Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi mamahoteles?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 22:36
 51/103 anonim ***** válasza:
22%

Nem olvastam végig a hszeket, lehet nem mondok semmi újat, de számomra két típusú mamahotel lakó van... az egyik a frissen végzett fiatal, aki anyagi okokból nem tud elköltözni, ezért amíg összegyűjti az ehhez szükséges tőkét, otthon van, és segíti a szülőket. Ezzel természetesen nincs baj, a mai világban nem is nagyon lehet elindulni azonnal, főleg ha nem jó az anyagi háttér.

Aztán van a másik kategória, akik már rendelkeznek annyi pénzzel, hogy elköltözzenek, de kényelmesebb otthon anyuka szoknyáján ülni, aki főz, mos, takarít rá. Mivel kényelmesebb így, ezért ki se lép az életbe, nem vállalja a felelősséget saját magáért, utána meg sír a szája, hogy nincs normális párkapcsolat meg önálló élet 35 évesen. Na, az ilyeneket én messzire kerülöm, távol áll az értékrendemtől minden ilyen ember.


Szóval sztem vhol ott van elásva a különbség a két csoport között, hogy az egyik aktívan tesz azért hogy ez az állapot tényleg csak ideiglenes legyen, míg a másik passzívan áll hozzá, és kitolja ezt a fajta életet amíg csak lehet. Azon nem kellene csodálkozni, hogy az utóbbiakat nem tolerálja a társadalom.

2020. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/103 anonim ***** válasza:
92%

A harmadik csoportot kihagytad, aki azért él otthon mert lehet ugyan hogy keres rendesen, lenne pénze, hogy elköltözzön, de miért tenné? Mert a társadalom pár tagjának ez a mániája, hogy 18 betöltve, tünés a szülői házból?

Aztán még a szülőnek is lehet, hogy egyáltalán nem teher a dolog, inkább jól esik neki, magyarul mindenki nyert a helyzeten.

2020. okt. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:
84%

52: ezt eléggé kisarkítottad... nyilván nem 18 évesen kell eltűnni a szülői házból, és ha mindenkinek jó az, hogy egymással élnek, akkor persze, nincs gond.

Ugyanakkor ezen az oldalon is szinte minden nap van egy olyan kérdés, ami azt firtatja, hogy mennyire nehéz a különböző generációknak együtt élnie, és a saját környezetemben is bőven látok negatív példát, így nekem a nagy boldog, többgenerációs család gondolata kicsit álságos, de persze nem szeretnék általánosítani.

Sztem fontos, hogy a leváláson átmenjen a gyerek és a szülő is, mert a túlzott ragaszkodás fogja aztán azt eredményezni, hogy a szülő mindenbe beleszól a felnőtt gyerekének életével kapcsolatban, a gyerek meg egy egyszerű, hétköznapi "felnőtt" ügymenetet se képes magától lebonyolítani. Rengeteg példát latok erre a környezetemben, vannak, akikkel nem tudom mi lesz, ha egyszer apuanyu meghal....

2020. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert a többi lehetőségem sokkal rosszabb.


Keresek 155 ezret havonta.

Ha gettós albérletet nézem akkor is 90 ezer rezsivel együtt. Ha osztozom akkor 45.


Először is minek tömném másnak a zsebét amikor szüleim szeretnek és lakhatok náluk? Miért jó hogy idegen gazdagszik rajtam? Ahogy mást elviselni sokkal rosszabb mint szülőket,egy egész emelet az enyém, szemben egy lyukkal amit közösen.


Aztán pénzem is 100 rol indulna, az meg létminimum. Örök rabszolga meg jobbágy a kiadónak

