Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a gyerekemmel?

Mit csináljak a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves, az éven fog érettségizni, szinte még gyerek. Sose volt vele semmi baj, tanul egesz nap, nem ismerkedik fiúkkal, mert egyetemre akar menni.

Tegnap este pedig bevallotta, hogy együtt van egy 42 éves, elvált férfival, akinek van 3 gyereke. Őrülten szerelmes belé, hiába mondom neki, hogy ez nem normális, nem hallgat rám. Tervezik, hogy az érettségi után hozzáköltözik a lányom, és gyereket szül neki. Már nem akar egyetemre menni, mert gyereket akar attól a férfitől.

Mit mondjak neki? Teljesen megörülök, hogy tehet ilyet a lányom? Tönkreteszi az életét, mit tegyek?


2021. febr. 19. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
71%

Vedd csak el a telefonját. Jövő hónapban akkor már hozzá is költözik....

18 éves, jogilag nem fogod tudni már bekorlátozni. De ha így hisztériázol, még inkább a nyakába lököd a fickónak, mert azt érezteted vele, hogy ti már nem álltak mögötte.

Megoldást nem tudok kínálni a gondodra, én elengedném a témát. Másfél hónapja ismerik egymást, ez kb egy vicc kategória. Még hatezerszer ki fog ábrándulni belőle, mielőtt gyereket szülhetne neki.

Másrészről meg ne ilyenkor kapálózzál, ha nem sikerült épkézláb gyereket nevelni. A nevelés nem arról szól, hogy egy kvázi felnőttet csesztetsz meg befolyásolsz, hanem gyerekkorában kellett volna olyan értékrendet és következetességet tanítani neki, hogy ne dobjon el mindent szíre-szóra. Sorry.

Egyébként ha nem járt el sehova, meg nem fiúzik, akkor hogy találkozik a manussal? FŐleg így korona idején, amikor amúgyis nehéz kimozdulni. Mert ha csak neten megy köztük a dolog, akkor a lányod kb. egy 12 éves értelmi szintjén van, akkor nem lehet segíteni rajta.

Vagy, hogy így átgondolom a vázolt pontokat, tök kamunak hangzik a történet inkább.

2021. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
26%
én szivesen megismerkednék a lányodal 19/f biztos meggondolná magát
2021. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 A kérdező kommentje:

#41 suliba jár, mert érettségi előtt áll. Azokat, akik most vizsgáznak behívják minden héten egy napra tanulni, hogy fel tudjanak készülni. Azokon a napokon találkozik a pasival. Az a baj, hogy nem tudunk bemenni érte miután végzett, mert a férjem és én is dolgozunk.

Volt már olyan is, amikor szó nélkül lelépett egy teljes napra, nem válaszolt az üzenetekre, a hívásokra.

2021. febr. 19. 16:14
 44/80 anonim ***** válasza:
89%

Ismét beindult a gyakori kérdések kettős mérce. :D Mert bezzeg ha a 18 éves lány írta volna ki, már rég elküldtétek volna a pcsába, most meg jóhogy nem még véditek. LOL. :D

Amúgy meg kérdésre válaszolva: semmit. Elmondod neki a véleményed, meg hogy ha baj van, mindig hazamehet, azt csá. Majd megtanulja.

2021. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
89%

Semmit, az ő dolga.


Majd szül, a pasija 2-3 éven belül elhagyja egy frissebb punciért, ő meg megy a gyárba, hogy eltartsa a gyereket. Ez van, aki hülye, azon nem lehet segíteni, márpedig a lányod mérhetetlenül ostoba.

2021. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tudom a gimiseknek online oktatás van, szóval hiába veszed el a telefonját, a gépet, lapotopot nem veheted el tőle.
2021. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
100%

Hu hat eleg gaz helyzet.

En erettsegi utan jottem ossze 40 eves hazas pasival, de edesanyam csak elmondta a velemenyet es nem tiltott el. Hamar rajottem magamtol, eleg beteges a helyzetem es en kezdtem kinosna erezni magam.

Ha gondolod irj privit es ott leirom mivel probalkoznek a helyedben/helyetekben.

2021. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdés semmi ahhoz a stockholm-szindrómás ámokfutáshoz képest, mint amit a 38-as kommentben lerendezett a 29 éves leányanya....
2021. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
100%

#38 LOL.

Ne adj isten itthagy a férjurad, akkor miből fogod eltartani azt a 4 gyerkőcöt? Akkor biztos jól jönne majd a "semmitérő" diploma.

Azért ez az egész elég súlyos..

2021. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
85%
előzd be a lányod és jöjj össze te a férfival
2021. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!