Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
97%
Sokan csinálják ezt, de csak akkor tedd, ha a hitelt akkor is tudod fizetni, ha nincs kiadva a lakás.
2020. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
54%
nagyon is jó ötlet, sokan csinálják ezt. A hitel nem ördögtől való, csak a svájci frank alapú hitek bedőlése óta sokan rettegnek tőle. Pedig azok az ismerőseim, akik akkor forint alapút vettek fel, nyugodtan, a terveknek megfelelően törlesztettek és semmi bajuk nem volt.gondold el, ha most a covid miatt lejjebb mennek az árak és megveszed, pár év mólva már a lakás értéke is növekedik. (aki vett pl. 6 éve egy panelt 14 milláért, az most 35 -ért adja el.)
2020. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
17%
Na még mit nem! Oké, eltartja a gyereket, magánügye, de hogy hitelből házat vegyen neki, ilyenről még nem is hallottam. Majd ha lesz fizetése, akkor olyan házat vesz magának, amilyet akar! Ez már nem az a kategória.
2020. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
67%
Én egy csokit is ritkán kaptam, nem hogy lakást.
2020. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem hitelre ne vegyél.Én is azt javaslom keress egy jó pénzügyi tanácsadót,aki segít abban miként tudod a legbiztonságosabban kamatoztatni ezt a pénzt.
2020. okt. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, 12-14 millió forintos fizetésre elég a hivatalos jövedelmed? A 30%-at nem haladhatja meg a havi törlesztőrészlet és a majdani lakáseladás bevétele nem számít jövedelemnek ebben az esetben
2020. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A válaszok mindenképpen segítenek abban, hogy ne ugorjak bele semmibe hirtelen elhatározásból, alaposabban utánajárok, megnézek pár lakást, végül is senki sem szorít puskát a fejemhez. Ha mégis veszek lakást, akkor figyelek arra, hogy később eladható legyen, tehát ha a gyerek majd nem ott akar élni, el tudja adni, és önerőnek felhasználhatja az árát. A kiadás mindig kockázatos. Ha a lakás nem lenne kiadva, akkor is tudnám fizetni a törlesztőt, de nagyon szűkösen lennénk akkor.
2020. okt. 3. 17:41
 18/68 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem várj még, nem tudhatod mi lesz majd a terve a gyereknek, lehet küldöldre menne tanulni/dolgozni stb.
2020. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
35%
Inkább tegyél el havonta bizonyos összeget egy számlára, amit majd megkap, ha 18 lesz.
2020. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
43%
Ha tudnád fizetni a hitelt, csak szűkösen. Akkor egyszerűbb spórolni...es akkor a kamatra nem megy e a pénzed. De 10 év múlva tudsz neki ugyan úgy segíteni.
2020. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!