Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi mamahoteles?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 22:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább azokat nem értem meg akik ezen nyafognak. Vagy irigykednek inkább? Mert mégis mit számít neki, hogy más miként él? Ez az egyik legnagyobb gond az emberekkel, hogy olyasmikkel is foglalkoznak amihez semmi közük. Én személy szerint teszek rá, hogy xy a szüleivel él vagy sem, hisz ez a saját dolguk, csak rájuk tartozik. Aki meg erről rögtön mamahozelezik az ahogy az elején is említettem, vagy simán irigykedik, vagy csak nem bírja ki, hogy ne mással foglalkozzon, holott a saját életére se pozitív se negatív hatással nem lesz, hogy a másik hogy él.
2020. okt. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 A kérdező kommentje:

41: Ez egy kérdezős oldal. Akkor töröltessük le az összes kérdést, mert mással foglalkoznak!


Egyébként a válaszolók 90%-a nem tudja mit jelent a mamahotel kifejezés az az 1-2 aki tudta, őket lepontoztátok.

A kérdés azokra irányult akik kényelemből nyalatják ki a seggüket anyuval, és kapcsolatot se alakítanak, mert majd anya főz rám, akkor minek?

Nyilván nem azokhoz szólt, akik átmenetileg otthon élnek, mert a helyzetük nem engedi, hogy elköltözzenek.

De legalább most kiderült, hogy az emberek nagy része helyesli ezt az életformát. Azért megkérdezném anyuk@tokat, hogy ő is így élvezi-e, mint ti.

És nekem is jó a kapcsolatom a szüleimmel, csak azért élek külön, mert történt velem egy sokak számára bűvös és ismeretlen dolog......Párkapcsolat!

2020. okt. 31. 05:18
 43/103 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindenki elég okos, szorgalma, tőkés, szerencsés, ezek által megfelelően képzett, hogy piacképes jól fizető állásban helyezkedjen el.


Az állások, amikhez megfelelek kb 150-200 k / hó Budapesten.

Van diplomám (és nem büfé szakos), de 20 éve nem tudtam hogy milyen képzettséggel lehet majd megélni.

Természettudományos területen nem lehet élhető fizetéshez jutni protekció nélkül.

Fizetés "közalkalmazotti bértábla szerint".

Hát az egy vicc.

Diplomával, 20 éves munkaviszonnyal is annyit kapok, mint egy, egy...

Nézz utána a közalkalmazotti bértáblának!


És utána kezd el keresgetni olyan albérletet, ami mellett jut a napi megélhetésre is.


Nem hinném, hogy pár éven belül találnál...



Nem volt hülye a C kategóriás szomszádom.

"Börtönbe vonult"... Teljes ellátás, ha dolgozik, akkor egy vagyont képes összespórolni pár év alatt, amire én képtelen vagyok.

2020. okt. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
62%

Az általam ismert mamahoteles fiatalok 100%-a kényelemből lakik otthon, nem anyagi okokból. Képtelenek leszakadni a szüleikről, és a szülők is képtelenek elengedni őket.

Nekem nyilván mindegy, és nem vagyok rájuk irígy, de nagyon furcsa, sőt hogy finoman fogalmazzak nem túl szimpatikus jelenség

2020. okt. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 A kérdező kommentje:
Utolsó na ezeknek a miértjére voltam kíváncsi !! :D
2020. okt. 31. 05:49
 46/103 anonim ***** válasza:
81%

"A kérdés azokra irányult akik kényelemből nyalatják ki a seggüket anyuval, és kapcsolatot se alakítanak, mert majd anya főz rám, akkor minek?"


Magyarul akkor kapcsolatot is azért keres valaki, hogy legyen aki főz rá...


Nem mellesleg kérdezős oldal, de én nem is arra céloztam, hogy miért van a kérdés, hanem hogy mi baja az embereknek ezzel, mikor számukra úgymond nem oszt vagy szoroz, vagy a Te életed miben befolyásolja az, hogy a településeden xy mamahoteles vagy sem?

2020. okt. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
29%

Nekem se rakták a házat a picsám alá, 18 évesen elköltöztem suli mellett dolgoztam albi mellett hétköznap 8 órát volt sok szar amit átkellett élnem s lenyelnem,de megvan ami kellett.


Én ha otthon maradtam volna akkor sose lenne a mai napig semmim. Nem minden fekete és fehér.


Párkapcsolati részt úgy látom nőként, hogy a pasiknak sose jó semmi " nem érzem azt amit kéne" de addig " érzi" elcsavarja a fejed amíg ágyba nem visz...

Szar egyedül,de azért nem kell senki, hogy csak dugogasson, megcsaljon, élősködjön rajtam.


Én nem vagyok szép, van rajtam kis felesleg. Hiába nem a kigyúrt adoniszok kellenek. Átlagos pasik, volt h direkt a kocka kinézetűrk tetszettek valamiért, volt mikor a pocakosak, fiatalabb, idősebb , kigyúrtak de ugyanarra lyukadtunk ki.


27/L

2020. okt. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy szimplán provokatív kérdés de megnyugodhatsz kérdező, te nagyon fasza vagy hogy már nem otthon laksz.
2020. okt. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező is irigységből, vagy felvágásból kérdezi ezt.

Mi a franc közöd van ahhoz, hogy Józsi, vagy Piri hol lakik? S miért?

Írom ezt mind úgy, hogy én már 18 évesen munkásszállón, majd albérletben laktam. Majd 20 éve sajátban.

2020. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
83%

Nézd kérdező, a világ megvàltozott. És tényleg ma sok a mamahotrles amúgy?


Régen 3-4 generáció együtt élt, akkor az mi volt? Sőt, az én szüleim nemzedéke - mai 50+-osok - még a szülői házba vállaltak gyereket is huszonévesen egy szál érettségivel.


Ma micsoda oltásokat kapna egy fiatal, ha ezt felvetné...


Amúgy, más lett a fizetések és a megélhetés aránya is. Anno lehetett kalákában építkezni, olcsóbbak voltak az alapanyagok és az albérletárak is, mármint a fizuhoz képest. És egy èrettségivel is simán találtál munkát, biztosabb volt a melóhely, sőt, még érettségi sem kellett, meg nyelvtudas, meg X év tapasztalat meg kutyafüle.

2020. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!