Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a gyerekemmel?

Mit csináljak a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves, az éven fog érettségizni, szinte még gyerek. Sose volt vele semmi baj, tanul egesz nap, nem ismerkedik fiúkkal, mert egyetemre akar menni.

Tegnap este pedig bevallotta, hogy együtt van egy 42 éves, elvált férfival, akinek van 3 gyereke. Őrülten szerelmes belé, hiába mondom neki, hogy ez nem normális, nem hallgat rám. Tervezik, hogy az érettségi után hozzáköltözik a lányom, és gyereket szül neki. Már nem akar egyetemre menni, mert gyereket akar attól a férfitől.

Mit mondjak neki? Teljesen megörülök, hogy tehet ilyet a lányom? Tönkreteszi az életét, mit tegyek?


2021. febr. 19. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 38: volt itt egyszer egy 50-es nő aki nem tudta mit kezdjen a 80-as demens férjével,akinek az állapota hirtelen,de annál gyorsabban romlott. A férfi évtizedekig példásan gondoskodott róluk, nagy volt a szerelem, minden álomszerű volt. Aztán a bácsi mint írtam demens lett, pelenkázni kellett, rendszeresen szétkente a székletét, őrjöngött, nem ismert meg senkit. Ő és a lánya(20-on éves) ápolta, de már mindketten totál kikészűltek mind anyagilag, mind idegileg. Alig várták hogy otthonba tehessék. Hipp-hopp eltűnt a sírig tartó szerelem. Tudom-tudom ti nem így lesztek😏🤭 csak gondoltam megosztom veled ezt a történetet. Hogy lelkiekben készülj a jövődre!
2021. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem tanácsot adhatsz, és biztosíthatod arról,hogy Rád/Rátok bármikor számíthat! Nem kell repesni a boldogságtól, de elfogadni igen! Se a tiltás,se a büntetés nem fog rá hatni,csak elvadítja! Ismerkedjetek meg a pasival, hívjátok meg stb. Ilyenkor mindig a szülőnek kell jobban eszénél lennie!

2021. febr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
82%

51!


Csak szólok, 5 év korkülönbség eseten is előjön ám a demencia bizonyos korban. Nagyanyám és naygapam között csak ennyi volt. A papám az Alzheimer diagnózis után még 10 évig élt. A kakikenegetes gyenge bemelegítés volt ahhoz képest, amikor mondjuk éjjel a nagykessel kezdte kergetni a mamát, mondván egy idegen nő tört be az ő otthonába akkor úgy 50 éve voltak házasok. Nem, ő nem került be otthonba, mert "mit szólnál az emberek". Helyette felváltva ápolta a mama, anyám és a nagynéném, meg mi, unokak. Hát tudod, amikor meghalt, mi megállapodtunk, ilyen többet nem lesz, 3 ember teljesen tönkre ment az ápolásban. Aki demens lesz vagy bármi miatt ápolásra szorul, az megy az otthonba. Ugyanez a megállapodás a férjemmel is-koztunk is 5 év van. Úgyhogy a korkulonbsegnek köze nincs ehhez

2021. febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
100%
Csak az első oldalt olvastam, de eddig akár én is írhattam volna. Csak az én lányom pasija 32 éves, és "csak" 2 gyereke van. Sajnos én sem tudok mit csinálni. Már terhes az első gyerekkel. A ház amiben laknak, nem lakóépület, csak egy gazdasági épület. Víz nincs is bent, a csávó tele van adóssággal, de már a csokról beszél, meg több gyerekről. Én meg fogom a fejem, hogy ÉdesJóIstenem, mikor lett az én édes, okos kicsi lányom egy ilyen hiszékeny hül.ye naív kis libuska. 18 elmúlt, sajnos semmit nem tudok tenni, csak várok. Próbálok nem beleszólni, de nagyon nehéz csak nézni, ahogy tönkreteszi a jövőjét. Annyit tudok tenni, hogy mellette vagyok, és ha felnyílik a szeme, mentem ami menthető.
2021. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
58%
#51:persze, de egyértelmű, hogy azért +30 év korkülönbségnél erre egy cseppet nagyobb esély van, nem?
2021. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
87%

#38!


Majd akkor nézel bután ha a kenyér kereső férjed nem lesz. Te 0 iskolai végzettséggel, gondolom 0 munkahelyi tapasztalattal..meséld el hogyan fogod eltartani majd magad a gyerekeidet? Gáz mikor egy jóval idősebb férfi arra vesz rá, hogy tőle fügj..

2021. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!


Ha egy valamit - mint anno nagyon lázadó tini - megtanultam saját magam módján minél jobban tiltanak valamit annál jobban akartam.

Szerintem ott ahol egy fiatal lány jóval idősebb férfi után koslat ott nincs rendben valami lelkileg. Az apakomplexusnak oka van.

2021. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 18 elmúlt, így nem szólhatsz bele Legalább annyit próbálj elerni hogy a sulit ne hagyja veszni, később gyerekkel sokkal nehezebb megcsinálni. És mire végez vele, talán felszall a rózsaszín köd...
2021. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
100%

#38

5 év múlva mehet nyugdíjba apuci, miből éltek meg ötöd magaddal majd?

Az én párom is idősebb, nem ilyen sokkal, de egyrészt én úgy vállaltam gyereket, hogyha gáz van akkor egyedül is tisztességesen fel tudom nevelni, másrészt alapból nem várom el, hogy tartson el minket, közös kasszán se vagyunk,max papíron

2021. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hol van ilyenkor a gyerek apja?

(Persze csak ha együtt nevelitek, amúgy jogtalan a kérdésem)

2021. febr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!