Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a gyerekemmel?

Mit csináljak a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves, az éven fog érettségizni, szinte még gyerek. Sose volt vele semmi baj, tanul egesz nap, nem ismerkedik fiúkkal, mert egyetemre akar menni.

Tegnap este pedig bevallotta, hogy együtt van egy 42 éves, elvált férfival, akinek van 3 gyereke. Őrülten szerelmes belé, hiába mondom neki, hogy ez nem normális, nem hallgat rám. Tervezik, hogy az érettségi után hozzáköltözik a lányom, és gyereket szül neki. Már nem akar egyetemre menni, mert gyereket akar attól a férfitől.

Mit mondjak neki? Teljesen megörülök, hogy tehet ilyet a lányom? Tönkreteszi az életét, mit tegyek?


2021. febr. 19. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
37%
Dobd el egy facért! Vagy legyél édesanyja!
2021. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
22%

70!


Nem, nekem nem fér bele. Már ha ugye az a helyzet áll fenn, hogy tudom, a másik fél házas. De akkor sem az én hibám lenne, hiszen ha én szabad vagyok, akkor azzal kezdek, akivel akarok. Nem a harmadik fél a hibás, ez a lényeg.

2021. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
39%

"de akkor sem az én hibám lenne"

Nőjj fel és vállald a felelősséget a tetteidért. Igenis hibás vagy. Gátlástalan és önző vagy. Az önbecsülésed meg a béka segge alatt, ha eltűröd hogy második legyél a sorban. Őszintén remélem, hogy nem tervezel szaporodni.

2021. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
47%

73!


Szíves tájékoztatásodra közlöm, hogy felnőtt vagyok, nagykorú gyerekkel. Sosem volt házas partnerem.

2021. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
72%
Majd akkor is hangoztasd ezt a nézeted mikor 1x neked is betoppan az a harmadik fél és viszi a párodat. 😉
2021. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
58%

75!


Vigye. Akit vinni lehet, azt nem kell tartóztatni. A párom házas, az ő dolga ezt észben tartani.

2021. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
17%
Sajnos nehéz a középutat megtalálni. Amikor 10.es voltam 2 osztálytársam össze házasodott, 19 illetve 20 évesen. Szóval nem csak hogy bőven év vesztesek voltak akár több évvel is, hanem annak ellenére hogy egy korosztály azért korán kezdték az ipart. De az egyikük nevelőanyja ellenezte és vízbe akarta folytani a kádjukba. Erre a nagymamám azt mondta hogy igaza is van, milyen kár hogy nem sikerült neki, ha az én gyerekem lenne ilyen hülye ki is tagadnám. Ezzel még egyet is értettem akkor mert előlem happolta el a szerelmemet, úgyhogy ilyen szinten én is érintve voltam. Azóta már más a helyzet, bár akit most szeretek szintén egy házas nő. Az érzéseknek nem lehet parancsolni. A leg elegánsabb félre állni és figyelni. Hátha elvállnak vagy valami. Na már most a lányod szerencsére egy egyedül álló fószert talált. Szóval a közép út a jó. Ne akard kitagadni, bár a kommentekből egyértelmű hogy nem akarod, de ha úgy érzed felelőtlen ne is maradj csöndben. Mond el a véleményed hogy szerinted mi a nem jó ebbe, bár 2 hónap nem sok, nekem kb 10 hónap kell hogy bele szeressek valakibe.
2021. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell túldramatizálni?nem azt csinálja amit elvársz?és?felnőtt?

Akkor csendben a háttérből segítsd,ha igényli

Egyébként...

2021. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

#76 Ezzel teljes mértékben egyet értek, aki menni akar, az menni fog.

De akkor is legyen már gerince egy embernek.

2021. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz fűzöm ezt: érdekelne, hogy a pasas exe hány éves, illetve hány évig voltak együtt. És hogy mi okból szakítottak. Ha ő is viszonylag fiatal, akkor ott már lehet gyanítani, hogy csak le akar feküdni a lányoddal. Meg előző csaja(i) nem volt(ak) esetleg? Ezt kéne kideríteni.

És el kéne mondani a lányodnak, hogy másfél hónap után (most már lassan 2 és fél) nem kéne még ilyeneket tervezni... Főleg ha nemrég is ismerkedtek meg. Összebarátkoztak egyáltalán, mielőtt összejöttek? Ez is fontos lenne, mert az se normális, hogy valakit megismerünk, és másnap már a csajunk/pasink. Ha vele is akar lenni, legalább 1-2 évet legyen már vele együtt, hogy normálisan megismerjék egymást! Ebből akadhatnak a gondok, hogy csak később derülnek ki bizonyos dolgok, de akkor már késő. Én a pasimmal is csak barátok, legjobb barátok voltunk közel egy évig, és miután összejöttünk, azután is történt egy pár szakítás, és közben jobban megismertük egymást. Mondd meg a lányodnak, hogy ne akarjon ilyen hamar együtt lenni, összeházasodni, együtt élni vele. És hogy még hagyja azt, hogy lefeküdnek, mert úgy lehet meglátni hogy mit akar igazán egy férfi, hogy mennyit bír várni rá. Pl ha nem bír ki fél évet és már le akar vele feküdni, és esetleg még rá is erőszakolja/erőszakolná hogy tegyék meg, akkor jobb őt elkerülni.

Az már eleve sem túlzottan jó, hogy ennyi a korkülönbség, viszont ha a csávó normális, nem a teste kell neki, akkor lehet neki adni egy esélyt. Azt kéne tenni amit mások is írtak: leülni és beszélgetni vele. Kérdezősködj(etek) az exéről, az ő koráról, hogy mennyi ideig voltak együtt, válásuk okáról, és szerintem mondd azt is, hogy csak azért érdekelnek ezek téged, mert a lányodhoz képest ő nagy korú. Tudom, nem akarod elhívni, viszont muszáj, ha biztosra akarsz menni. Ha látszik rajta, hogy nem a teste miatt akar vele házasodni, akkor hagyhatod a lányodat élni vele. Viszont azzal a feltétellel, hogy előtte ismerje meg őt, legyenek együtt több ideig, legalább 1-2 évig, mert a pasas sem lehet tökéletes, hogy tudja a lányod már most, hogy vele akar élni, hogy vele minden jó lesz.

Amit még ajánlanék a lányodnak: folytassa nyugodtan a tanulást, ahogy tervezte, és közben együtt lehet a csávójával, házasságon kívül, és idő közben jobban megismerheti őt. Egyetem után meg mehet a házasság, ha a férfi megfelelő.

2021. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!