Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
31%
Ha annyi nincs neki, ne vegyen lakást egyelőre. Vegyen mást, fialtassa a pénzt, és majd akkor vegyen lakást, ha hitel nélkül is tud venni.
2020. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
60%
gondold el ember..ez most kicsit más,de példának megteszi. pl.van egy fiatal srác, van 5 millája. 1. vagy albiba megy és fizet 150 ezez lakbért+ 40 ezer rezsit havonta a tulajnak. (190 000 FT havonta) 2. hitelt vesz fel és fizeti a SAJÁT lakása törlesztőjét (150 000 /hó) melyik a jobb szerinted??
2020. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
67%
itt maga a lakásvásárlás a pénz fialtatása ! bár vettem volna 10 éve 4 garzont össz.20 milláért (akkor 4-5 milla volt darabja pesten a panel garzonnak) ha most eladnám, 80-100 millám lenne , tudsz te ennél jobb befektetést??
2020. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
74%
Az elmúlt pár évben jól pörgött az ingatlanpiac, a válság alatt meg gombokért se nagyon lehetett eladni... azt kéne már felfogni, hogy senki nem lát a jövőbe, ezért önmagában a vagyontárgyat kell értékelni, az ingatlan ilyen szempontból nem a legjobb húzás, ha csak hitellel lehet megtámogatni. A mostani felfutás sem fog örökké tartani, és senki nem tudja megmondani mikor vaj az a pont, amikor még érdemes beszállni és mikor nem.
2020. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
71%
hát arra még nemigazán volt példa, hogy visszaestek az ingatlanárak (sajna..)nyilván van egy plafon, ahonnan lassan és mérsékelten emelkedik, de visszaesni nem fog jelentősen és tartósan(bár visszaesne!)
2020. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
83%
Vennék. Nekem semmit nem adtak a szüleim. Kis másfél szobás lakást tudtam venni hitellel, és ezt is 42 évesen. Addig albérletről albérletre jártam a gyerekemmel, akit csak 37 évesen tudtam vállalni, anyagiak miatt.
2020. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
63%
De igen, méghozzá 2008-2009-től folyamatosan, a mélypont pedig vhol 2013 környékén lehetett. Tudom, mert akkor adtam el a lakásomat, és vettem másikat, iszonyat nagy kínlódás volt. Nem mondom, hogy ugyanez meg fog történni, mert nem vagyok jós, de most mindenki az elmúlt 5 évből indul ki, aminek eredménye az a sok komment, ami itt is megjelenik, hogy az ingatlan a tuti. Hat nincs tuti, senki nem tudja mi lesz akar csak jövőre, nemhogy 5-10 év távlatában, amikor ugye a kérdező gyereke átvenné a lakást...
2020. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
21%
mint irtam, TARTOSAN ÉS JELENTŐSEN nem esett vissza
2020. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
82%
Inkább spórolj még, ennyire előre látni nehéz a mai világban. A hitellel nagyot lehet ám szívni, ha esetleg elveszíted a munkahelyedet.
2020. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ha megteheted, tedd meg. Hatalmas előny úgy elindulni az életben, ha az embernek van egy saját lakása. Az ismerőseim körében is azt tapasztalom, hogy sokkal többre vitték azok, akik kaptak a szüleiktől lakást, vagy legalábbis jelentős segítséget a vásárláshoz. Mindeközben engem egyik albérletből rugdostak a másikba, pedig nem voltam rossz bérlő, csak hát mindig kellett valakinek a helyem. Elég pocsék érzés, mikor nem tudod hol fogsz lakni a következő hónaptól és hetekig csak az új albérlet után futkosol. Aztán néhány hónap, esetleg egy év múlva kezdődik az egész előröl. Ráadásul nem is olyan könnyű találni megfizethető árú normális bérleményt. Szinte mindenhova csak lányokat keresnek, ki tudja milyen megfontolásból. A saját tulajdon biztonságot ad, ha egyszer már kifizetted onnan nem tehetnek ki csak úgy. Kedved szerint berendezheted, alakíthatod, csinosíthatod, de akár ki is adhatod. Az albérlet szerintem csak azoknak jó, akik amúgy is dugig vannak pénzzel, csak valamiért nem akarnak ingatlant venni.
2020. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!