Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam, hogy a férjem fia...

Hagyjam, hogy a férjem fia hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
Muszáj kiírnom magamból. Tehát férjemnek van az előző kapcsolatából egy kamasz fia. 14 éves és ide akar költözni. Az anyukája egyébként nem volt soha annyira szigorú. De a fiú úgy gondolja az anyukája túl szigorú, és itt nálunk nincsenek szabályok. Amikor havonta 3 napra itt van akkor ugye a férjem természetesen azt az időt vele tölti. Ezzel nincs is semmi baj. De én nem biztos, hogy bírnám ha állandóan itt lenne. Engedjem? A ház az én tulajdonom nem közös.

2021. máj. 10. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
77%
Én nem engedném.
2021. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
9%
Oké 31 de neked nem is kéne ezek szerint gyerekes pasi/nő. Nincs vele gond, ezért mondom, hogy engedje el a pasiját. Jó lesz neki a szingli élet.
2021. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
86%
Nő vagyok. Volt részem ilyen kapcsolatban, nem bírtam elviselni. Szakítottam a férfival, jobban jártunk mindketten. Próbáltam a hozzáállásomon változtatni, de sajnos nem ment. Nem nekem való ez. 31#.
2021. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük a ferjmmel. Ez nem így működik, hogy csettintek eggyet és máris elmegyek. Felhívtuk párom exét, ő is ezen a véleményem van. A fiú jöhet akár hetente is hozzánk, azzal a feltétellel, hogy betartja a szabályainkat. A héten közöljük a fiúval.
2021. máj. 10. 21:13
 35/86 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon kíváncsi leszek hogy fogod bírni, vagy a kölök. Melyikőtök törik meg hamarabb, már bocsánat :))) 31#.
2021. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
17%
Hetente? Akkor két helyen fog lakni?
2021. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
89%

Már hogyne kéne szabályozni a gyereket! Igen is kellenek szabályok, amiket ha tetszik, ha nem, be kell tartson. Egy gyereket nevelni kell és ebbe bizony beletartozik az, hogy szabályokat fektetünk le, amihez tartania kell magát. Erről is szól a gyereknevelés, el tudom képzelni, hogy milyen gyereket “nevel” az, aki szerint nem kellenek szabályok, csak szeretet. Jah, persze.


Teljesen érthető a kérdező álláspontja is, egyrészt az ő háza, másrészt tudja a gyerekről, hogy lusta és azt hiszi, majd náluk nem lesznek szabályok, azt csinál, amit akar. Az mind szép és jó, hogy ezzel is számolnia kellett volna, hogy “Mi van ha”, de attól ez még érhette arcul csapásként, felfordul a megszokott életük. Higgadtan át kell gondolni és azután dönteni közösen.

Nem kell fűt-fát kiabálni a kérdezőre, hogy hagyja ott a férjét meg éljen egyedül, legyen szingli, szegény pasi. Ne essünk már túlzásba. Inkább az a szegény, aki ilyen mentalitású emberrel él. Miért kéne egyből elhagyja a férjét es miért ő a szegény?! Mert nem felhőtlen az öröme? Micsoda bűn.🤷🏻‍♀️

2021. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
7%

38. “ el tudom képzelni, hogy milyen gyereket “nevel” az, aki szerint nem kellenek szabályok, csak szeretet”


Sikereset, boldogat, jólelkűt. Nagyon aranyos, jólelkű gyerekeim vannak, akik ráadásul nagyon sikeresek és boldogok is. Nagyon kevés szabályt hoztam amikor gyerekek voltak (például hogy soha nem szabad hazudniuk, mindenkivel rendesen, udvariasan kell bánniuk stb.), inkább csak szerettem és tanítgattam őket. Mostanra felnőttek, és nagyon klassz felnőttek lettek.

2021. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
93%

Hát persze, azt rögvest gondoltam, hogy tökéletes felnőttek lettek, azért megnézném hogyan is viselkedik valójában az kisgyerek/kamasz, akit abban a mentalitásban nevel a szülő, hogy “nem kell szabályozni, csak szeretni”.

Csak mert a környezetemben az ilyen beállítottságú szülőknek mind követelőző, akaratos, hisztis neveletlen kölköket sikerült “nevelniük”. Nyilván nem kell élete minden percét beszabályozni, de igen is kellenek egy gyerek életébe határok, szabályok, itt mindenki ennyit írt és hogy ezt az elején tisztázzák is le, mégis rájuk lett förmedve, hogy hát azt a gyereket szeretni kell, nem szabályozni….

2021. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
93%
Ja és egyébként tökéletesen lehet sikeres, boldog és jólelkű gyereket nevelni határok és szabályok felállításával, sőt! Így legalább idejében megtanulják, hogy nem mindig az van, amit ők akarnak, hogy nem viselkedhetnek akárhogy, nem tehetnek meg akármit és még sorolhatnám. Akit azon az elven nevelnek, hogy szabályok nem kellenek, csak szeretet, az pont hogy ezeket az alapvető dolgokat nem tanulja meg.
2021. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!