Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
84%
Én persze, természetesen örülnék egyetemistaként, ha azt mondanák a szüleim, hogy tessék itt egy lakás, csak a tied. De azt se felejsd el, hogy bármikor történhet valami bárkivel. Egy lakás sokba kerül, de a közös élmények felbecsülhetetlenek
2020. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Hát pont ezen dilemmázom én is. Később várható örökség a nagyszülők részéről, de természetesen nem akarom, hogy ez hamar bekövetkezzen, nem ezen az áron akarok lakást a gyerekemnek. Erre nem is akarok gondolni. Ezért is gondolkozom a vásárláson.
2020. okt. 3. 16:29
 3/68 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsó kérdésre a válaszom:igen. Örültem volna, ha a szüleim lakást vettek volna nekem. Annyival könnyebb azoknak a kortársaimnak, akik kaptak lakást vagy örököltek. Mindkét barátnőm így volt, mikor terhesek lettek hipp-hopp el tudták adni a lakást, vettek házat stb..Mi a párommal sajnos albérletben lakunk, a családunk nem tud segíteni, pedig nem rossz a fizetésünk. Még több év vagy egy nagy hitel, mire saját tulajdonunk lehet.
2020. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
83%

Örültem volna ha a szüleimnek is eszébe jutott volna hasonló, de ők csak magukra gondoltak, főleg apám.

A közös élmények is nagyon fontosak, de ezeknek nem kell drágáknak lenniük! Ritkábban pedig egy-egy olcsó utazás ia beleférhet, vannak tök jó akciók, csak figyelmesnek kell lenni. Nem feltétlenül zárja ki az egyik a másikat csak egyensúlyt kell találni. Meg kedvezményeket 😄

2020. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
36%

Én nem örültem volna, sőt igazán semminek nem örültem amit kaptam. Az valahogy jobb érzés volt mikor én vettem magamnak valamit amiért Én dolgoztam meg.


Főleg ne vegyél fel hitelt. Nem tudod mi lesz később. Jó lehet még az a pénz, főleg hogy egyedül vagy. És te màr tudod mi lesz mire befejezi az egyetemet... Honnan tudod hogy egyàtalàn megy majd egyetemre?

2020. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
81%

Persze! Hogyha lakással indulhatok, akkor nem 36 évesen váltam volna anyukává... és anyagilag is egész máshol tartanék, miután 10+ évig öntöttem a pénzem mások pénztárcájába albérlet címszóval.

De természetesen neked kell megítélni, mennyit bírtok. Az alapján, amit írsz, gondosan megfontolod, így bárhogy döntesz, jó lesz. Ha az én véleményemre vagy kíváncsi, szerintem vágj bele. Mi is így fogunk tenni.

2020. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
53%

6 millió forint, főleg lakásra egyáltalán nem sok pénz. Én a helyedben inkább lekötném hosszú távon és nyugodt lennék az anyagiak kapcsán. Ne tudd meg, hány ember stresszel és él hónapról hónapra, minimális megtakarítással úgy, hogy közben mellette jól keres.


Ha majd kell neki lakás, akkor mi a garancia arra, hogy pont ott akar élni, ahová te vettél neki garzont?

2020. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is az jutott eszembe, hogy mi van, ha nem ott akar majd élni a gyerek, de igazából szerintem az is hatalmas segítség, ha ki van adva valakinek a lakás, a gyerek meg közben az albérlet árából tud máshol élni, ahol akar.
2020. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
61%

Nem, ne vegyél.

Kevés a pénz, és bármi történhet.

2020. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi pénzből csak lerobbant putrit és/vagy rossz környéken kapsz pesten. Még ha ki is fogsz egy szuper ajánlatot, akkor is, a kiadás nem csak tiszta haszon, amortizálják, stb.

És ha a gyerek úgy dönt, hogy nem pestre megy egyetemre?


Hatodikos a gyerek, azért ezen még messze nem kell gondolkodni. Inkább keress fel egy pénzügyi tanácsadót, köttesd le azt a pénzt az elkövetkező 6-8 évre minél jobb kamattal.

Majd ha érettségizik a gyerek, akkor visszatérhettek a dologra. Esetleg diploma után odaadod neki önerőnek, és akkor ott vesz lakást, ahol adott élethelyzetben neki jó.

2020. okt. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!