Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól rám anyám ilyen...

Jogosan szól rám anyám ilyen miatt vagy pedig semmi köze ehhez?

Figyelt kérdés

A téma a csúnyabeszéd. Ritkán találkozunk anyámmal, úgy 2 havonta kb. Most ünnepek miatt volt egy kissebb összejövetel. Nem szoktam káromkodni, csak csúnyán beszélek és nem minden második szavam csúnya szó, de azért olykor előfordul.

Anyám ilyenkor rámkiabál, szó szerint kiabál, hogy ne beszéljek így. A helyzet az, hogy 29 éves vagyok, és szerintem semmi köze ahhoz, hogy beszélek.

Kisgyerek nincs a közelben, semmi ilyen. Egyszerűen csak nem szereti.


Tegnap már szóltam neki, hogy most már fejezze be az okítást, mert az nem az ő dolga, hogy hogyan beszélek. Mit gondoltok, jogosan szól ilyenkor?



2021. ápr. 6. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 A kérdező kommentje:

9-es, kérlek, idézd, melyik része volt agresszív és személyeskedő a kérdésemnek?

Illetve, írtam ezt is: "mindegy, hol vagyunk rámkiabál bárhol, bárki előtt".

2021. ápr. 6. 15:17
 12/137 anonim ***** válasza:
34%

"Ha hozzátok megy valaki, kioktatod, hogyan beszélhet? Biztos az lenne az utolsó látogatásom."


Nos, meg sem hívok prosztó parasztokat. Valamelyest anyuka is tehet arról, hogy ilyen igénytelen a gyereke.

2021. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/137 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként a kérdező 8. hozzászólásában felvetett kérdések teljesen jogosak. És azok, akik szerint valaki megmondhatja, milyen szót lehet kimondani és milyet nem "az ő házában" vagy társaságában, az azt is megmondja, mit lehet felvenni, meg hogyan lehet a frizura, meg a smink, meg a köröm? Teljesen jogos.

Én anyám suk-sökül, bagózik, de ő is beszól, ha kicsúszik egy "baszki", meg mondja, hogy ne legyek már igénytelen felsővezető létemre. Miközben lóg a cigi a szájából és ragozni sem tud. Nekem is van véleményem, csak nem érzem, hogy ki kéne nyilvánítani, mert mindenkibe bele lehet kötni valami miatt, csak mások szemében a szálkát ugye...

2021. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 anonim ***** válasza:
19%
#11: Látom nem megy a szövegértés. Nem azt kérdeztem mindenhol ezt csinálja-e anyád, hanem hogy azon az egy konkrét összejövetelen (amit te említettél a kérdésben, az egész kérdésed arra vonatkozott eredetileg, úgyhogy ne térj ki a válasz elől) nála voltatok vagy nem.
2021. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/137 anonim ***** válasza:
25%

#13: Kérlek mondd el, hogy az hogy ha valki megmondja hogy milyen szót leht vagy nem lehet kimondani, estleg mit lehet felvenni az szrinted baj?


Mert szrintem teljesen normális, ha egy ünnepi összejövetelre e.lvárják az elegánsabb emgjelenést, és nem lehet az asztalnál baz.megolni.


De ha szerinted ez a saját házában nem jogos, akkor kérlek mondd el, hogy az sem jogos ha "nem szabad" böfögni az asztalnál? Az miért más, ahhoz is joga van mindenkinek ugyanúgy mint a káromkodáshoz, nem?

2021. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/137 Micimacko67 ***** válasza:
29%

Kérdező, függetlenül az anyukáddal folytatott vitától...

Megkérdezhetem, hogy téged, mint 29 éves felnőtt nőt mi inspirál a csúnya/trágár beszédre? Mivel tudsz több gondolatot/érzést/érzelmet kifejezni ezekkel a kifejezésekkel, mint ezek nélkül?

Tényleg érdekelne...

2021. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 anonim ***** válasza:
21%
18 éve volt hogy kineveljen a parasztságból, nem sikerült neki, most már nem szólhat bele, te már megrekedtél egy bizonyos alsóbb szinten ahonnan nincs kiút.
2021. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/137 anonim ***** válasza:
57%
Egy férfitől is igénytelenség a csúnya beszéd, egy nőtől különösen. Sértő azokra, akikkel beszélsz.
2021. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/137 anonim ***** válasza:
43%

én a párom szülei előtt nem káromkodhatok. ők jehovák, ezért. én tisztelem őket, akkor is ha nálunk vagyunk, akkor is ha náluk. de sose mondták egyszer se hogy SOHA ne káromkodjak. csak előttük ne. másba nem szólnak bele. szerintem a kérdező anyukája szimplán nem szereti/irigy a gyerekére.


29/káromkodó N

2021. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 anonim ***** válasza:
20%
Hát figyelj, eléggé undorító egy nőtől ha káromkodik, de ő nem szólhat bele. A te bajod ha csak hozzád hasonló alpári pasit találsz.
2021. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!