Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyek lakást a gyerekemnek?...

Vegyek lakást a gyerekemnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hatodikos gyerekemet egyedül nevelem saját lakásomban. Van hatmillió spórolt pénzem. Arra gondoltam, hogy hitellel vennék egy kisebb garzont Pesten, nem a legrosszabb környéken, de olyan helyen, ahol azért ki tudom fizetni. 18-20 millió forintos áron. A maradékra hitelt vennék fel tíz évre. A hitel nagy részét a lakás kiadásából finanszíroznám. A fizetésemből olyan havi 15-20 ezret kellene hozzátennem. Átlagos a fizetésem. Így lenne egy tehermentes lakása, mire befejezi az egyetemet. Szerintetek ez egy jó befektetés lenne? Örülni fog majd neki, hogy a sajátjába elköltözhet? Ha kicsit jobban tudok spórolni, akkor akár elő is tudok törleszteni, és akkor akár az egyetem alatt is elköltözhet, nem kell majd engem kerülgetnie, ha át akarja hívni a barátait, stb. Vagy inkább költsem közös élményekre, utazásokra a pénzt vagy a jelenlegi lakásunk szépítésére? Fiatalok, ti örülnétek, örültetek volna, ha a szüleitek még a tanulmányaitok alatt vagy rögtön a befejezésekor önálló lakáshoz segítenek?

2020. okt. 3. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
77%

A gyerek akkor még 12 13 éves ha jól értem.

Várnék meg a lakás vásárlással, persze ha veszel, és hitelt kell hozzá felvenni akkor Pesten 100-120ert adnak ki albit. Szóval úgymond "ingyen lenne" amúgy jó ötlet, de várj meg vele. Lehet lemennek a lakás árak, esetleg (sajnos) hamarabb örökölsz. De az albérlet nem rossz ötlet,ha kiadod fizetve lesz a hitel.

2020. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél eurót, jön a válság, gyenge forint, lemennek az ingatlan árak, pfff ezekkel nem kell foglalkozni. Senki sem lát a jövőbe, lehet hogy így lesz, lehet hogy nem. (Egy a biztos, hogy most van lehetőséged belevágni és most jók a kamatok, de ennyi, minden más találgatás)
2020. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
46%

Hiába pontoztok le, lakást akkor sincs értelme vásárolni! Mire eljut odáig, hogy férjezik, kitalálják majd, hogy ők máshol szeretnének élni, akkor mit fogsz kezdeni a lakással? Arról nem is beszélve, hogy arra már amortizálódik. Az lesz belőle, hogy mire visszafizeted a hitelt, arra már újra hitelt kéne felvenni a felújításához. Ördögi kör lesz.


A legjobb befektetni egy jövedelmező üzletágba vagy legalább egy állampapírba (az kockázatmentes) és ha eljut odáig a gyerek, akkor abból támogathatod.


Miért kell befektetni a pénzt? Mert ha csak tartogatod, akkor veszít az értékéből, másképpen szólva elinflálódik a pénz.


Részemről ennyit szerettem volna még írni, de többre ne számíts tőlem, mert úgy látom nem kívánatos a jótanács itt (köszönd meg a lepontozóknak).

2020. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
87%

"kitalálják majd, hogy ők máshol szeretnének élni, akkor mit fogsz kezdeni a lakással?"


Nem fogod elhinni: A lakás mobilizálható. El lehet adni, és lehet venni egy másikat, máshol.

Pesti lakás amúgy sem fog elértéktelenedni. Még győri sem. Rokonom pl. Győrben lakik, 2013-ban a lakásáért kb. 8 millát kapott volna. Most ugyanaz a lakás 28 milla (egy fillért nem költött rá azóta sem, mert nincs pénze, csak lelakja, de maga a lakás helye, fekvése miatt még így is megkapná érte a 28-at. (Nyilván mondjuk Gávavencsellőn nem így lenne.)

2020. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
37%
Hitelből ne!
2020. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
30%
Azért van ez a lakasimadat, mert olyanok írnak ide, akiknek kb 20 év munkája lenne egy saját ingatlan... pénzügyi döntést nem érzelmi alapon kell meghozni, meg azért mert a lakás az kell.... le lehet pontozni ezt is, de egyelőre sok racionális érv nem hangzott el amellett, hogy miért jobb egy ingatlan, mint pl egy értékpapír.
2020. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
22%
Hitelböl lakást ne vegyél.
2020. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
62%
hát másképp nem fog menni, csak hitelből.. nincs azzal semmi baj, ha pl. forintalapú a hitel. itt ugy látom sok befürdött svájci frankos van.
2020. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
47%
Vagy inkább sok olyan, aki áldja az eszét, hogy nem ugrott bele, és másokat is szeretne megovni tőle.
2020. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
94%
nyilván jobb, ha készpénzzel vesz lakást, de az nincs neki elég. (sok másnak se) hitel nélkül sok embernek SOHA nem lenne saját lakása. ( én is megusztam a hitel-mizériát, mert forint alapu hitelem volt. barátaim közt láttam, hogy mennek tönkre a sv.frank hitel miatt)
2020. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!