2020. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/103 anonim ***** válasza:
24%
Én a szüleimmel élek, kétszer laktam külön rövid távon, ingyen tudtam elköltözni. Nagyon szeretnék "szabad" ember lenni. Régen rengeteg konfliktus volt a családban, de mára megtanultam lenyelni. Nekünk 2 szintes a házunk, én, a hugom, és a barátja lakunk fent. Ők tervezik, hogy jövőre lelépnek. Én nem. Nem látok rá reális esélyt, hogy bármikor is el tudnék költözni,max 60 évesen. Itt mindenki a saját számláit fizeti, saját magát eteti,és mindent mi veszünk meg magunknak. Én 5 éve érettségiztem, és nem mentem továbbtanulni, mert naivan azt hittem, hogy majd el tudok költözni, és minden szipi szupi lesz,nem így lett. Cirka 140k-t keresek 5 év után.. Errefelé 120 tol kezdődnek az albik. Magyarul meg rezsit se tudnék fizetni. Ha lakotarsrol van szó, akkor inkább már a családom. De lakótárssal se lenne jobb az anyagi helyzet ugyanis akkor se maradna pénzem. Mióta dolgozok megcsinaltam a jogsit, vettem autót, lenyelvvizsgáztam. Erre sosem lett volna pénzem, ha tovabbtanulok, illetve ha szülői segítségre várok. Mindent magamnak teremtek meg, és szerintem, ha már megcsinaltak, akkor ez a minimum, hogy legalább tető legyen a fejem felett. Jelenleg magántanárokhiz járok, és vallalkozásra gyűjtök, ill.orvosokra, mivel latastol mikulasig dolgozok, elhanyagoltam az egeszsegem is. VISZONT ITT EGY MÁSIK MEGKÖZELÍTÉS. Én nagyon szeretem anyukámat, rossz házasságban él, és én nem szeretném a példáját követni. Próbálom arra motiválni, hogy jobb életet éljen,képezze magát tovább, és élje azt az életet, amit anno ő elképzelt. A mi családunk elég fiatalon kihal, ezért fogalmam sincs mennyi idő van még hátra. Szeretnék minél több időt vele lenni. És igen megeszem amit főz kb egy héten 2x,de ez nem azt jelenti, hogy ő etet. Egy férfit se tudnék úgy szeretni, mint anyát, és ez nem is baj. Nem mindenki szeretne megszabadulni az anyjától. Egy anyuka feltétel nélkül szereti a gyerekét, egy párkapcsolatban feltételek vannak. Ha meghizol elhagy,ha elhanyaholod magad elhagy, ha nincs kedved k*felni elhagy, stb... Hosszú a lista. Elég ciki lenne, ha felvennenk egy lakashitelt, aztán kiderulne, hogy megcsal pl
2020. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/103 anonim ***** válasza:
28%
55: megértem a helyzetedet, de az írásod a legnagyobb bizonyíték arra, hogy mennyire káros tud lenni az ember pszichejere, ha nem tud önálló életet kezdeni. Persze értem, hogy nem tudod megtenni anyagilag, de nekem egy nagyon beszűkült fiatal kepe jött át, szomorú volt olvasni, hogy huszonéves fiatalok így gondolkodnak azokban az éveikben, amikor az "ide nekem az oroszlánt is" hangulat uralkodik.. Ez a korral csak nehezebb lesz.
2020. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 anonim ***** válasza:
8%
Azért vannak ilyen sokan, mert kényelmes, hogy anyuci ingyen mos, főz, takarít rájuk. Régen ezt megcsinálta a feleség, csak már nem abban a világban élünk... Így kénytelenek voltak visszatérni anyukához. Nincs is semmi baj ezzel, csak ne csodálkoznak, ha még 40 évesen se látnak pncit. :D
2020. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/103 anonim ***** válasza:
77%
A feleség nem arra van, hogy mosson, főzzön
2020. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim ***** válasza:
25%
56 (55 vagyok) miért káros? Szerintem az a káros, amikor 30-40 évesen értelmetlenül fizetjük az albit meg a hitelt. Szerintem az nem szabadság, hiszen meg van kötve a kezed.
2020. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
36%

Így van ahogy 59es írja,szerintem szabadabb vagyok szülőkkel élve mint az akinek 20 éves hitelre van ingatlanja. Nincs a gyomromban a félelem hogy mi lesz ha elvesztem a munkám és élet munkáját elviszi a bank vagy történik vmi velem és azert nem tudom fizetni stb


Ez az igazi szabadság nincs se bank se földesúr aki havonta tartja a markát.


Aki meg azt írta hogy ettől függ a sikere vkinek párkapcsolata téves,vannak ferfiak akik szüleikkel élnek mégis kapósak, a jóképűség,személyiség fontosabb

2020. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!