Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit választanátok a párotok...

Kit választanátok a párotok vagy a gyereketek?

Figyelt kérdés
Van egy lányom, akit évek óta nem láttam, mert az anyja nem engedte. Most lenne egy lehetőségem, hogy újra találkozhassunk és elhozhassam, de az új feleségem ezt nem akarja. Azt mondta ha belemegyek akkor ő elhagy. Ezt viszont nem szeretném, mivel csak ő van nekem, ő volt mellettem az elmúlt években és már a közös babát is tervezzük. A lányom már 7 éves, fogalmam sincs hogy fog viszonyulni hozzám, mennyire nevelték ellenem. Nem tudom mit tegyek
2020. okt. 27. 11:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekemet.A csajnak úgy raknám ki a szűrét hogy a lába nem éri a földet.
2020. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs, hogy a feleség visz mindent, ez egy annyira kamu férfi fényező duma. Ha volt vagyonjogi szerződés, akkor azért a nőé a lakás, mert valószínűleg az övé is volt, még a házasság megkötése előtt. (vagyis saját tulajdon). Amennyiben közös szerzemény, vagyonjogi szerződéssel is fifty-fifty, ha meg nem volt szerződés akkor végkép fele-fele. Vagyis a válás után a nőnek, mivel maradt a lakásban, a lakás árának felét meg kell térítenie a férfinek. Amúgy a kérdezőből kiindulva, ha "kirakta" is volna az asszony és emiatt nincs fedél a feje felett (amit a fentebb felsoroltak alapján nem tehet meg, sőt, ha a férfi nem tud hova menni azt sem tilthatja meg h a házban lakjon, kivéve ha bizonyítani tudja, hogy pl. bántalmazta), szóval visszatérve, valószínűleg a kérdező ezt sem hagyta volna ki, hogy a "gonosz" asszony vitte a lakást.
2020. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom eddig sem érdekelt a gyerek, nem nagyon törted magad. Ha tényleg szeretném a páromat, nem kockáztatnám a kapcsolatunkat. Gyerekünk lehet közös is, szerelmet találni nehezebb. Szóval a páromat választanám, egyértelmű.
2020. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
78%
Szerelmet találni nehezebb??? Ember... már megcsináltál egy másik emberi lényt, akiért 100%-ig felelősséggel tartozol. Szerelmek jönnek-mennek, de a gyereked állandó pont az életedben, sosem változik meg ez a kapcsolat. Majd a következő közös gyereket is eldobjuk egy másik szerelem miatt? Gondolom ez a 7 éves kislány sem úgy készült, hogy apu csak spermadonor lesz.
2020. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
78%
Ezeket a kommenteket olvasva, mint a 43. sírhatnak a nagy "honatyák" és "honanyák", meg szidhatják a nőket, hogy nem születik "elég" gyerek. (mondjuk túlnépesedés van, de nem ez a lényeg most). Szóval ilyen retek felfogású férfiakra merjenek a nők a mai világban gyereket vállalni. A többség csak azt keresi, hogy hogyan bújjon ki a felelősség alól. Anyám szavai jutnak eszembe: "kislányom, egy nő mindig magának szül, csak akkor vállalj gyereket, ha azt te akarod és ha egyedül is tisztességesen feltudod nevelni szeretetben." Szóval szégyenek vagytok, hogy a többség egy új lyukért képes a gyerekét eldobni, még a közösen vállaltat is. De azért a nagy abortuszellenes álszent életvédők is mindig a nőket szidják, meg gyilkosozzák, ráadásul a vicc amikor pont egy "férfi" teszi ezt. A politikában is nagyrészt "férfiak" akarják mindig megmondani mi egy nő dolga...Szóval ha a kapcsolat, házasság tönkremegy, akkor a nő gondja csak a gyerek, vagy ha a drága "férfi" úgy dönt, hogy mégsem kér a családosdiból...és a törvény persze lehetővé is teszi ezt, hogy kihúzzák magukat a felelősség alól.
2020. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
86%
Szívemből szóltál, utolsó! (45-ös) 👍
2020. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
24%
A 8-as kommented alapján reagálnék. Meg tudom érteni a párodat. Szerintem ő azért próbál téged zsarolni, mert fél attól, hogy megint csak az uszogatás fog menni, amit a gyerek anyja produkál. A helyedben én első körben leülnék a párommal, és elmondanám neki, hogy nincs mitől tartania, mert a kapcsolatot, amiben ti vagytok, nem fogja a gyerek anyja szétszedni. Majd szépen elmagyaráznám a párommal együtt az anyukának is, hogy ha arra számít, hogy a gyerekét használja fel ellenünk, akkor inkább már most lépjen vissza. Nem tudom a párodnak mennyit ártott a volt feleséged, de ha te is, és a párod is elfordultatok a gyerektől, akkor nem lehetett egy angyal. Én úgy látom, hogy a párod fél attól, hogy megint megpróbál szétrobbantani titeket a volt asszonyka. Emiatt fenyeget téged. Itt csak az a kérdés, hogy ez a kapcsolat erős e annyira, hogy a párodnak nem lesz mitől tartania.
2020. okt. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
71%
Azt írod, hogy korábban jóban voltak, aztán az anyja kavart, ezért maradt abba a dolog (neked is kényelmesebb volt így, ugye, mint kitartani és rendesen tartani a kapcsolatot a lányoddal?) , most pedig pálfordulás van. Nos, megértem a mostani párodat abban, hogy nem kíván egy másik nő aktuális elmeállapotához igazítva élni, és kiszolgáltatni magát és a nyugalmát ennek. Én se kérnék ilyen csomagot, de én nem is kezdenék gyerekes férfival. A gyereket sajnálom, Te meg a lakhatásodat és az anyagi hátteret, amit ezek szerint a nőd tesz alád. Szerintem te ezt már kényelmi okból eldöntötted magadban, csak húz a szíved a gyerek felé. Eddig nem húzott?
2020. okt. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
36%

