Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi mamahoteles?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 22:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan 29. Én pl. nem ragaszkodnék saját lakáshoz. De, amikor az albérlet havonta annyiba kerül, mint a törlesztő, akkor köszönöm, de inkább sajátba fektetném és nem az ablakon dobnék ki 100 ezreket. Viszont egyedülállóként ápolói fizura nem kapok hitelt...szóval azt a 100 ezret félrerakom a mamahotelben és majd ha végre eljön életem párja, akkor jól fog jönni az a megspórolt összeg a közös élethez. :)
2020. okt. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
19%

Neveles es a szuloi leizeles az oka.

20 eve is aranyaiban ugyanilyen volt minden megis mentunk albiba. Otthon akkor maradtunk, ha nagyon nagyon muszaj volt vagy penzt gyujtottunk ezerrel.

Most latom a 18-25 eveseket es eszukbe nem jut onallosodni, nem inkabb anyu apu fizesse meg a mobilszamlat is vegye az ajjjjfoooont es kulonben is ugyse lesz nekem sokmilliom igy inkabb fuvezem egy jot a fizumbol. Bocsanat azoktol, akik nem igy elnek es beleadnak a rezsibe, sporolnak es otthon segitenek stb. oket valoszinuleg neveltek a szuleik.

2020. okt. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
36%
30. igazat adok, az valóban korai. De 25 felett egy év után viszont tényleg gond van, ha mindkét fél dolgozik és az egyik fél hallani sem akar a közös életről.
2020. okt. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
23%
Videkrol jöttem Budapestre. Laktam nagyjából mindenhol mindenféle felállasban. Maradhattam volna otthon mamahotelben is, de ott még annyira se volt munkalehetőség, mint a fővarosban. Igen az albérlet elviszi szinte a teljes fizetést, de okosan lehet azért előrejutni. És igen lehet albérlőtársat is keresni hasonlót, csak mind energia és idő. Akik szülőknél maradnak azokra mostanában a lustaság a jellemző, de kitalalnak mindenféle mondvacsinált indokot, hogy de ők csak ezért vagy azért. Dolgozó emberként a pofám szakadt volna le, ha a szüleimhez hordom haza a parjaimat a szobámba vagy mindig azt mondom menjünk inkább hozzád:-). A véleményem, hogy kellene egy par év küzdés és leválás otthonról, amikor fiatalon dolgozni kezdünk, aztán lehet hazamenni, de akkor már céltudatosabban, józanabbul és kevésbé nagy pofával lakhat bárki a szüleivel. Olyanra gondolok, hogy ha valaki megtapasztalja, milyen egy háztartást egyedül vezetni és kigazdálkodni a lakbért/az étkezést a bulikat, sikálni egy kicsit a vécét, megtanulni főzni legalabb egy levest. Akkor utána, ha hazacuccol valaki, akkor már jobban megbecsüli, hogy milyen jó, hogy otthon anyu takarít, hogy tele a frigo, nem kell aggódni az áram miatt, de azt is jobban tudhatja, hogy mégis milyen lakásra vágyna sajatként, amit képes egymaga vagy egy párral fenntartani, meg úgy egyáltalan megvenni.
2020. okt. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
82%
34. Képzeld, én mondjuk pont laktam egyedül is az egyetem alatt. Amúgy amikor még nem, akkor sem kellett anyámnak takarítania utánunk, sosem volt a p.csánk kinyalva a tesóimmal. Amióta újra otthon lakom és van munkám, képzeld el, hogy befizetem én is a számlákat, bevásárolok, takarítok, főzök is, bár azt felváltva stb. Nem tudom miért hiszik azt sokan, hogy aki otthon lakik az csak kényelemből teszi és lusta, mihaszna, semmit sem csinál kb. elbulizgatja a fizetését?
2020. okt. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
76%

Az én szüleim korosztályában nem volt ritka, hogy a szülők a pár valamelyik tagjának a szüleinél élték le az életüket. Mégsem cseszegették őket, hogy "mamahotelesek"...

Itt vidéken szokás volt, hogy a szülők kétszintes házat építettek fiatal korukban, azért, hogy a gyerekük, ha felnő, és családot alapít, otthon maradhasson velük, csak a ház felső szintjében.

2020. okt. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
97%
Pontosan. Régen is laktak generációk együtt, az volt a természetes. Amúgy vannak akik most is generációs házakat építenek, külön vannak de mégis együtt. Ausztriában találkoztam ilyen házakkal.
2020. okt. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek, egyedül az albérletben... Munkahelyen 10-én van fizetés, 18-án meg: van egy százasod? Van egy zsemléd? 2 napja semmit nem ettem!


Az alberlet 2 személyes buli. Egyszemélynek 250.000 alatti fizetésből nem éri meg. Az nem élet lenne, hanem nyomor.

2 személynél egyik félnek a fizetése rámegy a lakhatásra a másik félnek a fiztéséből vásárolnak ételt, háztartási dolgokat, ruhákat stb.


Olyan társat kell választani, akivel lehet tervezni.

Extrém helyzetben kivitelezhető a saját ház. Olcsó telken, építési engedély nélkül felépíteni egy házat.

2020. okt. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
87%

Ennek több oka van:

Vannak a kényszeredett helyzetűek, akik nem tudnak lépést tartani a felfújt, felgerjesztett árakkal és egyszerűen nem fér bele másképp élni, mint a szülőkkel közösen.

Aztán nem mindenki konformista, nem mindenki él úgy, hogy alárendelje magát az ilyen mainstream diktátum jellegű közfelfogásnak, hogy "ciki", "gáz", vagy "ultragáz". Ezek a fogalmak csak a megfelelniakarás és a megfeleltetés miatt alakultak ki, ám egyetlen ultragázozó nem adja oda a fél fizetését a 'mamahotelesnek' hogy az is béreljen valamit magának, csak felületesen ítélkezik, bírál. Ezt szokták is mondani, hogy kívülről mindig egyszerű okosnak látszani és az eszet osztani....

2020. okt. 31. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
77%

Egyedul nehez alberletet fizetni.

En ameddig egyedulallo voltam addig a szulokkel laktam. Mikor meghazasodtam akkor a felesegemmel osszekoltoztunk. 2 fizetesbol mar egyszerubb alberletet fizetni.

Magyarorszagon kerestem 120-140 korul es egy kis lakas is 60-70 volt akkor egy kis varosban, de en falusi vagyok es falun nehez alberletet talalni.


30 eves korig szerintem nem gaz szulokkel lakni. 30 utan csak akkor ha atmeneti mert pl valaki elvalt es atmnetileg visszakoltozik, vagy ha elvesztetted a munkadat es epp keresel masikat, stb

En 26 evesen koltoztem el.


Legtobszor szerintem nem is a penz a gond hanem a magyarok gondolgodasa. Nem szeretnek a magyarok alberletbe menni es amugy sincs sok alberlet. Kulfoldon se olcso a lakhatas de a fiatalok megis kulonkoltoznek mikor elmennek dolgozni.

Amerikaban gyakori hogy lakotarssal elnek egyutt szingli fiatalok, sot idosebbek is, pedig usaban is a fizetesed fele elmegy alberletre.

2020. okt. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!