Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi mamahoteles?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 22:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
86%
Ok 86, de most 140 ezres fizura nem kapsz lakáshitelt. Házasok szerencsésebb helyzetben vannak ilyen szempontból, de sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy már 25 évesen van férje, felesége. Ez nem úgy megy, mint a pizzarendelés. Amúgy a CSOK és társai is a gazdagabbaknak lett kitalálva, meg persze azoknak, akik minimum 3 gyereket szeretnének és "le is gyártják" x éven belül. Csak a hitel és gyerek, nos a mai világban igen kockázatos, ha valamelyik szülővel pl. történik valami. Akkor mész a híd alá, mert nem megy a hitel fizetése? A madár is előbb fészket rak, aztán csak tojást...amúgy meg egy túlnépesedett világban egy pusztuló bolygóra, ráadásul MO-n meg a bizonytalanságra van aki egyet sem mer vagy akar illetve van aki egyéb okokból nem tud gyereket vállalni, nem hogy hármat.
2020. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó! Teljesen igazad van. 8mrd embert nem bír már el a föld, és még így is csak szaporodnak az emberek
2020. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
79%
90-es : egyes emberek esz nélkül szaporodnak. CSOKert cserébe szülni szerintem nagyon gáz. Akik fikázzák az embereket, akik a szuleivel laknak, azoknak sz*r a családjuk valoszinuleg. Anyuka meg apuka sosem szerethette őket igazán. Én sajnálom az ilyen embereket
2020. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy nekem pl. nem a legjobb a kapcsolatom az anyámmal, de annyira azért nem is vészes, hogy egyedülállóként egyenlőre 140-es fizuval albia menjek. Persze, ha összejön újra valaki, abban a pillanatban keresek inkább egy szobát 1 lakótárssal, mert tény, hogy ő nem kompromisszum képes és nem bírja ki, hogy legalább egy hétvégén ne csődítse ide az egész családot. Kapcsolat elején meg a franc akar már nagycsaládos bemutatkozást.
2020. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
84%
Pedig ha kocsiban laknának minden probléma megoldódna. Gyerek meg addig felesleges amíg nincs hol lakni, de még se garancia semmire...
2020. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt a "mamahotel" szót mindig csak azoktól hallottam, akiknek vagy botrányosan xar kapcsolatuk van a szülőkkel és emiatt tengődnek albérletben 40 évesen is, vagy a seggük alá lett tolva egy lakás.


Ha a szülőket nem zavarja, akkor mi a probléma ezzel? A gyerek ott lakik, belead a közösbe, így a szülőknek is több pénzük marad, meg a gyereknek is, ez kb egy win-win szituáció.

Azt ugye tudod kérdező, hogy régen sem az volt az átlagos, hogy a fiatalok elköltöztek? Max a tényleg nagyvárosokban. De a kisvárosokban meg vidéken, ha családi házuk volt a szülőknek, bizony az volt a szokás, hogy több generáció élt együtt, és a házhoz hozzáépítettek egy szintet vagy egy mellékházat.


Bocs hogy ezt mondom, de a mai világban egyszerűen hülye az, aki egy albérletbe gyereket szül. Semmire sem garancia ez, ahogy az sem garancia, hogy a párkapcsolat tartós lesz. A házasságok kb 70%-a válással végződik 5, max 10 éven belül.

2020. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
80%

Jaj hagyjuk már ezt a szánalmas "mamahotelt".

Aki csak azért rohad egy albérletben egy életen át, hogy elmondhassa, hogy ő nem otthon lakik, az szánalmasan ostoba. Ha valakinek jó viszonya van a szüleivel és a szülőknek sem gond, akkor mégis miért baj az, ha valaki otthon lakik? A gyerek minimum 18 évig otthon lakott, ha az nem zavarta a szülőket, akkor normális esetben az sem, ha az ember felnőttként otthon lakik.


