Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanezt tervezzük kb. 2-3 év múlva. Addigra meg lesz kb. a kis lakás értékének a fele, a másik felére felveszünk hitelt. Saját nevünkön lesz és ki lesz adva, ami fedezi a hitel költségét, aztán később, ha úgy alakul, a fiúnk is lakhat ott.
2020. okt. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
23%
Én nem veszek lakást a gyereknek, luxus lenne mindegyiknek venni. Inkább legyen testvére, mint egykeként ingóságai.
2020. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
28%

"Inkább legyen testvére, mint egykeként ingóságai."

Én nem kaptam lakást a szüleimtől, de a legnagyobb ajándék, hogy van testvérem! Nagyon jól teszed!!! ❤️❤️❤️

2020. okt. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
61%
Nekem összegyűjtöttek lakásra, csak közben kijöttem külföldre. Az itteni árak nyilván magasabbak, így azt nem fedezné. Így a pénzt majd örökségképpen fogom megkapni, ha ott az idő. De nincs is ezzel gond.
2020. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem feltétlen rossz dolog a hitel egy ingatlan esetében. Ha ma hitelből vásárolsz, akkor a jelenlegi áron kapod meg azt ami a jövőben nagy eséllyel drágább lesz. Én csak akkor vágnék bele, ha biztosan tudnám fizetni a törlesztőt, és ebben nem alapoznék kizárólag a kiadásból befolyó összegre. Olyan hitelt választanék, amelynek a futamidő végéig fix a kamata, még akkor is ha a kamat ebben az esetben magasabb.
2020. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
0%
Én csak akkor vennék hitelből ingatlant, ha nem lenne hol laknom.
2020. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
56%

2020-at írunk, basszus. Azt nem tudjuk, mi lesz egy hónap múlva, nemhogy a következő 10 évben. Mi egy utólagos finanszírozású palyazatba nem mertünk belevágni márciusban, pedig már aláírás előtt voltunk.

És lám, jött a digitális oktatás, férjemet kirúgták, csak 4 hónap múlva tudott újra dolgozni. Most az én munkahelyem necces.

Nekünk is van közel ennyi megtakarítás, ami egyébként éppen arra elég, hogy ha elromlik a kocsi/kazán/hűtő/mosógép... vagy épp munkanélküliség következik be. Egyelőre "ülünk" rajta legalább jövő tavaszig. Takarékon élünk, minden tervezett felújítást a házon halasztunk.



Magunknak állampapír alapú nyugdíjbiztositasr


Állampapír alapú öngondoskodási

2020. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
44%

Véletlenül elküldtem.

Szóval állampapír alapú nyugdíjbiztosítast fizetünk a gyereknek ugyanitt öngondoskodási tervet.

2020. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!