Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet velem a baj? Miért...

Mi lehet velem a baj? Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

A párom szeretne gyereket (nő vagyok) de én undorodom az egésztől. Undorodok a szoptatástól, a megereszkedett mellektől, a nagy hastól szerintem gusztustalan. Nem akarok gátmetszést, se beöntést se szülés után XXL-es betétet hordani fúj undorodnák magamtól hogy hogy nézek ki. Undorító hogy tej van a melledbe meg az egész szülés.

A másik meg hogy idegesítene nem akarom hallgatni a hisztit nem akarok osztozni a páromon.



2021. ápr. 8. 03:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
25%
Ha a párod nagyon szeretne gyereket, akkor esetleg egyezettek meg egy kutyában vagy cicában, őket is lehet gyerekként nevelni (sőt sokan így is csinálják), és neked se kell így szülnöd ha nem akarsz (ami ilyen korban még tök oké is).
2021. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonymousreview60 ***** válasza:
31%

"... 21 éves vagyok nem tudom hogy fog e változni ez. ..." Ja, hogy még csak 21?!?!? Hát te még nem is vagy felnőtt! Hát az érzelmi kontrollért felelős agyrész 25 éves korig fejlődik. Hát te még azt sem tudod - legfeljebb félig - mi van a világban, meg a fejedben.

"... Igazából szeretnék is meg nem is csak félek hogy a párom megundorodna tőlem..." A sport az egyik fele a dolognak, a magadra odafigyelés, nem eltopisodás a másik fele, a plasztika a harmadik. Nem mindenkinek lesz szüksége plasztikára. Nem is kell feltétlenül szilikonoztatni, csak helyrerakatni (ha szükséges egyáltalán) az n-edik gyerek után.

21 évesen gyereket vállalni a vétekkel egyenrangúan kockázatos, mert alig ismered magadat, alig ismered a párodat, ha ő is ilyesmi korú, akkor ő is alig magát. Egy 21 éves nő és egy 25 éves férfi kapcsolatáról csak annyi tudható, hogy lehet, hogy még együtt is maradnak (kicsi az esélye).

Kérdező, te most éld a világodat. Ha 30-nál is ugyanezek a gondolataid, akkor vedd őket komolyan. Még félig gyerek vagy.

2021. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok érdem beli választ adni, de csatlakozom a kérdéshez 23 eves lányként.
2021. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nincs veled semmi baj. Nem akarsz és kész. Szakítsatok, ő majd keres olyat aki akar, te meg olyat, aki nem. Gond letudva
2021. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
93%

"Ja, hogy még csak 21?!?!? Hát te még nem is vagy felnőtt!"

van aki ennél sokkal fiatalabb fejjel is tudta már hogy nem akar gyereket. ezért kérdeztem a kérdezőt, hogy csak most kezdett-e el gondolkodni rajta, vagy korábban is megfoglamazódott-e benne. szerintem ha már egy ideje érezte, akkor vaszeg nem fog változni az álláspontja, de ha csak most hirtelen ijedt be tőle, akkor lehet megnyugszik és pár év múlva már nem lesznek ezek a félelmei.


"21 évesen gyereket vállalni a vétekkel egyenrangúan kockázatos, mert alig ismered magadat, alig ismered a párodat, ha ő is ilyesmi korú, akkor ő is alig magát."

ezzel egyetértek

2021. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
72%
21 évesen én is így gondoltam. Lehet, hogy változni fog, lehet, hogy nem. Nálam például változott. 27 vagyok és most kezdem azt érezni, hogy nem érdekel, ha tönkremegy a testem, ha sok szenvedéssel jár, vagy hogy le kell mondanom az eddigi életemről.
2021. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
86%
Nincs baj veled, azokkal van akik elvárják másoktól azt, ami SZERINTÜK normális
2021. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
89%
Akik azt mondják egy 21 éves nőnek a fiatal korára hivatkozva, hogy majd meggondolja magát azzal kapcsolatban, hogy nem akar gyereket, azok ugyanezt elmondják egy 21 éves terhes vagy már gyerekes nőnek is?
2021. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok kb. 23 éves vagyok, de még mindig nem érzem úgy, hogy nagyon vágynék egy gyerekre. A párom szeretne valamikor közös gyereket és néha elgondolkodom rajta, hogy valamikor gyereket kellene szülnöm, hogy őt boldoggá tegyem, de a hideg is kiráz a terhességtől meg a szüléstől...Olyan jó lenne, ha átskippelhetném az egész terhesség-szülés-szoptatás dolgot és egyből egy ovis korú kisgyerek anyja lennék. Régebben gondolkodtam az örökbefogadáson is, de amikor jobban utánaolvastam, mi a menete, meg mennyi ideig tart...Hát inkább hagyjuk.

Illetve még az tántorít el a gyerekszüléstől, hogy az én és a párom családjában is jelen van egy csomó öröklődő betegség, amit nem szeretnék, ha örökölne a képzeletbeli gyerekünk, illetve nem épp ideális családban nőttem fel és félek, nem mutatnék jó példát neki. Szóval már csak ezek miatt is szerintem mindenki jobban jár, ha nem szülök gyereket. Mondjuk mindenki azt mondogatja, hogy majd meggondolom magam, úgyhogy egyelőre várok, hátha...

2021. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj, ha így érzel. Én sose szerettem volna gyereket, most se érzem úgy, hogy esetlegesen ez megváltozna (23N). Nálam nem csak a szülés miatt felejtős, de rengeteg időt és energiát igényel egy kisbaba. Én szeretek sokáig aludni, bulizni (jó, most nem lehet, de amúgy igen), az időmet úgy beosztani, ahogy nekem megfelel, nem pedig máshoz igazodva. Tényleg rengeteg munka és erőfeszítés felnevelni valakit, én meg úgy gondolom, hogy túl rövid az élet ehhez.
2021. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!