Őszintén?

Én azt javaslom, hogy hagyd békén a gyerekedet! Jobb lesz neki, ha nem ringatja magát abba az ábrándba, hogy törődsz vele, eddig se érdekelt, és most is az a fontos, hogy kényelmes házban legyél és ott legyen a punci.

2020. okt. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
Félreértitek, a ház részét csak azért írtam le, hogy tisztába legyetek a helyzettel, mivel sokat olyanokat írtatok, hogy zavarjam el a párom meg hasonlók. Látszik még nem voltatok ilyen helyzetben. A gyerekem nagyon sokszor eszembe jut és majd megszakad érte a szívem, de sikerült elérnie az exnek hogy már nem olyan a kötődés, mint régen volt és tény, hogy a feleségem közelebb áll hozzám, hiszen mégis csak ő volt mellettem mindig. Azoknak meg akik őt savazzák: nem a gyerek ellen van ő se, el se tudjátok képzelni mennyi mindenben segített, szerzett ügyvédet, próbált az exemmel is megegyezni, de mikor ő is próbált vele normálisan kommunikálni csak el lett hordva minden hülye knak. Az az igazság, hogy az a nő annyira elmebeteg, hogy se kapcsolata, se munkája, arra tette fel az életét, hogy engem tönkre tegyen. Hogy én miben hibáztam? Szerinte abban, hogy nem maradtam vele a gyerek miatt annak ellenére, hogy sokadszor is megcsalt. A párom pedig attól fél, hogy teljesen tönkreteszi az életünket ha a gyerekkel ismét felveszem a kapcsolatot, mivel az elmúlt 2 évünk is kb arra ment rá, hogy folyamatos harcok, viták, gyámügy, ügyvédek, stb... Azért aki kicsit belegondol a helyzetünkbe azért átérezheti, hogy így nem lehet élni. És próbáltam már hivatalos úton is, de az anyát teljesen nem tudom kizárni.
2020. okt. 28. 07:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!