Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam, hogy a férjem fia...

Hagyjam, hogy a férjem fia hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
Muszáj kiírnom magamból. Tehát férjemnek van az előző kapcsolatából egy kamasz fia. 14 éves és ide akar költözni. Az anyukája egyébként nem volt soha annyira szigorú. De a fiú úgy gondolja az anyukája túl szigorú, és itt nálunk nincsenek szabályok. Amikor havonta 3 napra itt van akkor ugye a férjem természetesen azt az időt vele tölti. Ezzel nincs is semmi baj. De én nem biztos, hogy bírnám ha állandóan itt lenne. Engedjem? A ház az én tulajdonom nem közös.

2021. máj. 10. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
82%
#68: sokat dolgoztál hogy jó kapcsolatod legyen a férjed gyerekeivel. Ezek szerint a szeretet és az elfogadás az ő részükről nem volt meg.
2021. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
6%
71. Dehogynem. Mindig is nagyon jó volt velük a kapcsolatom. Csak tudod egy családi életbe energiát kell fektetni, akár sajátok a gyerekek, akár neveltek.
2021. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
77%

72-es, de azért, mert te becsicskultál, más nő miért nem dönthet úgy, hogy neki nem éri meg? Ő nem fog vesződni, alkalmazkodni senki kölykéhez, és mehet a pasi is. Itt most úgy látom, azoknak habzik a szájuk, akik valamikor becsicskultak, mert vannak annyira kapcsolatfüggők, hogy bármi áron, még a kölykével is megtartsák a pasit. Aki így gondolkodik, tegye.

Aki pedig azt mondja, lakhat a gyerekével a pasi, de máshol, azt nem kell se szidni, se rábeszélni próbálni erre.

2021. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy energiát fektetek a családba nem jelenti, hogy ki kell elégíteni egy 14 éves kamasz fiú szeszélyeit.
2021. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
66%

Na, mindenki megnyugodhat, a kérdező ma is kitalált egy újabb kamu kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

Imádom, hogy a kulcsszavaktól kezdve a válasz lehetőségekig minden ugyanolyan. :D

2021. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
76%

Nem 68, itt te vagy óriási félreértésben.


“Teljesen mindegy e szempontból, hogy kinek a nevén van az ingatlan.”


Hogy a viharba lenne már teljesen mindegy, hogy kinek a lakásáról van szó?! Ép elméjű, normális ember nem költöztet be senkit más otthonába, ha a tulaj ezzel nem ért egyet és aztán pláne nem veri ki rajta a balhét. Közös otthon és élettér persze, de mindennek van egy határa és hogy kit költöztetek be, pont ez a kategória. Érezze jól magát ő is jól és otthon magát, de ne akarjon olyan fajsúlyú dologban egyedül döntést hozni, ami az ÉN életemet is fenekestül felforgatja. Nehogy már nekem kelljen rosszul éreznem magam, mert a saját házamba nem költözhet be senki, anélkül hogy én áment nem mondanék.

Én sem lennék együtt olyan emberrel, aki önhatalmúlag akar az én ingatlanom felett döntést hozni és azért mert ketten lakunk ott, azt hiszi hirtelen máris joga van ilyenekben döntést hozni.


“A másik súlyos félreértés, hogy itt a legtöbben a "rend", "rendszer", "szabályok" mentén képzeltek el egy családi életet szabályozni”


Ohh jaj valóban, micsoda felháborít dolog, hogy egy gyereknek szabályok és határok lesznek felállítva, főleg hogy a kérdező tudatában van annak, hogy a gyerek lusta és valószínűleg otthonról is azért jönne el, ezt takarja neki az “anyu túl szigorú”. Igen is legyen tisztában azzal, hogy mik a szabályok az adott házban, ahol élni szeretne! Alap, hogy elpakol maga után, néha napján elmosogatni, kiteregeti, kiviszi a szemetet stb. Ezek alapvető dolgok, senki nem fogja kinyalni a fenekét és ezzel jobb, ha még költözés előtt tisztába kerül. És ez itt hatványozottan fontos, mivel hogy a kérdező tudja, hogy lusta a gyerek és azt hiszi náluk majd semmit nem kell csinálnia. Hát ez nem így működik!

2021. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
31%

77. Na látod ezért nem költöznék be soha senki lakásába. Csak közös tulajdonba. Soha nem viselném el, ha a párom kitúrná a gyerekemet az otthonomból bármilyen címen.


Persze csak troll kérdés, de legalább előhozta itt néhány ember valódi arcát.

2021. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
80%
Én sem költöznék össze és nem is engedném az otthonomba olyan mentalitású embert, aki szerint egy gyerek, aki soha nem is élt a mostoha anyja lakásában vele és az apjával, az “ki lett túrva”, mert nem költözhet szó nélkül oda és aki úgy véli, hogy pusztán azért, mert ő is a házamban él, automatikusan fel van hatalmazva arra, hogy eldöntse ki lakhat ott és ki nem. Szerencsére azért vannak még normális emberek, akinek meg sem fordul a fejében a másik megkérdezése és véleménye nélkül odaköltöztetni senkit, még akkor sem ha közös a ház, nem ha még csak kizárólag a feleségé és neki semmi köze hozzá jogilag!
2021. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
0%

78. "nem költözhet szó nélkül oda és aki úgy véli, hogy pusztán azért, mert ő is a házamban él, automatikusan fel van hatalmazva arra, hogy eldöntse ki lakhat ott és ki nem"


Hú de agresszív vagy... 💁🏻‍♀️ Ha jól értem a Kérdező kamu kérdését, akkor nem szó nélkül költözött volna oda a nemlétező gyerek a nemlétező feleség nemlétező házába, hanem megbeszélte a nemlétező férjével... és semmilyen "automatikus" felhatalmazásról nem lenne szó ebben a nemlétező helyzetben... csupán annyi, hogy ahol az én otthonom, ott a gyerekem otthona is. Ilyen egyszerű.

2021. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező nem mondott ilyet, ellenben veled, aki sokadik kommentjeben részletezi, hogy nem az számít kié a ház és kinek a nevén van, mert a gyerekem bármikor jöhet. Ja, a SAJÁT házadba. Ha az nincs, akkor max akkor jöhet, ha az ingatlan tulaja megengedni.


“ahol az én otthonom, ott a gyerekem otthona is.”


Csak, hogy mivel neked (jelen esetben a férjnek) semmilyen otthonod nincs, mert semmilyen ingatlan nincs a tulajdonodban, így maximum az lesz a gyereked otthona, amit megveszel vagy épp kibérelsz magadnak és nem magától értetődőnek veszed, hogy csak azért mert beköltöztél a feleséged lakásba, afölött máris te rendelkezel. Pont erről beszéltem, hogy te bizony automatice felhatalmazva érzed majd arra, hogy a gyereked, akárhol is laksz, odaköltözhessen minden probléma nélkül. Márpedig ez kizárólag akkor működik ilyen automatikusan, ha tied a ház, ha nem az, akkor majd a tulajt kérdezed meg, ilyen egyszerű.

2021. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!