Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
71%

Én valahogy kettévenném a kérdést.

Vegyek-e lakást befektetési célból? - Hát vegyél, ha akarsz, hasznos.

De miért a gyerekednek? Egyrészt ügyintézés is macerásabb (gyámügyet bele

kell vonni), és egy csomó kérdés merül még fel, ha átgondolod, azt, hogy "De ő nem...." (megy egyetemre, nem Pesten megy egyetemre, nem Pesten fog élni, dolgozni vagy legalábbis a város másik oldalán, stb). Persze, akkor is jó már egy tehermentes lakás, ami ki lehet adni, abból fizetni egy másik albérletet, el lehet adni, stb. Szóval jó az akkor is, csak ne kötődjön a kiskorú gyerekhez, minek? Ha meg ez fontos valamiért, akkor bármikor a nevére írathatod.

2020. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
87%

"Inkább tegyél félre, mert akkor kamatra nem megy el a pénzed" - hát ez elég nagy marhaság, már elnézést. Befektetésre vennék a kérdező, kiadni.

Vegyél, jók a kamatok, de ne a gyereknek.

2020. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam, hogy a saját nevemre venném, aztán neki ajándékoznám, amikor aktuális lesz az önállósodás. A törlesztőt 95-100%-ban a kiadásból befolyt pénzből fizetném. Tudom, hogy ez rizikós, mert akár hónapokig is üresen állhat, adózni kell utána, stb.
2020. okt. 3. 18:12
 24/68 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is kösd le pár évre a pénzt, legalább míg kiderül a továbbtanulás iránya és hogy merre indul tovább az élete.

Ha sikerülne aztán 2-3 szobás lakást venni, akkor egyetem alatt vehet oda lakótársat aki belead a törlesztőbe. Nekem sok ismerősöm csinálta ezt.

2020. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
87%
akkor kell venni, mikor "alacsonyabbak " az ingatlanárak. 19- remek ötlete a kukába való (tegyél félre fix üsszeget havonta, amit 18 évesen megkap) és az inflálódás miatt vehet majd belőle egy doboz tojást.. milyen jól jártak azok, akik pár éve vettek 10 M körül lakást és most a 4-4 -szeresét éri. Nincs az a banki lekötés, ami ennyi hasznot hoz
2020. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
67%

Szomorú, hogy mindenki le lett pontozva, aki nem javasolja.


Én albérletben élek. Mikor utoljára albérletet kerestünk, belefutottunk egy ilyen szituba. Ott a nagyszülők vették a pesti lakást, hogy majd megkapja a gyerek, ha 18 lesz. Ezt csak azért tudom, mert beszélgettük, hogy mi hosszú távra keresünk, és mondták, hogy ők 2,5-3 évben gondolkodnak emiatt, hogy utána a gyerek.

Na, a lényeg, hogy úgy néztük meg a lakást, hogy szerintem épp csak kiköltözhetett az előző lakó, aki valószínűleg nemfizetve ment el (de ez már csak saját tipp), mert meglehetős csúnyán beszéltek róla az öregek. A fürdőszobában gyönyörű nagy sarokkád volt, de annyira mocskos és karcos és minden, hogy azt már egyetlen takarító sem hozza rendbe, dühöngött is a néni, hogy úgy ment el a pasi. A lakás egyéb pontjain is hasonló nyomait hagyta ott éltének (nem akarom ragozni: gusztustalanul lelakott volt a lakás), és pont mikor ott voltunk fedezte fel a bácsi, hogy még a karnist is lelopta az ablak fölül...


Most az egy dolog, hogy ők is úgy kezdték mutogatni, hogy nem pofozták ki utána, vagy nem nézték meg, mit hagyott, ezt tudjuk be a koruknak.

De hogy én a majdani 18 éves helyében nem tudtam volna jó szájízzel örülni ennek a lakásnak, az is biztos... nem kevés pénz kell majd oda költözés előtt.

2020. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
41%

Most eurót vegyél, lakást pedig majd 1-2 év múlva. Ha lejár a moratórium, és bejön a válság a gyenge forint miatt, sokkal kisebb hitellel tudsz lakást venni.

De egyébként igen, ha tudsz, vegyél ingatlant. 10 éves távlatban a legjobb befektetés. Nem kell, hogy a fiad nevén legyen, amíg nem lesz "felnőtt". Ez lehet, már 18 évesen lesz, de lehet, hogy 25. Majd érezni fogod, mikor jön el az idő.

2020. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
54%

29 éves vagyok, most jutottam önállóan, egyedül saját lakáshoz, szülői segítség nélkül, és még így is sok-sok kompromisszummal.


El sem tudom mondani neked, hogy mennyire örültem volna, ha a szüleim tudnak venni nekem egy lakást. Nagyon sokkal visszavetette az életemet, hogy eddig albérleteznem kellett. Persze, borzasztó az örömöm most, és megbecsülöm, és tudom hogy minden négyzetméterért ezerszeresen megdolgoztam, és egyáltalán nem neheztelek a szüleimre, amiért nem tudtak támogatni, sőt most én támogatom ahogy tudom. Ennek is megvan a szépsége. Ettől még ha teheted, egy lakás sosem lesz rossz befektetés.

2020. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
39%

Igen, én örülnék neki, hogy nem kell kolira költeni, meglenne a saját privátszférám,de engem sajnos nem tudnak támogatni.


Szerintem, amúgy jobb lenne, ha minden hónapban x összeget félre raknál, hiszen 6-7 év mire oda kerül, hogy egyetemre menjen és addig sokat változhat az ingatlan piac, a céljai is változnak. Ha pedig oda kerül, hogy egyetemre menjen, akkor is megbeszélhetnétek, hogy mit szeretne egy lakást most vagy inkább csak egyetem után és addig is gyűlne pénz vagy inkább autót venne, befektetné stb.


Nagyon sok osztálytársam koliba ment a hangulat miatt, pedig simán megtehették volna, hogy albérletbe költözzenek.


Plusz azt sem tudhatod, hogy majd milyen egyetemre akar menni az egyik barátnőmnek vettek egy lakást Pesten még pár évvel ezelőtt a nagyszülői örökségből, most ott lakik, de nem szereti, mert több, mint egy óra az egyetemtől ( mikor kapta akkor még mások voltak a céljai) , tehát ennyi erővel kb. haza is járhatna.


Akár lehet, hogy külföldre menne egyetemre. A lakásba, pedig olyanok laknának, akik teljesen lelakják és lehetne felújítani megint, hogy betudjon költözni.


19 / L

2020. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
68%

Én nem lakásba tenném a pénzt, ennél sokkal jövedelmezőbb megoldások is vannak. A lakásnál számolni kell fenntartási és amortizációs költséggel, ez hatványozódik, ha kiadod, amivel még munka is van, így összességében nincs rajta annyi haszon, mintha akar csak egy állampapírba fektetnél.


Sajnos sok ember csak az orráig lát és azt hiszi, hogy az ingatlan a vagyon szent grálja, de valójában egy fiatal életkezdéséhez jobban jön 5-10 millió ft, nem mindenki akarja magát lekötni, elköltözhet külföldre, másik városba, stb. Azt javaslom, hogy a kiszamolo.hu-n elérhető lakás kiadással kapcsolatos kalkulátorba írd be az elképzeléseidet és ki fogja dobni, hogy valójában pluszos vagy mínuszos lenne ez a befektetés (jó eséllyel mínuszos).

2020. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!