Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam, hogy a férjem fia...

Hagyjam, hogy a férjem fia hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
Muszáj kiírnom magamból. Tehát férjemnek van az előző kapcsolatából egy kamasz fia. 14 éves és ide akar költözni. Az anyukája egyébként nem volt soha annyira szigorú. De a fiú úgy gondolja az anyukája túl szigorú, és itt nálunk nincsenek szabályok. Amikor havonta 3 napra itt van akkor ugye a férjem természetesen azt az időt vele tölti. Ezzel nincs is semmi baj. De én nem biztos, hogy bírnám ha állandóan itt lenne. Engedjem? A ház az én tulajdonom nem közös.

2021. máj. 10. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
0%
81. Egy házasságban ez nincs így. Ha igen, akkor az már régen rossz.
2021. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy nincs, egy házasságban, ahol a ház kizárólag az egyik félé, a másik nem fog önhatalmúlag senkit odaköltöztetni és nem veszi természetesnek, hogy odaköltöztek bárkit is. Egy normális házasságban olyan sem hangzik el, hogy mindegy kié jogilag a ház, mert én is itt lakom (perpill), tehát jogom van rendelkezni felette. Nem. Attól még, hogy NEKTEK az a közös otthonotok, attól még a ház nem lesz a tied és nem rendelkezhetsz kedvedre felette. Normális házasságban ezt alaposan átbeszélitek, de ha nem jutsz közös nevezőre a másikkal, a végső döntés akkor is azé, akinek az ingatlanáról van szó, ez van.🤷🏻‍♀️
2021. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
8%
Ezért nem költöznék oda soha senkinek a házába, amíg nem közös tulajdon. A mi lakásunk 50-50%-os tulajdonunkban van pont emiatt is.
2021. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
81%

Én férjem próbálná meg előadni ezt a “nem az számít kinek a nevén van a ház, mert ez az én otthonom is és ezáltal a gyerekemé is” szöveget, abban a pillanatban szedhetné a sátorfáját, aztán mehetne egy valódi, saját (!!) otthont teremteni magának meg a kölkének. Csak azért, mert együtt lakunk a házban, attól az még az ÉN hazám, senki nem rendelkezhet felette és az én hozzájárulásom és engedélyem nélkül senkit nem költöztethet oda és pont. Ha nem tetszik, akkor mondom, lehet menni.

Nem arról van szó, hogy mindenre azt a választ kapja, hogy ez az én házam és te csak megtűrt személy vagy kb, tehát ha át akarja rendezni a szobát, mert neki úgy jobban tetszik, hát rendezze, ha ki akarja pár növénnyel díszíteni, hát díszítse, ha azt mondja mi lenne ha átfestenénk a szobát, akkor megállapodunk egy színben es festhetjük, na de az, hogy valakit odaköltöztetne az bőven sokkal nagyobb horderejű dolog ennél és ebben igen is az véleményem lesz a döntő. Bsszus, még ha közös házról lenne szó sem jutna eszembe alapértelmezettnek venni, hogy bárkit is beköltöztetek és elvárom mellé, hogy a másik ehhez jó pofát vágjon, hát még ha úgy akarom a pereputtyamot odacuccoltatni, hogy semmi közöm nincs is a házhoz.

2021. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
51%

Csak akkor es egy probahonap, ha azanyjaval egyeztettek szeoen kozos egyetertesben, hogy pont ugyanaz lesz az elvaras, netan megspekelve a nalatok amugy is megszokott dolgokkal.

Tehat elobb anyuval kelk egyeztetnetek. Utana megmutat i neki hogy nalatok akkor ez es ez az elvaras, hiszen nem 3 napokat hanem sokkal tobbet lesz nalatok igy ki kell vennie a reszet a hazimunkabol stb. Tipp...ezutan mar nem fog annyira vonzonak tunni a koltozes. Ha megis, akkor meg kokemenyen be kell tartatni vele (apukanak...teged ugyis hamar megutalna erte, te a josagos nagyneni legyel...aki kovetkezetes, targyilagos, de persze nem ellenseges).

A probahonap vagy fix hatarido, hogy mennyi idore jojjon tobb okbol fontos: 1. ha nalatok is gond lenne a lustasagbol, akkor latod a veget,mennyit kell kibirnod meg vele 2. Apuka se lesz kinba se akkor ha valoban vissza kell tessekelnie a fiat az anyjahoz, se akkor ha egyebkent szivesen lakik egyutt vele 3. Azert szerencsetlen edesanyja se higyje mar azt, hogy akkor most tole vegleg elmenekukt a gyerek.


Ami a legfontosabb: neked, es foleg a szuloknek si meg kell ertenie, hogy a legtobb elvalt szulok gyereke ilyen. Amikor jon a kamaszkor hirtelen mennenek oda ahol szerintuk kevesebb a szabaly tobb a jo buli/kiszolgalas/pihi. Csak ennyi idosen nem ertik meg,hogy a masik konnyebbnek gondolt helyen is ugyanugy lesznek kotelessegek es konfliktusok is. Ami biztos, hogy az ide oda hurcolkodast mikor kivel van joban el se kellene kezdeni. Legyen nalatok esetleg tobbet, de ne "veglegesre", ez nem opcio? Es ha csak kicsit is tobbet lenne vagy akar a 3 nao alatt ideje lenne kicsit hazimunkaba bevonni, elkuldeni vasarolni stb.


Nekem tomerdek tapasztalatom van es mai fejjel en nem engednem oda.

2021. máj. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:
83%

"Szerencsére azért vannak még normális emberek, akinek meg sem fordul a fejében a másik megkérdezése és véleménye nélkül odaköltöztetni senkit, még akkor sem ha közös a ház, nem ha még csak kizárólag a feleségé és neki semmi köze hozzá jogilag!"


Én még ezt is überelni tudom: Nálunk egy az egybe a férjemé a ház, de SOHA nem hozna olyan helyzetbe (és nem is hozott a 20 év alatt), hogy bárkit kerülgetnem kelljen. Mert tök mindegy a tulajdonviszony, de szenved, ha én nem érzem jól magam.

2021. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!