Nézd már meg kérdező az albérlet árakat. Sokszor majdnem azegész fizetés elmegy egy havi bérleti díjra és akkor ehhez jön még a rezsi, meg akkor még nem is ettél semmit. Ez nem a szocializmus, ahol szó szerint az ember után dobták a lakást.


Én a mamahotel szót mindig a következő egyedektől hallottam:

- aki azért lakik albérletben, mert a szülei elzavarták

- akinek a szülők vettek egy saját lakást

- olyan lányoktól, akik szerint abszolút ciki 24-25 éves fiúként a szülőknél lakni, miközben szinte az össszes ilyen csaj is otthon lakik

- akiknek rettenetesen rossz a kapcsolatuk a szülőkkel és így nyugtatják magukat

- akiknek az az egyetlen eredményük az életben, hogy elköltöztek egy albérletbe, miközben semerre sem tudnak haladni, mert minden pénzüket felemészti az albérlet

- akik olcsón laknak valahol, mert az albérlet XY rokoné, aki persze egy rokontól nem kér annyit, mint egy idegentől

2020. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
86%
Tökéletesen egyetértek minden szavaddal utolsó
2020. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
88%

Most tegyük fel, hogy van egy teljesen átlagos ember,aki mondjuk 180at keres. Van egy párja, aki szintén keres ennyit. Elmennek egy albiba 130ert kifizetik a rezsit, kozoskoltseget, telefonszamlakat, elofizeteseket,stb az már kb az egyikőjük fizetése. A masik fizetésebol egyenek, oltozkodjenek, vegyenek vegyszereket, gyogyszereket, fizzesenek nyugdijmegtakaritast(mert ugye a mai z generációnak már nem lesz nyugdíja) utazzanak, gyujtsenek külön lakasra, keszuljenek fel a gyerekre es a gyerek miatti bevetelkiesesre, szórakozzanak, utazzanak, legyen tartalek penzuk nem várt események esetere, vegyenek tomegkozlekedesi berletet/tartsanak fent egy autot. A lány, ha igényesebb, akkor vegyen belőle szepsegapolasi termekeket, stb hosszu meg a lista.

Örülünk, hogy te ezeket tudod finanszirozni magadnak kerdezo, de ne vard el, hogy mas így eljen. Köszönjük.

2020. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
100%
97, nem csak a lányok várják el. Velem a következő történt. Nagyvárosban lakok, de egyetemre egy másik nagyvárosba mentem, mert csak ott volt a szakom. Így ott koliban, amikor hazajöttem meg nyilván a családi házban laktam. A nyomorult mocsok exem öcsikéjével és annak barátjával lakik. Saját szobája nincs, ha nála voltam, vagy öcsinél az aktuális csaj, akkor a nappaliban voltunk. A nappali egy átjáró szoba volt. Két hetente haza jött az anyujuk, akkor pedig öcsikével nem hogy közös szobában, szó szerint egy ágyban aludt. Alig volt magánéletünk. A féreg amúgy 200 felett keresett. Én az egyetem mellett dolgoztam, de éppen, hogy csak elég volt a kiadásaimra. Miatta meg is növekedett, mert ígérete ellenére nem állta az utazásaim felét, ami ugye miatta növekedett meg. Régen csak havi egyszer mentem haza. Aztán ez az ember kezdett el nekem ugatni, hogy milyen gáz, hogy anyámmal lakok együtt. Megjegyzem, mi kertes házban lakunk és már csak ketten vagyunk, konkrétan saját emeletem van. Ennek meg annak ellenére, hogy dolgozott, annyi igénye sem volt, hogy ne egy nappaliban, egy átjáró szobában éljen, két hetente meg öcsivel egy ágyban. Na és ez az ember cikizett engem, amiért otthon laktam tanulóként, ha otthon voltam. Megjegyzem 32 éves, de agyilag ott tart, hogy azt hiszi attól vicces, mert fogyatékos emberek szánalmas videóiból idézget stb. Szóval amúgy voltak hatalmas gondok a fejében.
2020. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!