Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
90%

Én 13 évesen örököltem egy nagyobb összeget. Végülis édesanyám, mamámmal együtt rájött, hogy az -akkori- pangó ingatlanpiacon ez talán pont elég valamilyen felújítandó garzonra. Több helyről gyűlt össze a pénz, kaptunk az alap örökség mellé pénzt kölcsönbe és örökre, ajándékba is.


Igaz, itt nem volt szükség hitelre, de a lakás most, ugyanúgy felújítandó állapotban is legalább négyszeresét éri. Rohadt nagy segítség, egyetem után szinte azonnal költözhetek akár, ha felvesznek valahová, és ez édesanyámnak is jó, mert mindkettőnknek nehéz már az együttélés egymással egy szintén szobakonyhás (átalakított) lakásban.


Egy-két dologra el is kezdtem használni a lakást, a "laborom" (rengeteg elektronikai cucc) már kb meg is van, bármilyen komolyabb elektronikai projektet már ott csinálok. Elég közel van hozzánk.



Én nagyon hálás vagyok anyámnak.


F

2020. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
42%
Az ingatlanok értéke hosszútávon néhány kivételtől eltekintve folyamatosan emelkedett. Ebben az emelkedésben persze voltak és lesznek is hullámvölgyek, de ha elkerülöd az elgettósodó környékeket, akkor az ingatlan nem tűnik rossz befektetésnek. Hogy mikor érdemes vásárolni, azt csak találgatni lehet, de a múltban szinte bármikor érdemesebb lett volna mint most. De még ha csökkenne is az ingatlan értéke, lakni attól még lehet benne. Közben a pénz értéke folyamatosan inflálódik. Többen említettek különféle befektetéseket alternatívaként különösebb konkrétumok nélkül. A forint alapú állampapírok hozama magas ugyan, de ki tudja hol lesz a forint öt év múlva. Tőzsdére pedig csak annyi pénzzel mennék amennyit nem félek elveszteni. Ha tíz éve hitelre vettem volna meg a kinézett lakást már ki lenne fizetve. Mostanra összejött a pénz az akkori árára, csakhogy a lakás már kétszer annyiba kerül.
2020. okt. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
44%

Én is inkább lekötném a pénzt, aztán ha úgy alakul, lehet belőle lakást venni később is.

És bár szép dolog, amit tervezel de lehet hogy a gyermeked nem is akar itt maradni. Jobb lenne ezt vele is megbeszélni.

2020. okt. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
68%
52, Persze, egy 11-12 évessel biztos lehet megbízhatóan beszélgetni erről. :D
2020. okt. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Anyum nekem is akart lakást venni, de most szerelmes vagyok és nem Pest irányába nézelődök, hanem arrafelé ahol a párom lakik. Inkább akkor adja oda a pénzt vagy mikor vásárlás elött állok/állunk a párommal mondja, hogy ezt nekem rakta félre és így támogat.

Vagy vegyen Pesten lakást, de akkor ne nekem hanem magának, amit szükség esetén használhatok. Addig adja ki albiba, rakja félre a pénzt stb.

A hitelt felvenni, meg nettó baromság. 10 év baromi hosszú idő és bármi történhet veled vagy a gyerekeddel. Mi is beleestünk ebbe a hibába. Apám felvette a milliós hitelt 10 évre és tavaly meghalt. Van még 6 év a törlesztőből...

2020. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
17%

Én nem kaptam lakást, egyik testvérem sem. Mégis van saját kertes házam egy jó környéken. Én sem fogok venni a gyerekeimnek.


A madár sem építi meg a fiókája helyett a fészket, hanem felkészíti az életre.


Ha valaki venni akar a gyerekének lakást, hát vegyen. De semmi garancia rá, hogy majd felnőtt korában ott akar élni. Főleg olyan környéken, ahol ennyiért lehet lakást kapni Pesten.

2020. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
81%
Ha a hitel lenne a törlesztő nagy része, akkor gondold át, mert mi van, ha nem tudod kiadni pár hónapig, rossz bérlőt fogsz ki, lelakja, nem fizet, rezsit halmozz fel stb. Tudom szuper szerződések vannak, de csak akkor vállaj be ilyet, ha a törlesztőt, saját erőből is tudnád fizetni.
2020. okt. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
31%
Addig nyujtozkodj, amig a takarod ér!
2020. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
86%

Én vennék.

Befektetésnek is tökéletes. Ha később nem ott akar élni, akkor eladjatok vagy az albi pénz megmarad plusz bevételi forrásnak.

És anyukaként ezt megadni a gyerekednek, ezzel elindítani az életbe.. ennél nagyobb öröm nincs szerintem .

A gyerek pedig egy akkora könnyítést kap az élettől, hogy nem egy *urva garzonert kell évekig szenvednie, spórolnia, hanem élhet többet, utazhat stb.. én is veszek a gyerekemnek, ha ott fogok tartani, mert nem akarom hogy O is 50-60eves koráig a hitelt nyogje, meg hülye foberlokkel szenvedjen évekig...bőven elég ez a szívás nekem. Nem ettől lesz valaki több, ha megtapasztalja ezeket.

2020. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
76%
Vennék, de nem a gyereknek. Kiskorú vagyonával sok a probléma. Az enyém lenne, az én nevemen, aztán majd ha nagykorú lesz, neki ajándékozom. Hivatalosan ugyanis ha az ő nevére veszed, ha ő a tulajdonos , akkor a bevétele is az övé, ergo nem fizetheted abból a hitelt, félre kell neki tenned.
2020. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!