egy mérgező környezet, mint ahogy ezt már korábban is írtam. Ennek a folyamatnak ez egy lépése. Érzékeltetem velük, hogy nem zsarolhatnak érzelmileg azzal, hogy ők megtettek értem mindent (lásd fent, mártír szülő)."


Ehhez nem kell lemondani semmiről. Simán ott hagyod őket és megszakítasz velük minden kapcsolatot.


"A lemondás pedig azért jobb a visszautasításnál, mert megjelölhetnek más örökösöket, ha akarnak. Azért ezt a lehetőséget szeretném megadni nekik."


Tehát xar xemet emberek, de azért te lehetőséget adnál nekik.


Totál értelmetlen baromság az egész, amolyan "bibibi, nekem nem kell majd az örökség, én önálló nagyfiú vagyok" hangulata van, ami egy 10-13 évesnél még elmenne, idősebbnél már röhejes.

Apámmal nem tartom a kapcsolatot több mint 20 éve. Ha meghalna és örökölnék valamit, simán tovább adnám egy alapítványnak.

2020. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 A kérdező kommentje:

#69: Ha csak úgy szó nélkül otthagynám őket, akkor a létező összes platformon keresnének, könyörögnének az ő pici fiuknak, akiért mindent megtesznek, hogy menjen vissza. Egyszerűen nem vennének komolyan, mint ahogy eddig se vettek soha.


Nem mondtam, hogy szar szemét emberek. A világ nem csak fekete és fehér. Én nem utálom őket. De amit csinálnak, annak van egy határa.

2020. okt. 2. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!